Jump to content
Dogomania

Szczeniak sika na matę ale za nie chce robić kupy tam


AleNudy

Recommended Posts

Witam

Poczytałem trochę o nauce czystości ale jakoś nie znalazłem problemu jak mój. Szczeniak zabrany ze schroniska, rasa nieustalona, nie będzie duży. 2 miesiące, u nas od 10 dni, niedługo szczepienie i dopiero po następnych 10 dniach wezniemy go na dwór. I o ile zaczyna się przekonywać do sikania na matę/ jeśli akurat znajdzie się w pobliżu jej do załatwi się na nią,jak dalej pod siebie ale uczy się ciągle i jest postęp/ to o tyle ma duży problem z robieniem kupy na nią. Nawet jak widzimy że chce się załatwić i od razu go stawiamy na nią, to ucieka z niej i dopiero po wielu, wielu podejściach nie mogąc dalej wytrzymać robi w końcu kupę. Wygląda jakby miał wielką awersję do robienia tam kupy, natomiast na panele od razu robi :(. Nikt nie krzyczy jak zostanie złapany na robieniu, lecz przenoszony na matę i głaskany żeby pokazać mu, że jesteśmy zadowoleni że tu robi. Ale on nie chce za nic robić na nią :( Rano nasikane na matę a kupy wszystkie obok :(

Może coś doradzicie

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jeśli zrobi kupkę w jakimś miejscu (poza matą) przenieś tę kupkę na matę i zostaw. Od razu nie zadziała :)Ale może zorientuje się o co chodzi :)

Kiedy robi siku na macie w trakcie siusiana chwalcie szczeniaczka. Tzn jeśli zna już słowo "dobrze" lub coś innego określającego że dobrze robi to mówcie. To samo w przypadku robienia koo (na macie).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziś rozłożylem wszędzie maty na panelach...Chciał kupę, chodzil, chodził i w końcu znalazł małą przestrzeń gdzie nie były maty dociagnięte do ściany i tam zrobił kupę :-( Te maty jakby parzyły mu łapy. Stawiasz go a on zaraz z nich ucieka. Ale jak ma sikać to bez problemu wejdzie i wysika się

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Если вы еще не решили проблему, то вы можете обратиться к опытному грумеру, которого найдете на сайте https://doggroomercalgary.com и сможете воспользоваться услугами для вашей собаки. Это часто помогает переучивать собаку.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...