Jump to content
Dogomania

Miyka i Mikuś czyli dwa M&M


zaba14

Recommended Posts

[quote name='gops']skoro tak robi to jej nie wygodnie, jesli chcesz ja przyzwyczaic to wedlug mnie powinnas kupic na poczatek 3cm na czyms miekkim ,polarze czy gabce jakiejs tak zeby jej bylo napewno wygodnie ;)
moze jakies zle skojazenie z szlekami ? pies zawsze ma powod :lol:[/QUOTE]
jako szczeniak nosila szelki i już wtedy nimi tarła o ściany w domu jak wracała z spacerku :)

[quote name='Vectra']jak pies nie lubi szelek , kapot - to ich nie polubi niestety ....
u mnie Klementyna , nienawidzi ubrań i szelek i robi wszystko by to z siebie zedrzeć
co innego Franio , on kocha ubrania :diabloti:
Marysia ma awersje , do obroży .. drapie, uszami trzepie , w szelkach jest spoko

więc to tak osobliwie , z tymi gadżetami dla psów wychodzi , że jest

ubranko super !!! Franciszek był by zachwycony , że mu na pusty łeb by nie kapało ;)[/QUOTE]

może tak właśnie być... szelki z el perro kosztują na polarku ponad 100 i jak ona mi ich nie zaakceptuje to nie będzie miło.. wstrzymam się.. ;) :d
Zmierze dziś ten płaszyk, jak na Basterka będzie za duży to zmierz sobie Franka on mniejszy od mojej jest wiec nie pownno go ocierać, ale nie wiem czy nie za długi bo on ma 45cm długości ;)
[quote name='Alicja']U nas dziś też deszczyk zmywa snieg i jest na trawnikach zielono ku rozpaczy Ozzulka[/QUOTE]
Ee.. jak zacznie robić się sucho to będzie elegancko :P
[quote name='Obama']A ja bym chciala dla Obamy jakiś fajny kubrak..najlepiej śmieszny.Może w stylu fraku jakiś? :)hehehe[/QUOTE]
Oj tak i do tego czarna mucha.. pewnie znajdziesz na amerykańskich stronach takie cuda <lol>

lecimy na spacerek, bo wczoraj się leniliśmy pod kocykiem, bo cały dzień lało ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vectra no to kurka lipa :P musisz na wymiar, moja ma 60 w klacie.. ;) przy niej chyba większość stafików jest krótsza ;)
Karakan z Franciszka? ja się z tym nie zgadzam :P przepiękny jest, a pańcia zła nie chce mu kubraczka na wymiar kupić...

Gops, moja ma 60cm w klacie więc kubrak będzie pewnie dobry na psa który ma maximum 56 .. :) ile ma Basterek? :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']
Gops, moja ma 60cm w klacie więc kubrak będzie pewnie dobry na psa który ma maximum 56 .. :) ile ma Basterek? :P[/QUOTE]
uu Baster ma z 45cm ..tzn mial teraz moze i mniej :roll:
musze zmierzyc , na Basterze to ostani kubrak jaki kupilam wisial niestety wlasnie w klacie bo on taki drobny bardzo jest
swoja droga myslalam ze Miya jest wieksza :lol: sporo miejsza niz moja sucz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']znaczy , odkąd Rekin jest już duży :cooldevi: to Franciszek nie jest w domu najmniejszy i najkrótszy :evil_lol:[/QUOTE]

Fajne maleństwa ;)

My już po spacerku, pobiegała, pod górę, z górki, do wody też wpadła ;) jakiś biały mały kudłacz podbiegł i podniósł alarm ;)
[img]http://img253.imageshack.us/img253/817/dsc0566q.jpg[/img]

[img]http://img508.imageshack.us/img508/2207/dsc0557yr.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze troszkę fotek z poprzedniego spacerku, jak i dziś kilka zrobiłam ;)

dziękujemy za komplementy i odwiedziny ;)

Coraz mniej lubię cudze dzieci ... siedzę sobie na ławeczce przed sklepem już po spacerku, czekamy z Miyka aż pańcio zrobi zakupy.. niedziela więc ludzi sporo, najpierw przejechała mała dziewczynka na rowerze staneła kawałek za nami i dzwoni dzwonkiem, miya zaczeła buczeć i wtedy sobie uświadomiłam że nigdy czegoś takiego nie widziała - dziecka na rowerze :D a tym bardziej nie słyszała takiego odgłosu... :D dzieciak wyczaił o co chodzi i jeszcze bardziej dzwoni, ale Miya szybko się opanowała i zauważyła że nie stanowi to zagrożenia.. ale jednak troszkę się podenerwowała, bo z przeciwka szedł staruszek z wózkiem (tym co się ciągnie za sobą) na zakupy i zaczął coś do psa gadać i znów zaczęła buczeć, ale przy tym niepewnie merdała ogonem, dziadek poszedł pies się uspokoił.. a z następnej strony idzie jak to zazwyczaj wielka irlandzka rodzina.. nie wiem ile było tych dzieciaków ale chyba
z 5 :o i znów dziewczynka z tym że ta była mniejsza może 2,5-3 latka, niewiele wyższa od Miyi i przechodzi na tyle blisko nas że pies mimo że trzymany przy obroży byłby w stanie złapać ją za nos.. a co dziewuszka? staneła, pokazała język przy tym niemiłosiernie się śliniąć... :o ale że nic nie miała w ręce, nic nie ciągneła to Miya by ją jeszcze wylizała chętnie.. a rodzice? cóż.. nastała moda na hodowanie a nie wychowywanie dzieci... :o nie dziwie się że jest tyle wypadków pogryzień dzieci przez psy .. nieraz byłam świadkiem kiedy to właściciel zostawia psa przed
sklepem (kolejna głupota) a z sklepu wychodzi małe dziecko z rodzicem i dzieciak wiesza się na szyji psa, głaszcze, ciągnie za smycz, a rodzic? uśmiecha się do swojej latorośli ... oj...

