Jump to content
Dogomania

Gufiaczek nasz kochany - odszedł za TM :(


fizia

Recommended Posts

[quote name='fizia']Dzięki Madziorna!!!!


Mamy jeszcze 55 zł od kochanej Taks - jest to wpłata od BeataSabra za bazarek, ale Taks postanowiła przekazać pieniążki własnie dla Gufiaczka

Ufff no to już sytuacja nie jest taka zła


Moraia - napisz proszę ile jeszcze brakuje na te badania - to zaraz prześlę[/QUOTE]

Super ze doszły .
Taks jest Aniołem ....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Masz chyba rację Renato, tylko że obserwuję Gufiego i nawet teraz jak jest tak bardzo chory dobrze zalatwia wszystkie swoje fizjologiczne sprawy, jak wychodzi powoli,nie załatwia się pod siebie, nie wymiotuje.Jednak widac od dwoch dni, że męczy go to raczysko, muszę mu na pupęmajtki chyba jeszcze jakieś zalożyc. Ihabe przysłała mi troche powloczek koc poduszki i ciuszki dla dzieci to okurat to mam tym bardziej że Gufi jak zabrudzi to chce no i jest to oczywiste leżeć na suchym
Tak pod kocami ma cieplutko a to najważniejsze również i faktem jest nie chce łatwo zasypiac.

Link to comment
Share on other sites

Beata - dzięki za pomoc!

Moria - jeśli masz możliwośc kupić ten preparat, o którym pisze Renia - to jutro przeleję pieniądze na niego

Sonikowa - nie wydaje mi się, żeby była potrzeba angażowania jeszcze kogoś dodatkowego do ogarniania wątku.
Wpłacających nie jest aż tak dużo - wpłaty wpisuję na wątek, wypłaty do Morii też, jeśli ktoś ma ochotę wpłacić z przeznaczeniem na leczenie - wystarczy to dopisać w tytule przelewu i wszystko będzie jasne - ja to wpiszę na wątku, jak wcześniej już zrobiłam.
Szczerze mówiąc nie wiem co tu jest takiego, żeby aż tracić nerwy - poza oczywiście zdenerwowaniem dotyczącym zdrowia Gufiaczka.

Gufi biedaku, trzymaj się...

Link to comment
Share on other sites

Witajcie,

Sonikowa zaalarmowała na Kundelkowej Skarbonce, że Gufi nie ma kasy, że brakuje na dana chwilę cos okolo 60zł. Z racji tego, że w Skarbonce Kundelkowej były wtedy pustki, przelałam dla Gufiego od siebie 60zł. Dla mnie sprawa oczywista było, iz kasa ta zostanie natychmiast przeznaczona na wizytę u weta, która z tego co czytałam powinna byc jak najszybciej wykonana.

Fizia - prosze Cię, zapisz mój nick poprawnie, bo az mnie oczy bolą :) jestem obrączuś, a nie "Obarczus". kiedys będziecie chciały wysłac do mnie PW i nie znajdziecie mnie na liście :)

Fizia, nie pisałam nic o Skarbonce Gufiego, Pomyliło Ci sie z Kundelkową Skarbonka. :)
mój przelew miał pójśc na wizyte u wet. Jesli poszedł na cos innego zwiazanego z GUFIM ok, nie ma sprawy. W tytule przelewu nie pisałam na co ma iść, bo w momencie wysyłania kasy, kasa była potrzebna na wizyte u wet.

ale z tym, że jak się wchodzi na wątek to ciagle jest potrzebna kasa, Sonikowa ma rację. dziewczyny zbierzcie do kupy ile potrzeba dla Gufiego na stałe opłaty i teraz na bieżąco; napiszcie wołami w 1 poście i bedziemy szukac kasy. Gufi powinien mieć zaplecze finansowe.

