Jump to content
Dogomania

Kochana, cudna *FIBI* - MORELOWA PUDELKA - MA WSPANIAŁY DOM!!! Dziękujemy!!


fizia

Recommended Posts

Moim zdaniem ekstra pomysł!!!:loveu:


napisałam do Pani tak:



[COLOR=#000000][FONT=Courier New]A mam jeszcze taką propozycję - do przemyślenia [/FONT][/COLOR]


[COLOR=#000000][FONT=Courier New]Może zgodziłaby się Pani wziąć narazie Fibi na tzw. dom tyczasowy? My pomagałybyśmy, jak tylko możemy. Nie zostałaby Pani sama z ewentualnymi kosztami leczenia. Może udałoby sie uzbierać przez ten czas na sterylizację, jakoś wspólnymi siłami.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Courier New]A gdyby się Pani zakochała w Fibi, malutka mogłaby zostać - w innym przypadku szukałybyśmy Jej domu.[/FONT][/COLOR]


[COLOR=#000000][FONT=Courier New]Teraz Fibi jest w płatnym domu tymczasowym - miesięcznie jest to koszt ok. 300 zł - 10 zł za dobę. Przyznam szczerze, że pieniążków szybko ubywa..sprzedawałyśmy dyplomiki, piszemy do różnych osób z forum dogomania.pl i prosimy o każdą złotóweczkę. Uzbierała się spora suma, ale jak wszędzie, pieniążki się szybko kończą - Fibi miała robione różne badania, każde z nich dość sporo kosztowało...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Courier New]My jesteśmy wolontariuszami, wszystkie opłaty ida z naszej kieszeni - a właściwie z kieszeń ludzi o dobrych sercach.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Courier New]Ja mam 2 sunie z tego samego schroniska, w którym była Fibi. Zauważyłam Ją, kiedy pojechałam po pieska, którego zawoziłam do nowego domu. Wyglądała strasznie...stała w kąciku boksu przerażona - przesyłam zdjęcie ze schroniska...[/FONT][/COLOR]




[COLOR=#000000][FONT=Courier New]Prosze sie zastanowić - oczywiście to tylko taka luźna propozycja.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Courier New]Chodzi mi o to, żeby się Pani nie obawaiała, że zostanie Pani sama z ewentualnymi problemami.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Courier New]Ja mam nadzieję, ze Fibi będzie już zdrowa i nic więcej nie wyskoczy.[/FONT][/COLOR]




[COLOR=#000000][FONT=Courier New]Pozdrawiam serdecznie[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Świetnie! Zobaczymy co Pani odpowie.
Fiziu a czy ta pani to jakas znajoma Energy (już do Energy napisałam pw ale na razie jej nie ma na dogo a ciekawość mnie zżera;)) czy potrzebna byłaby wizyta przedadopcyjna? I z jakiej miejscowości jest Pani Grażyna?

Link to comment
Share on other sites

Mam odpowiedż!!

[COLOR=#000000][FONT=Courier New]Po konsultacji z domownikami doszliśmy do wniosku,że weżmiemy Fibi na stałe.Wystarczająco dużo przeszła,aby narażać ją jeszcze na dodatkowe stresy.Mam nadzieję,że powoli wydobrzeje, a z lekami na tarczycę sobie poradzimy.Ze sterylizacją na razie damy sobie spokój albo w ogóle .Proszę mnie powiadomiać na bieżąco,co się dzieje z Fibi i kiedy po obejrzeniu jej przez weterynarza możemy ją zabrać do domu.Jak będzie tak daleko,to proszę o powiadomienie jak i gdzie będzie można pieska odebrać. Póżniej będzie mi też potrzebna informacja co do dalszego jej leczenia no i sposobie karmienia .Dziekuję za wiadomości o piesku,czekamy na nowego domownika.Serdecznie pozdrawiam[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Courier New][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Courier New][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Courier New][FONT=Verdana]Myśle, że nie możemy się zrażać zdaniem o sterylizacji, bo pewnie wynika z tego, ze ja wcześniej pisałam o tym, że sterylizacji jeszcze nie było, bo po tych wszystkich przejściach organizm był zbyt słaby na zabieg[/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Courier New][FONT=Verdana][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Courier New][FONT=Verdana]Energy - czy wiesz coś więcej o tej Pani?[/FONT][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Energy pisała, ze Kmonika się kontaktowała z Panią Grażyną, więc to chyba to

[I]Mam namiary na domek okolice Raciborza. Pani mieszka w domu jednorodzinnym, szuka pieska lub wysterylizowanej suczki.najchętniej czarny pudelek, mały.. Wydaje sie miła osoba i mysli powaznie o adopcji
domek do sprawdzenia, nr tel i maila podam na pw[/I]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f94/pudle-szukaja-domu-14138/index70.html#post12182514[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']Jejku, super wieści, dziewczyny :loveu: aż serce rośnie :) tylko czy domek jest sprawdzony, była wizyta? bo jak nie to trzeba cosik szybko zorganizować :) ale super wieści :loveu::loveu::loveu:[/quote]

