Jump to content
Dogomania

Dysplazja


tomaszjjj

Recommended Posts

Witam, wczoraj zrobiłem zdjęcia mojemu 10 miesięcznemu Goldenowi i lekarz stwierdził ze to dysplazja stawów. Może ktoś z forum poradziłby mi jaką metodę leczenia wybrać i jaki ortopeda byłby najlepszy, dodam tylko ze jestem z województwa Zachodniopomorskiego. Z góry dziękuje za pomoc.

36683979_2143735129031384_4365306284644237312_n.jpg

36769264_2143733022364928_6801344797870129152_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

A co skloniło Cie do zrobienia zdjęcia?Mały utyka na lewą łapkę,widzisz,ze go boli,niechętnie biega?

Rzeczywiście,ma dysplazję (określono stopień?),ale co dalej - to juz skonsultuj z wetem ortopedą.Podobno świetnym lekarzem

jest dr Leonard Gugała w Szczecinie.Wygugluj sobie kontakt.

Link to comment
Share on other sites

Przyznam się że wczytując się bardziej w temat miał już wcześniej objawy charakterystyczne dla dysplazji, np. machanie zadkiem, częste siadanie, lekkie utykanie właśnie na łapkę itp. ale nie zdawałem sobie z tego sprawy. Objawy się nasiliły ja trochę poczytałem i postanowiłem zrobić zdjęcie,  i wyszło. Na pewno skonsultuje się z lekarzem ze Szczecin, dzięki za kontakt. Czytałem też że dobrym specjalistą jest też lekarz z Wrocławia Niedzielski. Mam jeszcze jedno pytanie, odnośnie metody o nazwie daroplastyka, może ktoś z was stosował tą metodę leczenie i chciałby się podzielić efektami. Z góry dziękuje, pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Gdyby to był mój pies - absolutnie nie zdecydowałabym się na daroplastykę.Poza tym - Twoj golden jest juz za 'stary' na ten zabieg,z tego,co mi wiadomo.Skonsultuj się z dwoma dobrymi ortopedami,zbierz do kupy dwie (conajmniej) opinie I...nie denerwuj się.Być może pomoże pływanie I masaże.

No dobrze...powiem Ci tak: mam molosa,70 kg wagi,w pazdzierniku skonczy 7 lat.W wieku 8 m-cy stwierdzono dysplazję w renomowanym osrodku akademickim.Zaproponowano mi daroplastykę,wypytalam o wszystko I nie wyrazilam zgody na zabieg.Pani adiunkt zleciła prawie całkowity zakaz ruchu I prowadzanie psa wyłącznie na smyczy,oraz baterie lekow p/bólowych,bo "za kilka tygodni pies zacznie cierpieć".W międzyczasie poszliśmy do dr Janickiego w W-wie (jeden z najlepszych ortopedow w kraju).Rowniez odradzał zabieg I zdziwił się powyższymi zaleceniami nie mniej niz ja....

Na dziś - moja molosina chodzi normalnie,biega,sapie I dyszy,ma jedynie tzw,krowią postawę,takze na wystawy niespecjalnie by się nadawała,ale nie po to została członkiem rodziny.

A na zdjęciu rtg. - jej panewki wygladały bardzo podobnie do Twojego psa i  jest to niekoniecznie całkiem laicka ocena ;)

lekarz szczeciński,

dr Janicki

dr Bissenik - to oni niech zadecydują co dalej z Twoim pupilem- taka jest moja propozycja.

Jeszcze jedno - nie pozwól na bardzo aktywne zabawy ruchowe,skoki,aporty etc.

Pozdrawiam,

M.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z radami bou. I polecam dra Janickiego, moim znajomym postawił na nogi rottweilerkę, której inny konował przetrącił kręgosłup i pół roku nosili ją na rękach a po pomocy dra Janickiego suka jeszcze biegała.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...