Jump to content
Dogomania

Na pchłe i kleszcza


Gozdzik

Recommended Posts

Witam serdecznie.
Przeglądałem forum i pewnie jestem ślepota bo nie znalazłem posta na temat jak w tytule. Więc jeśli był to przepraszam za zaśmiecanie. Ponieważ robi się fajnie już :multi: (no ponoć nie wszędzie:eviltong:) wiec zaraz to robacto się będzie czaić w karzczyskach :mad:. I tu moje pytanko co stosujecie, co jest dobre, co ile itp. U weterynarza dostałem jakiś preparat ponoć na 3 miesiące przed pchłą i na miesiac przed kleszczem chroni. Weterynarz wspominał mi tez o jakieś obroży co to na 7 miesięcy chroni psioczka, ale w tej chwili nie zalecał mi tego bo młoda dama jeszcze rośnie. Prosze wiec o poradę i info.

Link to comment
Share on other sites

A ja osobiście używam obroży kiltixa i to jest prawdopodobnie ta obrózka o której mówił Twój wet, poniewaz faktycznie jest tam napisane ze chroni nawet do 7 miesiecy. Według mnie jest to jedna z lepszych pchron przeciw klesczom i pchłom. Mój spajkuś jest z wrzesnia, a pierwszą obróżkę pamiętam ze zakupilismy mu w zeszłym roku jakoś chyba w marcu, bo z tego co pamietam to w zeszłym roku jakoś szybko te paskudztwo się pojawiło, także miał wtedy około pół roku. Było to polecone przez weta miedzy innymi i kolezanki z forum;) Sprawdziło się, aczkolwiek nie powiem ze w 100%, ale takiego zabezpieczenia 100% to chyba nie ma:shake: Także ją moge polecić śmiało! To był rozmiar dla ras średnich i płaciłam wtedy chyba coś około 45 zł?...:hmmmm:chyba cos takiego, ale naprawde się opłaca;)
pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Dzięki bardzo za info.
No właśnie ale jak są takie krople co to na pchłe działają przez 3 miesiące, a na kleszcza przez miesiąc to jak czesto je aplikować ? :roll:
Anka_ZG ja u weta byłem jak ona miała 4 miesiace na ostatnich szczepieniach. Tak więc jeszcze mała była. Ale oki jak polecesz sprawdzone coś to zaraz się za tym porozglądam.
Jeszcze raz dzięki bardzo

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisze Ania polecam obrożę Kiltix Bayera. To porządna niemiecka firma, używam tej obroży już kilka lat i bardzo sobie chwalę. :cool3:

Nie wiem tylko właśnie jak to się ma do szczeniąt, ale powinno być napisane na opakowaniu, gdzieś je chyba jeszcze mam to poczytam i napiszę.

Krople są o tyle nieekonomiczne, że trzeba je zakraplać co miesiąc jeśli mają chronić od kleszczy. :cool1:

Ale z drugiej strony, gdy ma się w domu małe dzieci, krople są lepsze, bo po pogłaskaniu psa po obroży, trzeba umyć ręce, a jak wiadomo dzieci lubią wkładać ręce do buzi. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja terz polecam obroże na pchły i kleszcze :loveu::loveu:
jak nie miałam jeszcze Koki, miałam kotkę Alicję która już niestety nie żyje:placz::placz: nosiła obroże przez całe lato i nie miała żadnego kleszcza :multi: więc polecam obroże:cool3:
Ja też właśnie mam zamiar teraz kupić mojej Koki obroże jakie polecacie firmy??:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermaister']Ja terz polecam obroże na pchły i kleszcze :loveu::loveu:
jak nie miałam jeszcze Koki, miałam kotkę Alicję która już niestety nie żyje:placz::placz: nosiła obroże przez całe lato i nie miała żadnego kleszcza :multi: więc polecam obroże:cool3:
Ja też właśnie mam zamiar teraz kupić mojej Koki obroże jakie polecacie firmy??:roll:[/quote]
Polecam obrożę Kiltix firmy Bayer (kosztuje coś koło 45 zł, a starcza na 7 miesięcy). Jest też druga obroża Bayera Bolfo, ale się nie opłaca, bo na kleszcze działa chyba tylko miesiąc. ;)

