Jump to content
Dogomania

suczka ze schroniska niszczy rzeczy


shinobu

Recommended Posts

Witam,

6 dni temu wzięłam ze schroniska małą około 1,5 roczną suczkę. Dość strachliwy piesek, na początku nieufny. Obecnie trochę się rozluźniła, świetnie na nas reaguje, jest przyjazna i wesoła. Niestety okazało się, że nigdy nie była uczona... no w sumie czegokolwiek. Z nauką czystości poszło szybko (w zasadzie zajęło nam to jeden długi dzień i już nie brudzi w domu). Natomiast jest większy problem - nigdy nie była uczona zabawy jakiejkolwiek. Nie rozumie o co chodzi z zabawkami, piłką, gryzakami - kompletnie nic. Na spacerach idzie obok, nie chce biegać (ma rozciągną smycz, na razie boję się jej puścić wolno, bo nie reaguje jeszcze zbytnio na swoje imię). A to wszystko sprowadza się do jednego - nadmiaru energii. I gdy tylko wyjdziemy z domu, zabiera się za niszczenie. Nie wiem jak mam się z nią bawić (smarowałam zabawki smakołykami, to oblizała i zostawiła). Na spacerze nie będę z nią biegać przez godzinę, żeby wytraciła trochę energii. Gryzie tylko pod naszą nieobecność, więc metoda podmieniania nie zadziała. 

Jak nauczyć ją zabawy? Jak wytracić jej energię i przeciwdziałać gryzieniu?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

 

Sześć dni to o wiele za mało, aby suczkę nauczyć zabawy czy reagowania na imię. Można próbować uwiązać zabawkę na sznurku, żeby przed nią uciekała - jeśli bodaj popatrzy, to już krok naprzód, Zmieniaj tereny spacerowe, pomyśl o ograniczeniu przestrzeni, gdy zostaje w domu, zostawiaj zabawkę, z której pies wydłubuje smakole.

Link to comment
Share on other sites

tak, kongiem się nawet chwilę bawi, ale też nie jakoś specjalnie. 

Spróbuję z zabawką na sznurku.

Z ograniczeniem przestrzeni jest duży problem, bo nasze mieszkanie ma plan otwarty i jest dość duże. Może uda się zamontować bramki (takie jak dla dzieci) żeby odciąć przedpokój.

Dziękuję za podpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Zacznij w weekend uczyć pozostawania - gryzienie niekoniecznie oznacza nadmiar energii, to raczej objaw stresu. Jeśli suczka całe życie spędziła w schronisku, wszystko co w domu jest dla niej szokujące. Czystości nauczyła się rewelacyjnie szybko. Poszukaj tu wątków o domowym kennelu, być może to rozwiąże problem gryzienia wszystkiego co nieznane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...