Jump to content
Dogomania

Alergia po szczepieniu


leozawodowiec

Recommended Posts

Ktoś już pisał na ten temat , ale postanowiłam go odnowić ponieważ coraz częściej sie to zdarza. Mam szczeniaka rasy chihuahua maluszek waży 800 gram na dzień dzisiejszy, pierwsza szczepionka był szczepiony firmy biocan puppy , przed drugim szczepieniem zostaliśmy poinformowani przez panią weterynarz,że może wystąpić wstrząs u pieska bo ponoć ta szczepionka uczula. Druga szczepionka to Nobivac DHP i niestety piesek po pół godziny zaczal sie intensywnie drapać po pysku za uszami, potem wszędzie , zaczął sie wić i popiskiwać, wymiotować , spuchł mu cały pyszczek a na dodatek wyskoczyło pełno bąbli. Dostał zastrzyk adrenaliny z nadzieja ze alegoria ustąpi ale niestety było tylko gorzej , bo po godzinie pies całkowicie spuchł ze zamienił sie w pitbulla .. podany mu steryd u wszystko minelo, opuchlizna schodziła cała noc, potem juz dobrze sie czuł. Czy ktoś miał taką sytuacje bądź podobną ze swoim pupilem ? Jak to wyglada przy kolejnych szczepieniach ? Problem siw powtarza czy już potem jest tylko lepiej ?

Link to comment
Share on other sites

A to dziwne, całe życie swoje psy szczepię Nobivaciem i nigdy mi się nie zdarzyła taka reakcja ale niestety alergie to sprawa indywidualna, może dawka dla takiego maleństwa była za duża, ja mam psy dużych i średnich ras więc nie było żadnych uczuleń.

Link to comment
Share on other sites

Nikt Ci nie jest potrzebny,po prostu informuj weterynarzy o uczuleniu na szczepionkę Novibac,niech podają psu cos innego.Nic więcej nie mozesz zrobić,jak tylko dopilnowac,żeby w żadnym wypadku nie dostał tej szczepionki.

(potem - może być tylko gorzej.,..)

Link to comment
Share on other sites

59 minut temu, leozawodowiec napisał:

Wlasnie moja weterynarz powiedziała mi od razu zebrali bedzie efekt po pierwszej szczepionce i ze to ona uczula i wywołuje gala reakcje przy kolejnym szczepieniu , dlatwgo chciałam zasięgnąć opinii od kogoś kto sie spotkał z taka sytuacja 

Piszesz z komorki korzystając ze słownika?Przeczytaj,co napisałaś I napisz jeszcze raz - powyższy tekst jest kompletnie nieczytelny (niezrozumiały).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...