Buziaki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moria']Kupie mu ten preparat. Nie targajac Gufiego do weta dostalam zastrzyki dla niego. Wszystko spokojnie jutro opiszę i rozlicze jak jeszcze wykupie druga porcje tabletek w aptece i preparat.[/QUOTE]
Moria,nie wiem,czy Chitopan da sie kupić w aptece,bo to jest lek tylko dla zwierząt,ja mam go zawsze u siebie i kupuje tylko u weta.Może w aptece będzie odpowiednik ludzki tego leku,ale pewnie będzie drogi.Najlepiej,gdybyś dała radę podjechać do weta i to kupić.Naprawdę to super lek.Zawsze powinien być w domu,gdzie są psy-dziewczyny,polecam

Link to comment
Share on other sites

Już poprawiam nick-przepraszam
Faktycznie coś mi się pomyliło z tymi skarbonkami...

Ale ja nie napisałam, że poszły te pieniądze na coś innego, nie związanego z Gufim - chodziło tylko o to czy na uzupełnienie skarbonki Gufiego, w której było prawie 150 zł na minusie czy na weterynarza - pieniądze przysyłane na Gufiego zawsze trafiają do Niego

Dziewczyny - jestem wdzięczna bardzo, że chcecie pomóc i pomagacie - ale może dlatego, że niektóre z Was nie "siedzą w temacie" zbyt długo, pytacie o rzeczy, które są wyjaśnione na wątku, tyle, że dużo wcześniej

Cały czas, niezmiennie płacimy Morii 250 zł za miesiąc. Do tej pory nie było z tym problemu - są osoby, które zdeklarowały się i płacą od wielu miesięcy - kiedy ostatnio robiłam podsumowanie - był początek roku i te pieniążki jeszcze nie spłynęły, ale teraz już sprawa deklarowiczów jest wyjaśniona, a dzięki Waszej pomocy dług nie tylko został spłacony, ale jeszcze mamy 55,5 zł na plusie -

150 zł narazie Moria szacuje za wizytę u lekarza, ale z pewnością dojdą do tego leki itp, więc suma wzrośnie - tyle, że nie wiem ile to będzie, trudno więc cokolwiek wpisywać

Link to comment
Share on other sites

Ale ja oczywiście rozumiem, przecież wątek ma już tyle stron, tyle miesięcy - bez sensu jest go czytać w całości, bo szczerze mówiąc nie ma tak szczególnych zwrotów akcji..ot zwyczajne życie dziadeczka :) i nasze zachwyty nad Nim
Piszę tylko w ramach wyjaśnienia.

Ja też się bardzo cieszę, że Gufi ma takich wiernych Przyjaciół, bo bez Nich nie mógłby sobie spędzać spokojnie emerytury u Morii

Oczywiście będziemy pamiętać o Twojej chęci pomocy - wielkie dzięki!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moria']Czy Chitopan to taki odpowiednik alu spray?[/QUOTE]
Wiesz co,nie wiem.
Ale tu jest o chitopanie

[URL="http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:otworz%28%22http://www.kuchniapupila.pl/files%22,%20%22501280651/1_5.jpg%22,%20%22kuchniapupila%22,%20%22265%22,%20%22312%22,%20%22%22%29"][IMG]http://www.kuchniapupila.pl/data/foto.php?f=501280651%2F1_5.jpg&w=200[/IMG][/URL] [URL="http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:%20otworz_url%28%27?polec_produkt=143650898%27,%20450,280%29;"]Poleć produkt[/URL]
[URL="http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:%20otworz_url%28%27?zapytaj=143650898%27,%20450,280%29;"]Zapytaj o produkt[/URL]
[URL="http://www.kuchniapupila.pl/pies/zdrowie1/preparaty1/vetargo_chitopan_do_gojenia_ubytkow_tkankowych,o143650898"]Oceń produkt[/URL] [IMG]http://www.kuchniapupila.pl/files/wysylamy_w24.gif[/IMG]
[B]CHITOPAN - Żel lub płyn do pielęgnacji i wspomagania gojenia ubytków tkankowych u zwierząt

[/B] [B]Skład: Chitozan 1,0 g Kwas mlekowy 0,6 g Vehiculum ad 100,00 g

[/B] [B]Wskazania: Pielęgnacja i wspomaganie leczenia trudno gojących się ubytków i mikrourazów skóry (oparzeń, owrzodzeń, zranień).

