Jump to content
Dogomania

uszy u szczeniaka


Recommended Posts

Jest możliwosc wstawienie plstików do ucha(ale ja tego nie polecam).Ja mam 6 m-c owczarka niemieckiego i jeszcze niestoją jej uszy. Niestoją ponieważ wszystkie witaminy(a szczególnie białko) które jest w karmie zamiast na uszy idzie na zeby poniewaz w tym wieku tz(3-6 m-c)pies wymienia zęby na stałe.Uszy napewo staną nawet mogą nie stanąć do 18 m-ca.Ja swojej suczce (która jes w tej samej sytuacji tylko troche starsza) daje raz w tygodniu do karmy ,,FOSFORAN'' WAPNIA.

Link to comment
Share on other sites

martwię się dlatego ze za moim blokiem jest owczarek krótkowłosy 2 letni i ma oklapnięte uszy :/
chyba sie na niego zapatrzyłam i mojemu oklaplo :placz::placz::placz:
z 2 strony szczeniak krótkowłosy z osiedla 14 tygodniowy ma uszy stojace juz od 4 tygodni

Link to comment
Share on other sites

Różnie to bywa. Na moim przykładzie:

Angie uszy stanęły dopiero w wieku 12 miesięcy.
Kamie uszy stanęły w wieku 8 tygodni i stoją do dziś, nie opadły nawet na sekundę :lol:
Ise kupiłam wieku 5 miesięcy, uszy już jej stały i stoją do dzisiaj.
Ransie się gibały przez miesiąc (obydwa klapciaki, jedno stało, drugie opadało, potem się wymieniało itp itd ;)), a od ok. 4 miesięcy stanęły na dobre i stoją do dziś :razz:

Nie martw się na zapas.

Pozdrawiam
K.P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No widzisz ;) Mojemu psu choć ma 3lata uszy dalej nie staneły. Ale jakoś mi to bardzo nie przeszkadza,przynajmniej ma swój urok :evil_lol: Choć teraz coraz częściej stoi mu prawe ucho, ale czy stanie na stałe to nie wiem ;) Jak widać wszystko się może zdarzyć, ale nie warto się na nic nastawiać.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Chciałabym odświeżyć temat:
Mamy DONkę, która ma 11 tygodni, jest z rodowodem. Od jakichs 3/4 tygodni pięknie stoi jej prawe ucho. Lewe ucho, w którym ma tatuaż, ani myśli chyba stanać. Zaczyna nas to martwić, czy mozliwe jest aby podczas robienia tatuażu uszkodzony był jakis nerw? Czym to może być spowodowane?

Link to comment
Share on other sites

Niby uszkodzenie jest możliwe, tatuaż w uchu jest trudniej zrobić niż w pachwinie i powinien się tym zająć doświadczony weterynarz. Jednak nie jest powiedziane, że jeżeli to uszkodzenie, to jest ono stałe. Polecałbym jednak na początku kontakt z hodowcą i innym weterynarzem, nawet profilaktycznie.

Link to comment
Share on other sites

Mojemu najpierw stanęło jedno ucho, potem drugie obydwa do środka. To było jakoś koło 4 miesiąca. potem jedno oklapło, potem z powrotem stanęło ale już bardziej prosto, i wyprostowało się drugie :D.
Na szkoleniu instruktor ma jakoś 2-3 miesięczne małe, tyle że krótkowłose i od 8 tygodnia uszy mu stały, potem jedno oklapło, a teraz znów dwa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tora ma teraz 4 miesiące i oba uszy stoją jej przepięęęęknie :)
Ale przeboje były niezłe, nie powiem :)
Raz jedno stawało, później klapło, potem drugie :)
Nawet sąsiedzi wołali na nią kłapouch, ale teraz nie mają już ku temu powodów :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...