Jump to content
Dogomania

Pies z domu na dwór


Chomyk

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Zwracam się do Was z ogromną prośbą o rady. Otóż...

Życie tak się potoczyło, że muszę wyjechać za granicę. Mój pies ma ok 4.5 roku (ze schroniska wzięty od szczeniaka). Mieszkam z matką. Od początku pies był w domu. Teraz jednak jedyne wyjście, które mi pozostaje to oddanie psa na wieś, do kojca. Matka nigdy się psem nie zajmowała, boi się z nim wychodzić, bo "pies ciągnie i szczeka do innych psów". Oczywiście ze mną pies nic nie robi, słucha się, jednak z matką faktycznie - jest problem - nie chce wracać do domu, szarpie, czasami rzuca się do innych psów (na odległość). Tu o to zwracam się o rady do Was drodzy forumowicze...

Nie chciałbym psa dać do kojca, bo wiem, że Go skrzywdze, jednak nie wiem jak przekonać moja matkę, by jednak się nim zajęła - moim zdaniem z biegiem czasu pies się nauczy z nią chodzić na spacery i będzie grzeczny. Jakich argumentów używać by ją do tego przekonać? Jak jej udowodnić, że wychodzenie z psem to nic strasznego? Co robić? Mam 3 tygodnie do wyjazdu.

Dziękuję z góry za pomoc, pozdrawiam!

 

PS. Nie mogę zabrać psa, będę mieszkał na 1 pokoju w hotelu pracowniczym - nie ma warunków.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...