[/B] [B]Właściwości: Osłaniające przez wytworzenie filmu naskórkowego, ułatwiające ziarninowanie i bliznowacenie, dające efekt przeciwinfekcyjny i przeciwzapalny.

[/B] [B]Sposób użycia: Miejsce aplikacji dokładnie oczyścić, następnie pokryć całkowicie preparatem. Stosować 2-3 razy dziennie aż do uzyskania trwałych efektów gojenia.

Wyłącznie dla zwierząt do użytku zewnętrznego[/B] .


Ja mam areozol,bo jest najwygodniejszy w użyciu

Link to comment
Share on other sites

na nie usunięte zmiany nowotworowe nie wolno (nawet miejscowo) podawać leków pobudzających metabolizm gdyz to przyspiesza rozrost patologicznej tkanki - niestety doceniając dobre chęci odradzam wszelkie eksperymenty, poza lekami czysto antyseptycznymi, bez konsultacji z wetem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']na nie usunięte zmiany nowotworowe nie wolno (nawet miejscowo) podawać leków pobudzających metabolizm gdyz to przyspiesza rozrost patologicznej tkanki - niestety doceniając dobre chęci odradzam wszelkie eksperymenty, poza lekami czysto antyseptycznymi, bez konsultacji z wetem[/QUOTE]
Dzięki Taks,w takim razie Moria nie pryskaj Gufiaczka.
Ale na inne urazy,bardzo polecam

Link to comment
Share on other sites

Gufi jest zadziwiający. Po nocy sam wydostal sie ze swoich kocykowych bambetli i czekal pod drzwiami az sie go wypusci. Nie bede mu pryskac pozostane przy piochtalinie. Wrocił mu apetyt, mam nadzieje że bedzie dobrze, wszystko potem poroaliczam i chyba wybierzemy sie do weta do Gdanska, ale troche to zasu potrwa, zostala mi jedna puzka rc conwalescens dam mu muszę go pomalu do formy doprowadzic bo przez te trzy dni schudł, mordke ma taka jak krecik teraz.
Dziekujemy i za wsparcie i za porady.

Link to comment
Share on other sites

Już piszę rozliczenie za Gufiego.
25 zł za metronizadol w tabletkach za pierwszym razem plus piochtalina plus gaziki
25 zł za drugie takie same zakupy
50zl za ostatnie zastrzyki przeciwbólowe i antybiotyki, jeszcze ma i dostaje
50zl zamowiłam dla Gufiego 5 szt. puszek RC convalescens po 10zł 400 g puszka
10zł kupiłam mu kocyki w ciuchlandzie
Razem wydatki na Gufiego 160zl, możecie miec pretensje ze liczę też kocyki i puszki.Jednak uważam, że puszki przynajmniej na teraz są mu potrzebne, dzisiaj Gufi już ma apetyt.
Pieniążki,ktore są na Gufiego
82zł pożyczyłam od Kładki i niech bedzie że te pieniążki wlożę jak przyjdą od pan z Niemiec.
20 zł została z grudniowej wizyty u weta od Iwonki Ihabe
70zł przeslała fizia wczoraj
czyli 172 zł
Nadwyżka została 12 zł, to wszystko zależne jest od kursu euro,ale niech będzie że te pieniążki zostały.
Jak tylko Gufi dojdzie do siebie jak najszybciej będę chciała pojechać z nim do Gdańska, potrzebuję 70 zł na paliwo , toteż zrobmy tak fiziu prześlij mi do przyszłego tygodnia jeszcze 50zł, a ja pożyczę na opłatę dla weta za wizytę pieniążki znowu od Kładzi i jak wrocimy z Gdańska to napiszemy co dalej.
Uważam, że trzeba coś z tym fantem zrobić bo nie może być tak że co miesiąc Gufiemu pęka guz, Gufi zle się czuje potem wszystko wraca do normy i znowu tak ciągle w kółko.
Jeżeli nic się już nie wydarzy to na razie wydaje mi się że Gufi będzie już zaopatrzony.
Jest niestety takim psem, że fakt powinien mieć jakiś swoj fundusz, bo u niego już chyba bedzie raczej gorzej teraz niż lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Moria, czyli jendak nie ma juz pieniędzy na weta? Ja wiem, ze pożyczysz od Kładki i nie ma sprawy, ale trzeba to będzie przecież zebrać... Postaram sie poprosić kilka ciotek, ale zostawiając na boku obrazy i urazy, pomyślcie dziewczyny nad taki funduszem leczniczym Gufiego -- to ułatwiłoby życie i jemu i Morii. Dobrze, że można pożyczyć od Kładki, ale co będzie jak ona też zacznie potrzebowac pieniędzy?

