Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Otóż u mojego psa prawie 12-letniego huskigo zdiagnozowano uchyłki w jelicie z obu stron przez to nie może sie załatwiać samodzielnie i musi to robić przy pomocy weterynarza, by pomóc mojemu pieskowi konieczna jest operacja jednak nikt nie daje gwarancji ,że nie bedzie nawrotu dolegliwości , czy warto podjąć się operacji mimo takiego braku gwarancji ? czy to tylko dodatkowo nie pogorszy stanu juz mającego swoje lata psa ? nie wspomnę już o tym co gdyby okazało się ,że po jakimś czasie bedzie konieczna kolejna operacja ... Proszę o jakąs poradę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

W naszym schronisku (czyli warunkach potencjalnie znacznie trudniejszych niż dom) operację uchyłka z powodzeniem przeszedł 13-letni amstaff. Zdecydowanie po niej odżył i poweselał. Jeśli nic z tym nie zrobicie to narazicie psa na cierpienie, bo sprawa nie jest błaha.

Doraźnie można wspomóc wypróżnianie podając psu syrop o nazwie Laktuloza, który nawadnia i rozluźnia masy kałowe, a więc ułatwia załatwianie. Nie jest to jednak raczej rozwiązanie docelowe - tym bardziej w sytuacji, kiedy uchyłek jest już tak poważny, że musi pomagać wet.

Podstawą w przypadku starszego psa jest porządna diagnostyka przed zabiegiem (morfologia, biochemia, echo serca) i takie dobranie anestezji, aby była możliwie jak najłagodniejsza dla nerek i wątroby oraz serca. 

Ryzyko nawrotu jest większe, jeśli pies nie jest kastrowany i cierpi jednocześnie na przerost prostaty (bo jest on z reguły pierwotną przyczyną powstawania uchyłka). Jeśli kastracja nie wchodzi w grę prostatę można obkurczyć farmakologicznie, ale o tym powinien Cię poinformować lekarz prowadzący. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź :)  Mój pies jest właśnie po kastracji (miał ją w 2014 r.) i w sumie już wtedy zaczeły sie probelmy z załatwianiem i tak naprawdę od tamtej pory ciagle było coś nie tak.... wiadomość jest pocieszająca bo wychodzi na to ,że w przypadku mojego psa ryzyko nawrotu bedzie mniejsze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×