Jump to content
Dogomania

Mała terrierkowata suczka szuka tymczasu!


rugitus

Recommended Posts

Sunia Sonia ma zaledwie 1 rok i 2 miesiące ...  wróciła po raz drugi z adopcji..niedobrane domy okazały się dramatem..

Sunia po 3 godzinach nawiązywania poprawnych relacji oddawała mi równie pięknie swoje emocje jak ja starałam się jej przekazać.. początkowo nieufna(z łatką agresywnej) pozwoliła sobie założyć szeleczki, wylizała mi całą buzię i wytulkała się pokazując calutki brzuszek do drapania.. pod paszką miała przetarcia więc wnioskuję,że była wiązana gdzieś, automatycznie przegryza wszystko co jest do niej podpięte.. jest bardzo ruchliwa i szuka zajęcia, gdy skończyłyśmy się przekonywać do szelek emocje były tak duże i myślenia tak wiele,że zakończyło się grzecznym spaniem na podusi.

Dom tymczasowy potrzebny lub stały ale odpowiedzialny, aby Sonię nauczyć zaufania do człowieka. Od nowa powinna zrozumieć,że człowiek może być dobrem, pokazała jak pięknie może kochać i jak szybko się przywiązuje gdy nadarzy się odrobina zrozumienia..

 

jej wydarzenie na fb wraz z filmikiem.. 

 

IMG_20171118_125909803.jpg

IMG_20171118_125415133.jpg

IMG_20171118_130015177.jpg

IMG_20171118_125556454.jpg

Link to comment
Share on other sites

na razie jest kilka zainteresowanych, mam nadzieję,że odpowiedzialnych.. co Sunia robiła? czy ludzie co robili?

 

Sunia ? : z jednego uciekła i znaleźli ją po tygodniu, gryzła przedmioty (choć właściwie była jeszcze znudzonym podrostkiem bez możliwości wyszalenia), jak już pisałam ma otarcie pod łapką co sugeruje wiązanie jej do czegoś, podpinana smycz do niej jest automatycznie odgryzana z niepokojem, więc prawdopodobnie uwiązana szczekała..możliwe,że była źle traktowana..powstały zachowania lękowe i prowadzą do grożenia ze strony małej, ale spokojnie można ją przekonać do zrobienia właściwie wszystkiego stosując metody pozytywne (zabawe, nagrodę - głaskanie i drapanie brzusia na kolanach, smaczki..cała gama)...Sonia chętna jest do pracy jeśli tylko ktoś da jej możliwość.. :)

Link to comment
Share on other sites

Śliczna sunia, powinna szybko znaleźć dom, byleby teraz już właściwy.

Nie rozumiem, dlaczego ludzie tak szybko rezygnują ze swojego zwierzaka, wystarczy tylko trochę cierpliwości, czasu, a czasem wizyt behawiorysty.

Psiaka można opanować i mieć nad nim kontrolę.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...