Jump to content
Dogomania

Krzywica u doga!!!


Nula28

Recommended Posts

Ludzie, co z ta krzywica!! Poradzcie..... Dog chodzi niby kaczka. Sprobuje tran, jak pisze KORONA, ale malec mi juz na nadgarstkach staje :o ................ Weterynarz mowi, zeby tylko Can-Vit, no ale nic lepiej, nic a nic. Czy ktos z hodowcow, kochani moze powiedziec mi, kiedy powinna (przy wsparciu witaminkami) ustapic krzywica u dozka?? Martwie sie

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Moniko! On jest w ogole silny i duzo chce biegac, ale czasami, na przyklad gdy sie schyla, chce cos powachac, albo nie moze wstac, wtedy przez dobra chwile chowa przednie lapki i staje na nadgarstkach, czyli wlasciwie u psow - chyba na lokciach.... Hodowczyni tez stosowala witaminy i tran. Teraz jednak widze, ze jak u nas wiecej pobiegal, to jeszcze bardziej krzywi lapy. Niby czemu? Moze to zwiazane z tym, ze tak szybko rosnie? Strasznie mi go szkoda, jak tak kuca. :(

Link to comment
Share on other sites

Witam, jest to mój debiut na forum, więc mam nadzieję że uda mi sie dołączyć moją odpowiedź, bo jeszcze za bardzo nie wiem jak sie tu poruszać. Gdy moim psom trochę siadają łapy to wtedy odstawiam wszystkie preparaty witaminowe i podaję tylko PET CALCIUM MEGAVIT firmy Mikita (www.mikita.com.pl), jest to mieszanka wapniowa z wit. C i magnezem, naprawdę rewelacyjna, podaje też po max 3/dzien krople vigantolu, a gdy widze że łapki sie prostują odstawiam Vigantol.

Link to comment
Share on other sites

jak sie troche porusza to lapka idzie do przodu a ona jakby chodzi na palcach.

Ja ciesze sie tylko z tego, ze to skrzywienie sie nie posuwa dalej, ale widocznych efektow cofania tez nie widze :roll:

JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA RADY OD SERCA.

Link to comment
Share on other sites

ide na strone mikity. Dzięki za radę. Dzis jakby lepiej z łapkami, dożek nie klęka i nie przysiada. Latał po ogrodku jak szalony. A teraz śpi słodko...

:angel:

W ogóle jest przeuroczy, no i chrapie w nocy, aż miło

:lol:

tylko ja jestem trochę nie wyspana......... :sleep:

Link to comment
Share on other sites

Witam,

W lecznicy widziałam wręcz spektakularne ozdrowienie u doga 4 tyg, który JUŻ NIE CHODZIŁ!!!!!

Miał potwornie wygięte łapki przednie- stał wręcz na nadgarstkach!

Lekarz zalecił zmianę sposobu karmienia matki i oczywiście malucha! A do tego zalecił dużą dawkę chondroityny i glukozaminy.

Właściciel nie zmienił karmy:((( Dawał tylko ten Caniviton. Malec sie podniósł!!:))

Niestety po odstawieniu canivitonu problemy wróciły:(( A jakiś idiota zagipsował mu te łapki!!

w tej chwili nie wiem jak ten pies wygląda. Pani go nie sprzedała, bo jak stwierdziła będzie nim kryła (penie matkę)

Wiele razy też widziałam, głownie owczarki niem jak podnosiły się z nadgarstków po chondroprotektykach. (w/w)

A propos wapnia natomiast, nie może być go w karmie więcej niż 1 czy 1,1%. Wyższe dawki predysponują do panosteitis.

U "mnie w lecznicy" właściwie prawie nigdy nie zaleca się wapnia (czasem tylko do diety domowej)

Uwaga tez na karmy!!!!! W niektórych jest aż 1,6%

Powodzenia

A "Pani o której pisałam" rozmnaża dogi w ok Poznania- Krzyż Wlkp.

Ma psy w fatalnym stanie!! i Sprzedaje je za 600-700zł!!!

Link to comment
Share on other sites

No wiec sluchajcie.... Lapki juz prostsze, dożek wstaje dużo pewniej i jest silniejszy. Dajemy witaminy i wapno z fosforem w proszku dwie malutkie łyżeczki, a do tego Vitrum Calcium (wapń + D3) - pół tabletki dziennie. Ale myślę, że duże znaczenie ma też to, że zaczął biegać na całego, na słoneczku w ogrodzie. Wprost nie można go powstrzymać. Je również twaróg i jogurt oraz uwielbia ryby. Więc troszkę dajemy....

Tak jak radzila Saxifraga, jutro odstawiam VC, a zaczynam podawać Pet Calcium Megavit Mikity - właśnie go zamowiłam u weta.

Słyszałam o preparatach na stawy z glukozamina itp. Ale ona jest już w karmie dla szczeniąt ras dużych, więc jak to podawać??? :roll: A jeśli tamten dożek stanął po takich wspomagaczach, to znaczyłoby, że może nie była to jednak typowa krzywica ?...

Link to comment
Share on other sites

Nie dowiesz sie, jak nie zrobisz prostego badania krwi. Ja kazdemu to polecam, nie ma potrzeby gdybania, gdy jest metoda, stara i skuteczna :) Normy sa nastepujace:

Ca do 11

P do 7,5

Wazny jest stosunek Ca do P, musi wynosic ok 2,5 .

Jak bedzie mial wyniki ksiazkowe, to jest zdrow, jak nie, to bedzie wiadomo czego ma za malo lub za duzo.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki, masz racje, to chyba najrozsądniejsze wyjscie. Dopiero przejrzałam posty i zobaczyłam, że wspominałaś o tym. Jakoś przeoczyłam. Faktycznie - kiedyś ... już zrobiliśmy badania krwi i wyszło, że u dorosłego psa było za mało fosforu w stosunku do wapnia.

Zrobie te badania, pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

nula28 podaj swojemu pupilowi CAFORTAN kupisz go u swojego weta on musi to sciagnac z niemiec . gotuj mu kurze lapki . daj mu wit d3 . i mudl sie zeby nie trzeba bylo operowac.:-o mam nadzieje ze kochasz swojego pupila i nie dasz mu cierpiec. badz dzielna . kszywice mozna wyleczyc ale trzeba sie staraci dbaco pupila:-o czesto gesto trzebaczasu aby pies mial proste lapki .TA WADA POWSTAJE gdy pies rosnie i w lapcejedna koscrosnie szybciej od drugiej i ta wolniejsza wstrzymuje ikszywi lapkke. badz dobrej mysli powodzenia moje gg9266850

Link to comment
Share on other sites

[B]bartus[/B] w tym wątku to samo - 2004r. - poza tym, nie gniewaj się, ale to już chyba nie te czasy, kiedy najlepszym wyjściem na "wszystko" u doga w fazie wzrostu i ewentualnych problemów z rozwijającym się układem kostnym jest Vigantol (czyli np. vit.D3) - on też ma troszkę skutków ubocznych (szczególnie jeśli podać go w niewłaściwych ilościach - czyt. zbyt dużo!).
Poza tym nie w każdym przypadku dany preparat/lek jest najwłaściwszy dla danego psiaka - tym bardziej jeśli nie mamy możliwości Go zobaczyć, by coś polecać...
W takich wypadkach raczej wizyta u veta i np. badania, o których pisała [B]byc_moze[/B], a potem cała reszta (oczywiście nie zaszkodzi zaciągnąć języka tu i tam, by np. skonsultować to z prowadzącym vetem).

Pozdrawiam serdecznie :bye:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...