Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
baster20

czym kierowac sie przy wyoborze psa

Recommended Posts

Tym, ile sami możecie czasu poświęcić psu i tym, jak zapewnić mu dobrostan konieczny dla każdego psa i zajęcie typowe dla rasy..

A potem - koniecznie psychiką rodziców ewentualnego szczeniaka, zwłaszcza matki, i warunkami odchowu szczeniąt. Zestresowana matka nie urodzi niezestresowanych szczeniąt, szczenięta z izolowanych, choćby sterylnie czystych klatek mogą być nieodporne na nowe sytuacje, nadmiernie lękliwe czy agresywne ze strachu.

W żadnym wypadku nie kupujcie szczeniaka ze złych warunków, bo to zachęca producenta do dalszego mnożenia psiego nieszczęścia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim powinnaś się kierować opinią hodowcy! oczywiście jesli juz znajdziesz swoją wymarzoną rasę i nawiążesz kontakt z hodowcą, od którego chcesz kupić psa:)

 

mogę ci powiedzieć jak to wygląda u nas - najpierw odbywamy dość długą rozmowę telefoniczną, podczas której zadajemy bardzo wiele pytań. bardzo często taka rozmowa już na wstępie weryfikuje wzajemne oczekiwania i nie ma co dalej gadać. ale jeśli jest, to powinnaś wiedzieć, że dobry hodowca zna swoje szczenięta najlepiej na świecie i jeżeli najpierw będziesz z nim szczera, a następnie po prostu mu zaufasz, to będziesz miec psa, ktory po prostu pasuje do twojej rodziny.

serio, piszę to z własnego doświadczenia - jako nabywcy, ale też jako hodowcy, który nowe domki dobiera mega, mega starannie:) Serio, z naszej 13 już 8 jest w nowych domach, 2 czekaja na szczepienia, bo jada za granice, gdzie to konieczne, ale mam naprawde ogromna pewnosc i satysfakcje z tego, ze kazdy z nich jest tam, gdzie powinien się znalezc.

z ciekawostek - dalismy wiecej odpowiedzi odmownych niz oddalismy szczeniat. pozostala trojke chlopakow mam zamiar rowniez umiescic w takich chatach, zeby byli dla swoich rodzinek zrodlem szczescia i radosci. to nie jest prosta sprawa:)

tak wiec: ufajcie hodowcy:)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×