Właśnie tego nie wiem, być może trzeba będzie sprawdzić


Oj tak bym chciała, żeby się udało!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fizia']Energy pisała, ze Kmonika się kontaktowała z Panią Grażyną, więc to chyba to

[I]Mam namiary na domek okolice Raciborza. Pani mieszka w domu jednorodzinnym, szuka pieska lub wysterylizowanej suczki.najchętniej czarny pudelek, mały.. Wydaje sie miła osoba i mysli powaznie o adopcji[/I]
[I]domek do sprawdzenia, nr tel i maila podam na pw[/I]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f94/pudle-szukaja-domu-14138/index70.html#post12182514[/URL][/quote]


Ja myśle, że to chodzi o tą Panią - no ale poczekajmy na Energy

Link to comment
Share on other sites

Wow! To sprawy nabierają tempa! Czyżby to był ten domek którego szukamy dla Fibi?:loveu:
Tylko teraz musimy poczekać na to co napisze pati - czyli wieści od weta, pewnie przydałyby się jakieś aktualne i realne zdjęcia Fibi - żeby Pani nie była rozczarowana w razie czego tymi wyłysieniami. No i jeśli to nie jest znajoma Energy to wizyta przedadopcyjna będzie konieczna (trzeba się zapytać Pani czy się na to zgodzi no i skąd jest).
[quote name='fizia']Z tego, co zrozumiałam, to pani, któa chciała adoptować pudelkę Ingę, ale się spóźniła.[/quote]
To Inga została adoptowana? Weszłam na jej watek i wygląda że nadal szuka domu.

Link to comment
Share on other sites

Equus już na wątku Ingi jest napisane, że ma zadeklarowany dom i jedzie do niego w maju. Ja po prostu wiedziałam to wczoraj;)

Dziewczyny ja mam namiary na tą panią od Kmoniki. To rzeczywiście chodzi o dom z okolic Raciborza. Niestety nic nie wiem o potencjalnym domku, wczoraj późnym wieczorem wysłałam Fizi informację, zaraz jak sama o tym się dowiedziałam. Wracam dziś z pracy i:crazyeye:ale tempo się zrobiło. Mam nadzieję, że to bedzie dom dla Fibi i że będzie super.
Czy jest ktoś z tych okolic kto może przeprowadzić wizytę przed i poadopcyjną???
Fizia myślę, że masz rację odnośnie sterylki (pani szukała wysterlizowanej suni), więc myślę, że chodzi o zdrowie Fibi.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][COLOR=red]ale wieśći:multi::multi::multi:domek jest do sprawdzenia, nic o nim nie wiem[/COLOR][/SIZE]

[COLOR=black]Pani mieszka w domu jednorodzinnym, ma wnuki w wieku 4 i 7 lat, z rozmowy wnioskuje, ze osoba odpowiedzialna i miła, no ale musimy miec PEWNOŚĆ.[/COLOR]


Dobrze by było miec kontakt z domkiem po adopcji i uprzedzic o wizycie poadopcyjnej.Mysle , ze nie będzie problemu..

Jejku tak sie cieszę:multi::multi::multi:

Oby wszystko się udało

UMOWA ADOPCYJNA BĘDZIE PODPISANA?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']Czy zakłada się gdzieś specjalnie wątek żeby znaleźć takiego wolontariusza-inspektora? Czy ktoś z Was ma w tym jakieś doświadczenie bo ja nie mam o tym zielonogo pojęcia (jak brałam swoją sukę z nory wykopanej pod domkiem na działkach to nikt mnie nie sprawdzał;))[/quote]

Tak, jest specjalna mapa pomocy:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/blyskawiczna-mapa-dogo-http-mapapomocy-dogomania-pl-rejestrujcie-sie-27419/"]http://mapapomocy.dogomania.pl/[/URL] :cool3:

Link to comment
Share on other sites

No właśnie - jak jest z umową adopcyjną? Czy Fibi jest "na stanie" schroniska i to oni by coś takiego podpisywali czy też jak trafiła do nas na tymczas stała się "nasza"? I trzeba koniecznie spytać Pani czy zgodzi się na wizytę przedadopcyjną i czy możemy też potem liczyć na kontakt.
Myślę, ze niezależnie od tego możemy już szukac na dogo kogoś z Raciborza lub okolic, kto zgodzilby się zrobić taką wizytę (konkretny adres poda się jak już ktoś się znajdzie chętny i Pani się zgodzi). Czy zakłada się gdzieś specjalnie wątek żeby znaleźć takiego wolontariusza-inspektora? Czy ktoś z Was ma w tym jakieś doświadczenie bo ja nie mam o tym zielonogo pojęcia (jak brałam swoją sukę z nory wykopanej pod domkiem na działkach to nikt mnie nie sprawdzał;))

