Jump to content
Dogomania

Czy mogę zostawić 2 miesięcznego szczeniaka w domu


Arystea

Recommended Posts

Witam,

Mam 2 miesięcznego szczeniaczka, jest z nami 2 tygodnie. Do tej pory byłam z nim prawie cały czas, ale muszę chodzić do pracy co zajmuje razem ok. 9 godzin. Czy mogę zostawiać takiego szczeniaczka w domu jeśli to konieczne, czy jest jeszcze za mały? Nie chciałabym żeby nabawił się jakiejś traumy. Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Sowa said:

Na pewno to za wcześnie na pozostawianie szczeniaka tak długo w samotności.

Dziękuję za odpowiedź. Słyszałam różne opinie w jakim wieku można zostawić psa na te przykładowe 8-9 h, proszę o podpowiedź bo już sama się pogubiłam, czy to kilka miesięcy, czy dłużej?

Link to comment
Share on other sites

Tu  nie ma  sztywnych reguł -  na pewno dyskomfortem dla psa, już uczonego czystości, jest konieczność załatwiania się w domu lub wstrzymywanie się od tego.. A 8-9 godzin to teoretycznie wytrzyma bez konieczności opróżnienia pęcherza 8-miesięczny pies. Wiele zależy też od tego, jak zorganizujesz czas przed pójściem do pracy - jeśli wstaniesz o 4 rano i pójdziesz z młodym psem na intensywny trzygodzinny spacer, to po powrocie on padnie spać spokojnie, tyle że sama musisz iść do pracy, a po pracy na kolejny godzinny spacer z pieseczkiem:-)). Dlatego w wielu krajach od dawna są "dzienne przedszkola" dla psów - przywozi się szczeniaka rano, odbiera po południu, jak opiekun sensowny, to i czegoś uczy w uzgodnieniu z właścicielem. Chyba już i u nas są takie usługi, ale nie wiem gdzie dostępne.  

Wiele zależy też od temperamentu psa i szybkości dojrzewania - to jest przecież różne nawet w tym samym miocie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...