Poza tym godna polecenia jest też podobno odroża Preventic (działa 6 miesięcy).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

u mojego pieska chyba obroża nie skutkuje, kupiłam mu ją tydzień temu bo strasznie sie drapał (szukałam pcheł ale nie znalazłam chyba przez to że ma gęsta sierść) zakładam mu ją na dzień ale zdejmuję na noc i on nadal się strasznie drapie. Czy to możliwe że pchły nie giną bo nosi ją tylko w dzień czy może on nie ma pcheł tylko coś innego np uczulenie na coś? Miał ktoś już taki problem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shaggy']u mojego pieska chyba obroża nie skutkuje, kupiłam mu ją tydzień temu bo strasznie sie drapał (szukałam pcheł ale nie znalazłam chyba przez to że ma gęsta sierść) zakładam mu ją na dzień ale zdejmuję na noc i on nadal się strasznie drapie. Czy to możliwe że pchły nie giną bo nosi ją tylko w dzień czy może on nie ma pcheł tylko coś innego np uczulenie na coś? Miał ktoś już taki problem?[/quote]
To bardzo możliwe, że ma uczulenie.
Ma może jakieś zaczerwienienia na skórze, łupież albo krostki?

Poza tym jakiej firmy jest ta obroża, którą kupiłaś?
W jakim wieku jest psiak?

Co było napisane na opakowaniu, odnośnie sposobu użytkowania?

Link to comment
Share on other sites

ma 4 miesiące i na opakowaniu pisalo ze można stosować po ukończeniu 3 miesięcy, chyba jest firmy sabunol o ile nie przekręciłam czegoś
drapał się zanim ją kupiłam i myślałam że ma pchły
ze skóra wszystko dobrze nie ma wysypki ani czerwonych plamek, łupieżu też nie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shaggy']ma 4 miesiące i na opakowaniu pisalo ze można stosować po ukończeniu 3 miesięcy, chyba jest firmy sabunol o ile nie przekręciłam czegoś
drapał się zanim ją kupiłam i myślałam że ma pchły
ze skóra wszystko dobrze nie ma wysypki ani czerwonych plamek, łupieżu też nie[/quote]
To być może jest na coś uczulony? Co dajesz mu do jedzenia?

Link to comment
Share on other sites

na śniadanie i kolacje suchą karmę a na obiad gotuję kurczaka( najczęściej ćwiartkę) z marchewką i ryżem lub makaronem. Nieraz daje mu jeszcze jogurt, twarożek i rybę ale to jako dodatki do posiłków. Od samego początku jak jest u mnie (przeszło 2 miesiące) daje mu to samo a z tego co mówiła właścicielka suczki u niej też tak jadał. Zastanawiam się czy nie ma za dużo sierści bo ja jeszcze nić poza czesaniem zwykłą psią szczotką nie robiłam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shaggy']na śniadanie i kolacje suchą karmę a na obiad gotuję kurczaka( najczęściej ćwiartkę) z marchewką i ryżem lub makaronem. Nieraz daje mu jeszcze jogurt, twarożek i rybę ale to jako dodatki do posiłków. Od samego początku jak jest u mnie (przeszło 2 miesiące) daje mu to samo a z tego co mówiła właścicielka suczki u niej też tak jadał. Zastanawiam się czy nie ma za dużo sierści bo ja jeszcze nić poza czesaniem zwykłą psią szczotką nie robiłam[/quote]
A można wiedzieć jaką suchą karmę, bo to też ma duże znaczenie. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shaggy']pedigree dla juniora
nigdy sie nie zastanawiałam nad karmą dopiero wczoraj jak poczytałam forum to zobaczyłam że wszyscy karmią swoje pieski tymi droższymi karmami[/quote]
No więc właśnie, widzę że już trochę poczytałaś.
Psiaczek może być po prostu uczulony na tą karmę, ponieważ ma ona masę substancji wzmacniających smak i zapach (jak i inne tanie marketowe karmy), żeby psiak chciał w ogóle tą karmę jeść. :cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ja moge polecic zamiast kropelek i obrozy odstraszacz kleszczy i pchel. Maly wisiorek do przyczepienia na obroze. Dziala na zasadzi ultradzwiekow i dziala przez rok. Stosuje go od poczatku roku i wydaje mi sie ze skutkuje, bo nie znalazlem nic na siersci. Jesli ktos nie zna to moze wyprobowac, ja moge polecic calkiem fajna rzecz i nie chemiczna, a jak dla mnie to wazne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...