Jump to content
Dogomania

Co ma jeść?


Serena Iwaniuk

Recommended Posts

Mój pies ma problemy z jedzeniem suchej karmy, chyba nie zabardzo ją lubi. Z tego co słyszałam sucha karma jest zdrowsza od mokrej, a Kora po prostu uwielbia mokrą karmę. Nie wiem co zrobić w takiej sytuacji. Może macie do polecenia jakieś dobre suche karmy co wasze pociechy zjadają z apetytem albo może wyprowadzicie mnie z błędu, że mokre karmy są zdrowe lub macie do polecenia odpowiednią mokrą karme dla starszego psiaka? Proszę o szybką odpowiedź i zadam jeszcze jedno pytanie czy psy mogą jeść kości? 

Link to comment
Share on other sites

bardzo szczegółowo i porządnie  napisane o kościach dla psa https://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=2070

czyi przede wszystkim jeśli kości, to tylko surowe ( a i tak nie wszystkie się nadają).

nie daje się psu  żadnych kości gotowanych, smażonych, pieczonych itd

i jeśli kości,  to pozostała , dużo większą cześć posiłku powinno stanowić surowe mięso - tez nie każde się  nadaje, i trzeba poczytać najpierw -najlepiej barfne forum

nie można karmić psa suchą czy mokra karmą i jednocześnie surowymi kośćmi, bo wtedy kości będą dla psa szkodliwe

karma sucha pedigree ma bardzo kiepski skład, trudno sie dziwić, że psu nie smakuje

nie wiem, którą konkretnie karmisz,  popatrz na skład http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/pedigree/pedigree_adult/597782 

w składzie są tylko zboża i odpady pochodzenia zwierzęcego 

Pedigree Complete Adult, z wołowiną i warzywami

Skład:
zboża, mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (18%, min. 4% wołowiny w brązowym granulacie), oleje i tłuszcze (min. 0,4% oleju słonecznikowego), roślinne ekstrakty białkowe, produkty uboczne pochodzenia roślinnego (min. 1% suszonej pulpy buraczanej), warzywa (4% marchwi w pomarańczowym granulacie, 4% grochu w zielonym granulacie), składniki mineralne

 

czym sa produkty uboczne  pochodzenia zwierzęcego można przeczytać np na stronie Głównego Inspektora Weterynarii https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/uboczne-produkty-pochodzenia-zwierzecego

 

Czym są produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego? 

Produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (UPPZ) to materiały pochodzenia zwierzęcego, które nie są przeznaczone do spożycia przez ludzi lub których ludzie nie spożywają. UPPZ obejmują między innymi:

elementy zwierząt lub ich części, powstające w wyniku uboju zwierząt w rzeźniach, zakładach rozbioru, przetwórstwa i innych zakładach sektora spożywczego itp.

padłe zwierzęta gospodarskie (np. świnie, drób, bydło) i towarzyszące (np. psy, koty)

obornik pochodzący od zwierząt gospodarskich

skóry, skórki, kopyta, rogi, szczecina, sierść, włosie pochodzenia zwierzęcego,

trofea łowieckie

żywność pochodzenia zwierzęcego po terminie ważności do spożycia lub posiadająca naruszone opakowanie

odpady cateringowe pochodzące z placówek zbiorowego żywienia

inne produkty pochodzenia zwierzęcego, nieprzeznaczone do spożycia przez ludzi.

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kto to mówi, że mokra karma jest gorsza od suchej, chyba producenci suchej. Sucha karma jest najgorsza, mokra jest duzo lepsza a najlepsze jest karmienie psa mięsem z warzywami i ryżem czy makaronem.

Psy mogą i nawet powinny dostawać kości oczywiście jako smakołyk, no i raczej młode, starsze to najwyżej jakieś chrząstki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...