Jump to content
Dogomania
antula

Czy są to objawy po narkozie/RTG/USG? Wcześniej było ok.

Recommended Posts

Dobry wieczór. Posiadam wiekową sunię, 14/15 lat, wszyscy, którzy ją widzą oceniają ją jako młodego psa, ponieważ zawsze jest w formie (biega, nawet jak czuje się gorzej, biega za piłką, podaje łapę, piątkę, etc.) Od małego pieska ma epilepsję. 1,5 roku temu miała wycinaną część listwy mlecznej z powodu rozpoznania guzka. Pojechaliśmy z nią do weterynarza w tej sprawie. Co się okazało na USG? Nie dość, że guz do usunięcia to jeszcze kamień wielkości pięści (nic wcześniej na to nie wskazywało). Operacja udana - piesek dostał nowe życie. Dla sprawdzenia - pół roku temu na USG nie wykryto jeszcze przerzutów.  W ten piątek, 12.01. była umówiona na kolejną operację w zależności od wyników RTG/USG. Lekarze jeszcze dobrze nie sprawdzili jakie są wyniki, a poddali ją narkozie klasycznej z myślą o długim zabiegu.. co mnie zdziwiło. Po naradach lekarzy stwierdzono, że nie będą męczyli psa, ponieważ ukazały się przerzuty (zajęta śledziona, 1/3 pęcherza, nieco płuca) i zabieg się nie odbędzie i lepiej będzie jak te pieniądze które miały być na zabieg - pójdą na leki odpornościowe. Zakupiliśmy nawet karmę z wyższej półki. Wybudzono ją po paru godzinach. W dzień podania narkozy już pod wieczór pies leżąc - głośniej i częściej zaczął oddychać, oddech ten słychać - mam na myśli taki wyraz jej bólu, a może leżąc na coś naciska? Nie jest to ciągłe. Po prostu czasem tak jest. Raz zwymiotowała w dzień narkozy i do tej pory kaszle (niby wymiotowanie, to chyba kaszel?) Dodam, że dzień przed operacją za dużo nie zjadła, jak i w ten dzień. Teraz dopiero zaczyna podjadać. Leki podaję ostrożnie. Nie wszystko na raz. Wcześniej, czyli np. w czwartek piesek nawet nie charknął podczas oddechu. Czy to przejściowy objaw? Czy wszystko wróci do normy? Kiedy od podania narkozy pies powinien wrócić do siebie? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednej rzeczy nie rozumiem - czy psa znieczulono I odwołano operację,czy zrezygnowano z planowanego zabiegu po otwarciu psa?W jakim momencie "ukazały się przerzuty"?Czy wybudzono ją po paru godzinach od podania znieczulenia bez próby zoperowania?Wyjaśnij,dobrze?

Od tego zależy przewidywanie kiedy sunia może dojść do siebie.Ale Ty musisz sobie zdawać sprawę z tego,że to 15 letnia seniorka z zaawansowanym nowotworem I przerzutami do narządów wewnętrznych...to nie rokuje dobrze....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znieczulono i odwołano operację z powodu dojrzenia przerzutów. Chodzi mi głównie o to, że wcześniej przed tą wizytą piesek normalnie się czuł, nie tak jak kilka godzin po. Wiem, że nie rokuje na najbliższe pewne 3 lata, ale zastanawia mnie nagła zmiana, gdzie wcześniej nie miała takiego kaszlu w ogóle. Nagle pojawienie się na badaniach coś zmieniło w zdrowiu psa... Poddali ją narkozie jakoś 13:45, wybudzano od po 15stej, o 16:30 jakoś przyszliśmy po nią do przychodni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znieczulenie ogólne psa - domyślam się - było potrzebne do badań wykonanych przed ewentualnym zabiegiem.Sunia powinna poczuć sie lepiej najdalej do jutra,jeśli nie,to pojedzcie do lecznicy.To,że zaczyna jeść,to dobry objaw,jednak...(przepraszam...) nie liczyłabym na lata...I nie jest to kwestia narkozy...piesek ma nowotwór z licznymi przerzutami,w tym na płuca...To stwarza realne zagrożenie życia...I zwierzęta i ludzie odchodzą w takim stadium choroby - stosunkowo szybko...

Kaszel i odruch wymiotny najpewniej jest spowodowany podrażnieniem gardła rurką dotchawiczą,o ile była zastosowana w procesie znieczulenia.Jeśli tak - to ten objaw minie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Announcements

×