Jump to content
Dogomania

Mańka zza TM dziękuje wszystkim za pomoc...


wishina

Recommended Posts

[B][COLOR=magenta]STAN MAŃKI NADAL KRYTYCZNY[/COLOR][/B]

[B][COLOR=deepskyblue]ZAPRASZAMY NA MAŃKOWE BAZARKI[/COLOR][/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/kartki-wilelkanocne-z-jajek-na-cierpiaca-chora-manke-05-iv-godz-21-00-a-134397/#post12029765[/URL]

Mańka została zabrana ze sklepu zoologicznego, jako stara i niechciana świnka. Stara, bo nie jest już małym zwierzątkiem, jej wiek oceniam na około 2 lata, dla rodziców z dzieckiem, to już zużyte zwierzątko. Wiecie jaki los mógł ją spotkać. Osoba, która uratoała świnkę, miała być tymczasem, prawdopodobnie jednak stanie się DS. Oto dlaczego...

Mańka ma [COLOR=red]świerzb[/COLOR], stadium zaawansowane, poza tym [COLOR=red]kuleje na przednie łapki[/COLOR], [COLOR=red]jedną prawie cały czas trzyma podkuloną[/COLOR], [COLOR=red]śpi[/COLOR] jak koń - [COLOR=red]w pozycji dla świnki stojącej[/COLOR]. Ma [COLOR=red]przerośnięte siekacze[/COLOR] - nie może jeść nic twardego, a mięki pokarm tylko pogarsza jej stan. [COLOR=black]Poza tym jest bardzo obolała i jak na swój wiek bardzo chuda i mała. Prawie nic nie je, robi pod siebie i w ogole nie przemieszcza się - nawet w klatce...[/COLOR]

Wet nie da rady zdiagnozować Mańki bez narkozy, trzeba zrobić RTG, pozbyć się świerzbu... Wstępny koszt narkozy, zdjęcia i podcęącia sekaczy to 150 zł. Poza tym zastrzyki na łapki i leczenie świerzbu. Nie wiemy ile wyniesie rachunek, ale pieniążków brakuje. Dlatego proszę w imieniu osoby, która przygarnęła Mańkę o pomoc finansową, każdą złotówkę. A zakończę słowami opiekunki Mańki:

[I][COLOR=darkorchid][B]"Jest tyle potrzebujących psów. Kto zwróci uwagę na małą świnkę morską?"[/B][/COLOR][/I]

Oto kto zwróci: dogomaniacy - prosze pomóżcie!
Oczywiście na wszystko będzie rachunek z pieczatką weterynarza.

Oto kilka fotek Mańki, bo kążde zwierzę zasługuje na lepszy los niż taki...

[B][SIZE=5][COLOR=black][I]Pięknie dziękujemy wszystkim za pomoc, niestety Mańka już za TM...[/I][/COLOR][/SIZE][/B]
[B][I][SIZE=5][/SIZE][/I][/B]
[CENTER][B][SIZE=7][ ' ][/SIZE][/B][/CENTER]
[IMG]http://img26.imageshack.us/img26/1498/zdjcie003ahe.jpg[/IMG]
[IMG]http://img24.imageshack.us/img24/9902/zdjcie004l.jpg[/IMG]
[IMG]http://img17.imageshack.us/img17/2558/zdjcie009cna.jpg[/IMG]
[IMG]http://img15.imageshack.us/img15/4494/zdjcie014p.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Świnka przebywa w Stalowej Woli na podkarpaciu.

Podcięcie siekaczy pod narkozą kosztuje 80 zł. Dziś rozmawiałam z wetem, przy okazji narkozy trzeba będzie zrobić RTG, czyli jakiś 30-40 zł więcej. Plus do tego leki, a nie wiadomo co wyjdzie podczas. Wstepna wycena zabiegu to 150 zł. Dlaczego tyle? Otóz narkoza świnki jest bardzo trudna, podaje się małe dawki, ale dość często. Małe, bo świnka ma śłabe serce a przy tym bardzo szybko i łatwo sie wybudza. Jest to ryzykowne i bardzo niebezpieczne dla zwierzątka, ale to jedyna szansa dla Mańki... :shake:

Na razie dostaje zastrzyki na łapki, codzinnie, po 20-30 zł, i nadal zbieramy pieniążki na RTG i narkozę. Z tymi zastrzykami nie wolno podawać środków na świerzb, bo sie wykluczają. A tak na prawdę, to nawet żeby dobrze Mańkę zbadać trzeba ją uśpić - wiadomo, to swinka, szarpie się, wyrywa, a przy tym nikt nie chce jej straszyć i sprawić bólu... :-(

Przy tym wszystkim widać, że Mańka jest młoda i ma taki błysk w oku... Żadnej rezygnacji, widać, że sie cieszy jak słyszy kogoś, że chce pobiegać, że skubie jedzenie. Żal patrzeć jak podczołguje się się do jedzenia i sprawia jej to ból :placz:

Link to comment
Share on other sites

Wishina, nie pytałam z niewiedzy, tylko się zdziwiłam. Mieszkam w Wawie, a od paru lat sama zajmuje się prosiakami (obecnie juz jednym bo alergia na nie mnie wykańcza mnie w sposób koszmarny :shake:).
Cena 150 zł wydała mi się wysoka, jak na badanie RTG [pod narkozą i ciachnięcie siekaczy, tylko tyle, myslałam, ze może jesteście z okolic wawy i udało by się taniej jakos weta załatwić.
Ze swojej strony mogę prośkę małą wspomóc drobiazgami na bazarek, bo finansowo leżę :-(

Wiem też, ze na wszelkiego rodzaju pasożyty zewnętrzne pomaga przecieranie prosiaka roztworem sok z cytryny z wodą lub ocet z wodą. Testowałam, działa wspomagająco i nie przeszkadza zwierzakowi (przynajmniej mojemu).

Zdrowia dla malutkiej!!!

Link to comment
Share on other sites

Niuni&Pipi, tak czułam, ze sma jesteś miłśnikiem świnek. Napisałam co wiedziałam w ramach informacji dla wszystkich. Faktycznie wet jest drogi, ale wg mnie jest najlepszy w Stalowej Woli i jako jedyny ma RTG i mnóstwo innych potrzebnych rzeczy oraz wiedzę - wiem, bo sama wędruję tam z moim psem baaardzo często.
Co do przekazania rzeczy na świnkowy bazarek, to bardzo się cieszę, jeśli jeszcze dałoby się je przesłać? Lub choc fotki zrobić...

Marlena:) Czemu mają Mokę-stw ścigać za sygnaturkę? A mnie za co mogli? Czego takiego nie wolno umieszczać?

Wszyscy- dziękuję za zainteresowanie Mańką :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wishina']

Marlena:) Czemu mają Mokę-stw ścigać za sygnaturkę? A mnie za co mogli? Czego takiego nie wolno umieszczać?

Wszyscy- dziękuję za zainteresowanie Mańką :loveu:[/quote]

Bo maksymalna wielkośc bannerka to 100x500 pixeli :eviltong:

Ahh...nie ma za co:cool3::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

W takim stanie świnka ma 75%, że nie przeżyje zabiegu narkozy. Uważam, że to kiepski pomysł. Jeżeli tylko siekacze ma przerośnięte to można to zrobić na żywca. Niezbyt miłe i pewnie trochę bolesne dla świnki, ale ma większe szanse na przeżycie. Takie jest moje zdanie. Ale zapewne weterynarz nie jest specjalistą od zwierząt futerkowych?

Mam obecnie podobny przypadek w domu. Świnka dodatkowo oprócz chudości, nie jedzenia i robienia pod siebie ma martwy ząb w dolnej szczęce. Dokarmiam ją gerberkami i odżywką sprowadzoną z zagranicy Oxbow Critical Care.

Zapraszam autorkę wątku na naszą stronę Klubu Pomocy Świnkom Morskim - [url=http://www.swinkimorskie.eu]Klub Pomocy Świnkom Morskim[/url] Niech założy wątek w Czerwonym Alarmie, na pewno sporo osób zgłosi się z chęcią dotacji na świnkę. My również mamy środki, ale przydałaby się jeszcze jedna konsultacja weterynaryjna. Dałoby się to załatwić?

Jeżeli już trzeba narkozę to tylko wziewną i na ocieplanym stole. Inaczej świnka ma naprawdę małe szanse na udany zabieg.

Koniecznie trzeba ją dokarmiać gerberkami jeżeli sama nie może jeść.

Link to comment
Share on other sites

Świnka je sama, ale tylko miękkie rzeczy. Wiem, że można siekacze podcinać na "żywca", ale przy niewiadomym stanie łapki - w grę może wchodzić nawet złamanie, uraz barku, kregosłupa itp. trzymanie jej podczas zabiegu i możliwość powodowania bólu podczas takiego trzymania chyba wyklucza zrobinie tego na żywca? Nie wiem, weterynarzem nie jestem, bazuję na tym co mi powiedziano. Poza tym po uśpieniu możliwe byłoby wykonanie RTG...

Druga konsultacja weterynaryjna u innego weterynarza mogłaby wchodzić w grę, jednak lekarz weterynarii, na którego padł wybór jest najlepszym specjalistą w mieście, w tym bardzo dobrym chirurgiem/ortopedą.

Na forum oczywiście już sie zarejestrowałam, czekam na link aktywacyjny, ale widziałam, że pewna dobra dusza już zrobiła Mańce wątek za co pięknie dziękuję :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...