Link to comment
Share on other sites

Wszystko jak zwykle zalezy od pieniązków. Prawde powiedziawszy wybrałybysmy sie juz na początku grudnia, ale niestety fizia nie przesłała mi wtedy pieniązków. W tej chwili Gufi bardzo plami, trzeba poczekac aż rana zasuszy sie a i Gufi dojdzie troche do siebie. Prosze aby Fizia przesłała mi jeszcze 50 zł. Gufi meczyc sie raczej nie meczy, dostaje zastrzyki przeciwbulowe i myslę że jak dojdzie troche do formy to juz w nastepnym tygodniu pojedziemy tylko prosze o wpłatę. Zakup kocyków byl potrzebny pomimo, że Kładzia oddała mu kocyk, ponieważ Gufi w tej chwili brudzi dokładnie wszystko, a nie jest wskazane aby mu rane bandażować czy cos w tym styly bo powinna oddychac. Przyznam że wyglada to jego brudzenie tragicznie, ale rdzimy sobie. Totez Clo prosze o przelew i jak najszybciej pojedziemy.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą zrobiłam przelew na 55 zł - mam nadzieję, ze rano będzie już na koncie Morii

To były pieniądze, które zostały na plusie - zapomniałam o 50 gr, ale przeleję następnym razem

Znowu skarbonka pusta, ale coś wymyślimy

Cieszę się, że Gufi dzielnie walczy i trzymam z całych sił kciuki

Link to comment
Share on other sites

Fiziu dziekujemy bardzo. Jednak niestety o Gufim trzeba myslec jak naiintensywniej bo wrocimy z nim z Gdanska i co dalej? Ja wiem, że Gufi jest cięzkim przypadkiem, ale niestety on juz raczej do końca swego życia bedzie wymagal opieki weterynaryjnej. Na razie jak pisałam na tydzien jest spokoj i Gufi jest wyposażony, zobaczymy co bedzie dalej. Mam nadzieję że cioteczki Guyfiego nie opuszczą, bo chyba nie po to byl ratowany, aby teraz pozostac bez pomocy.

Link to comment
Share on other sites

Moria zrób mu przede wszystkim usg jamy brzusznej i ewentualnie rtg płuc,bo jeżeli to rak złośliwy to przerzuty mogą być wszędzie.Gdyby były przerzuty,to zastanówcie sie co dalej,bo ten psiak na pewno potwornie cierpi.
Gdyby organy wewnętrzne były ok,to warto by było przesłać próbkę tego guza do badań histopatologicznych,wtedy byście wiedziały z grubsza z czym macie do czynienia w sensie choroby Gufiaczka.Będziesz Moria u weta,to popytaj go o wszystko,jakie badania będą dla Gufiaka niezbędne i jakie są ewentualne rokowania.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze Renato o wszystko popytam. Z obserwacji moich Gufi tak jak pisałam zalatwia sie dobrze, w normalnych przypadkach apetyt ma dobry i funkcjonuje tak jakby nie cierpial. Jednak co miesiac ponieważ bylo to w grudniu teraz w styczniu gorzej, Gufi zaczyna sie zle czuc, traci apetyt ledwo chodzi, po dobie pęka mu guz, leci smierdząca krew z ropa, widac wtedy że Gufiego boli, ledwo powloczy nogami, po trzech dniach jak z guza wszystko wyleci Gufi znowu wraca do formy. Nie może tak byc że co miesiac dzieja sie takie historie, ale wyglada to tak. Teraz Gufi bardzo schódl.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...