Jump to content
Dogomania

Jak profesjonalnie wystawiać pomeraniana ?


filonek_bezogonek

Recommended Posts

może nie tylko chodzi o zapamiętanie ale bardziej o naukę skupiania uwagi na właścicielu. aha! skoro nic innego nie robię to przy okazji nie dzieje mi się krzywda to fajnie! a jeszcze jak mnianciu w pysia dostanę to już bosko! to jest tak jak w tym etapie rozwoju pszychcznego szczenięcia, które wymaga dyktowania jemu całego życia. ale trzeba trafić a odpowiedni moment. to wtedy działa. metoda zaś jest złota jeśli się potrafi to z kołka na dywan przenieść.

Link to comment
Share on other sites

No nie wiem czy to takie super ....

Fakt -pies wyćwiczony jest do perfekcji ale trenowanie go na 4 wystających kołach i jedyną asekuracją jest ringówka na szyji ?
Aż dziw ze sie ten szczeniak nie kręci .... filim pokazuje juz wytrenowanego szczeniaka, a nie chce wiedzieć jak wyglądały pierwsze próby .....

Widać ze technika szkolenia przynosi ekefty bo szczenie zapamiętuje ustawienie nóg ... patrzy się na wlasciciela jak na bóstwo ....
Dla mne osobiscie ta metoda pozostawia wiele "ale... "

Link to comment
Share on other sites

mnie też się ten sposób nauki nie podoba ale to bardzo nie podoba :cool3: i aby uzyskać taki rezultat ile razy razy ten biedny psiak musiał powiesić się na tej ringówce. Znamy szpice i wiemy jakie to ruchliwe zwierzęta i ile pracy wymaga nauczenia ich ładnego ustawiania się na stole a co mówić o kołkach brrr
Podejrzewam ,że duzo wycierpiał zanim pojął i nauczył się tego wszystkiego.

Link to comment
Share on other sites

faktycznie

filmik przestał się wyświetlać ... bo wlasciciel filmiku zrobil z niego pilm prywatny , bez dostepu 'publiczności"


no to wstawiam już "mniej konrowersyjny filmik" również z lekcji wystaiwania :p

[url=http://www.youtube.com/watch?v=RYGrSEPHgV8&feature=channel_page]YouTube - teddy run run[/url]

i filmik pod tytułem : nie mogę oderwać od ciebie oczu

[url=http://www.youtube.com/watch?v=s76DkkfYet0&feature=channel_page]YouTube - can't take my eye out of you[/url]

i ostatni filmik z przygotowań:

[url=http://www.youtube.com/watch?v=LVID_bn9IvI&feature=channel_page]YouTube - teddy and his show preparation[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

udało mi się obejżeć i widzę doskonałe cechy charakteru u psa na kołkach. nie jest to ani drastyczne ani makabryczne ale prowadzące do celu. absolutnie nie pokazuje tam żadnej męczarni psa! ta meoda pozwala wyłonić najbardziej zrównoważone egzemplaże. przecież to też powinno być ważne. ta metoda pokazuje że pies się nie boi i jest pewny. krzywda mu się nie dzieje i on się przed tym wcale nie broni! to ważne by ufał właścicielowi. tak .to wymaga nauki ale pies nie posiadający takich predyspozycji nie pokazał by tego co ten. ringówka była na tyle lużno by psiak sobie krzywdy nie zrobił. my patrząc na takie praktyki wychodzimy z założenia że są złe a jednocześnie myślimy że pies wyrasta z tego kręcenia i starszy spokojniej stoi w miejscu. fakt. sama bym się tego nie podjęła bo za małą mam wiedzę i wprawe. ja to może mogła bym psu krzywdę zrobić ale ktoś kto to robił, wie doskonale w co się bawi i wyszło mu to. prawda że te maluchy się kręcą jak robaki ale za mało mi młodych małych sztuk, które tak samo jak mój wilczy szpic, popatrzą, zastanowią się zamin coś zrobią. trochę brakuje mi tego ale jeszcze się uczę i kiedyś będę miała takie opanowane. maluchy i przedewszystkim dobrze wychowane psiaki jak ten większy. zrównoważenie wylewności i powściągliwośći czy też żywiołowości i dystansu psa zależy w dużej mierze od nas ale opanowanie pies ma swoje, my tylko możemy dopuścić do tego by pies je stracił. te kołki pokazują że piesek opanowany i skupiony był. to dobrze. inteligentny pies sam sobie krzywdy nie zrobi ale sam tu napewno by nie wszedł. poprostu widać że w ogóle nie chce z tamtąd zejść bo tak mu tam dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...