[img]http://img267.imageshack.us/img267/7014/dsc0575n.jpg[/img]

[img]http://img529.imageshack.us/img529/5195/dsc0569v.jpg[/img]

[img]http://img715.imageshack.us/img715/9539/dsc0554h.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

widzialam ze planujesz szelki z el perro ?
moze Ci podpowiem , taka sama jakosc bedzie miala u pitmana za max 70zl a nie za 100 jak u el perro , jak napiszesz do pitmana na email czy gg to zrobia kazdy kolor z 3cm bo widzialam ze takie chcesz ;)
wedlug mnie 100zl za takie szelki to gruba przesada

co do dzieci , masz o tyle dobrze ze Miya jest przyjazna , moja dawno by sie zaczela rzucac niestety

Link to comment
Share on other sites

Planuje ale póki co zastanawiam się, jak mówisz że to ta sama jakość (zresztą o pit manie słyszałam same dobre opinie) a cena znaczna to skorzystam na pewno z rady ;)
Miya jest przyjazna, ale sytuacja o tyle nie fajna że coś ją pobudziło najpierw dziecko potem dziadek a potem nastepne nos w nos .. jak tylko mi warknie w takiej sytuacji to od razu kaganiec na pysk nie bede ryzykowac uspienie psa..

Link to comment
Share on other sites

w Angli jest totalny zakaz posiadania psow z 'listy agresywnych' - (Staffiki w UK do nich nie naleza), nakaz jest od 1991 roku, wszystkie psy z listy musialy zostac wysterylizowane/wykastrowane. Czy zmniejszylo to ilosc pogryzien? Nie wydaje mi sie - gryza inne rasy.
Zaba - u was nawet ONek jest na liscie...

Link to comment
Share on other sites

Tak jest ONek :D moja znajoma kupiła sobie długowłosego białego owczarka niemieckiego (?pojecia nie mam czy taki jest) i jej dziecko pytając w szkole nauczycielkę dlaczego pies tej rasy jest na takiej liście dostało super odpowiedz - jest duży !! padłam jak to usłyszałam ;)

Kasiu u was zakaz jest, ale słyszałam że pit bulli u was jest zapełnienie ;) z tym że wpisane jako stafiki a nic z nimi wspólnego nie mają :)))) jak się chce obejść prawo to widać że się da.. i czytałam o historii amstaffa który został zabrany przez policję, ale właścicielka w sądzie psa wywalczyła mimo ze zakazany.. :)

Link to comment
Share on other sites

oj, sa rozne dziwne historie, tu nawet staffik z rodowodem potrafi wygladac jak pitt bull. Tak to dziewczyna chyba z niebieskiego forum przewiozla Amstaffa. Jak sie spelni jakies tam warunki 'teoretycznie' Asta mozna posiadac. Ale ja na miejscu takiej osoby z cala dokumentacja z domu bym nie wyszla. Policja ma prawo 'zgarnac' takiego psa bez zadnego nakazu. Inaczej z domu - tu musi byc nakaz.
A Owczarek niemiecki bialy dlugowlosy jest ;) dodatkowo nawet pod dwoma postaciami - jako BOS i jako ON z bialym umaszczeniem (dosc zadko spotykanym)

Link to comment
Share on other sites

Cześć Aniu ! :)

szczęśliwy pies :P
[img]http://img813.imageshack.us/img813/37/dsc0624mb.jpg[/img]

jakoś dziś nie mam ochoty na spacer, posiedziałabym cały dzień w domu :) rzadko mi się to zdarza, ale i tak wyjść muszę, bo sucz żyć mi nie da ;)
w lutym lece zrobić prawko do PL ciekawe czy się uda, chociaż w to wątpię ... ;) ale przydałoby się autko, z psem na plaży witałabym częściej .. ;) do miasta na zakupy, dużo czasu bym oszczędziła :) ah.. marzenia ;)

Link to comment
Share on other sites

u nas też jest lista , mało na pitbulla musi być zezwolenie , na rasowego pitbulla , tylko pitbull rasą w PL nie jest , a nierasowe psy liście nie podlegają .. .zatem można mieć 100% rasowe z doskonałym rodowodem pity w PL , na które nie potrzeba pozwolenia , bo to nie rasa HA ... taka mała gafa urzędnicza :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

a no tak takich gaf to my mamy pewnie o wiele więcej :D to co mi sie nie podoba to jesli chodzi o psy "niebezpieczne" to u nas w PL podlegają tylko psy z rodowodem uznane przez FCI tak? szkoda że nie podlegają temu psy rasopodobne, bo tutaj akurat takie mieszańce też są na liście, wiec nie istotne czy mają rodowód kc, ikc czy go w ogóle nie mają ;)
ostatnio w tv pokazywali jakiegoś prezydenta miasta który zakupił nowoczesną śmieciare, przejechał się nią bo chciał przetestować i dopiero później uświadomił sobie że nie ma prawka na taki samochód ;) poszedł na policje i nie mogli mu dać mandatu bo okazuje się że w prawie mamy taką super luke że na drogach (wewnętrznych ?) nie trzeba mieć uprawnień :D wiec można sobie jezdzić czym się żywnie podoba :D :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...