Link to comment
Share on other sites

Musimy poczekać na Fizię choć wydaje mi się, że Fibi nie może być "na stanie" schroniska, tylko to Fizia ma ją "na stanie":cool3: jako osoba która wyciągnęła ją ze schronu. Ale może się mylę. Warunkiem adopcji przez dogo jak wiem jest umowa adopcyjna i wizyty przed i poadopcyjne. Musimy przekazując psiaka być pewni, że dobrze trafia.
Fizia gdzie jesteś???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Energy']Musimy poczekać na Fizię choć wydaje mi się, że Fibi nie może być "na stanie" schroniska, tylko to Fizia ma ją "na stanie":cool3: jako osoba która wyciągnęła ją ze schronu. Ale może się mylę. Warunkiem adopcji przez dogo jak wiem jest umowa adopcyjna i wizyty przed i poadopcyjne. Musimy przekazując psiaka być pewni, że dobrze trafia.
Fizia gdzie jesteś???[/quote]
Z tego co wiem to sunia pewnie jest "na stanie schroniska" bo kierownik nigdy nie robi problemu co do wydawania psów na dt, później tylko kiedy pies idzie do ds to trzeba wydrukować umowę ze strony naszego schroniska i wypełniona wysłać na adres podany na stronie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']No właśnie i nikt mi jej nie może odebrać chociaz ją ostatnio katuję 2 razy w tygodniu chodząc na agility i do tego często zabieram ją i pudla do pracy i niecnie wykorzystuję:evil_lol:[/QUOTE]

I jeszcze się publicznie przyznaje:diabloti:

Niezależnie od tego czy Fibi jest schroniskowa(pewnie jest jak pisze Zuza i Noddy)czy nie i tak trzeba szukać kogoś na wizytę przedadopcyjną. Tylko na mapie pomocy dogo to tak za bardzo blisko to nikogo nie ma. Chyba, że się ktoś zgodzi troszkę podjechać:cool3:

Post przeskoczył;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Energy']I pewnie tylko dlatego ją masz:eviltong::evil_lol::evil_lol:[/quote]
No właśnie i nikt mi jej nie może odebrać chociaz ją ostatnio katuję 2 razy w tygodniu chodząc na agility i do tego często zabieram ją i pudla do pracy i niecnie wykorzystuję:evil_lol:

Ageralion - dzięki za informację!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuza i Noddy']Z tego co wiem to sunia pewnie jest "na stanie schroniska" bo kierownik nigdy nie robi problemu co do wydawania psów na dt, później tylko kiedy pies idzie do ds to trzeba wydrukować umowę ze strony naszego schroniska i wypełniona wysłać na adres podany na stronie.[/quote]


Dokładnie tak, jak pisze Zuzia
Wszystkie psiaki, które mamy w domach tymczasowych są nadal schroniskowe - dlatego na samym początku historii Fibi pisałam, że jakby cos było nie tak, to schronisko nadal jest za NIa odpowiedzialne
Nie ma narazie umów dla domów tymczasowych, bo poza Truskawą nie było wczesniej zbyt wielu chętnych na takie domy.
A teraz robimy tak, że osoba przekazująca psa nowym właścicielom ma przy sobie umowę schroniskową
[URL]http://www.schronisko.klomnice.pl/dokumenty/adopcja.pdf[/URL]
i potem wysyła Ją do schroniska.

Ja dostałam kolejnego maila od Pani

[COLOR=#000000][FONT=Courier New]Witam ponownie![/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Courier New]Ja również się cieszę,że mogę chociaż jednemu pieskowi zaoferować dom.Na pewno zastanowimy się nad jej sterylizacja,chociaż niechętnie.Inna sprawa,gdyby była już po zabiegu.Zdaję sobie sprawę,że to dla jej dobra.Jeżeli można,to proszę podać numer telefonu opiekunki.My mieszkamy na Śląsku w Lubomii tj.miejscowość pomiędzy Raciborzem a Wodzisławiem Śląskim.Byłoby fajnie,gdyby udało zorganizować transport Fibi do nas.Na pewno będzie jej u nas dobrze.Czekam na nowe informacje.Pozdrawiam[/FONT][/COLOR]


[COLOR=#000000][FONT=Courier New][FONT=Verdana]Nie wiem kto by ewentualnie był w stanie zawieźć Fibi - ostatnio kilka razy zrobiłyśmy tak, że wizyta przedadopcyjna była połączona z zawiezieniem psa do domu - w przypadku, gdyby coś bylo nie tak, ten pies by tam poprostu nie został. Przy okazji widać stosunek tych osób do psa i odwrotnie[/FONT][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...