Jump to content
Dogomania

Bullowate- schronisko w Sosnowcu- szukają nowych domów


Jenny19

Recommended Posts

Wątek poświęcony psom typu bull przebywającym w schronisku w Sosnowcu i pod opieką Stowarzyszenia Nadzieja na Dom prowadzącym wolontariat w schronisku w Sosnowcu.

 

Nasza strona na fb:

https://www.facebook.com/Bullowate.do.adopcji.Sosnowiec/?fref=ts

Nasi podopieczni:

12400515_523395507838180_426592166460313

 

 

 

Rozliczenie:

Stan na 26.12.2016 + 1007,37 zł

+392,55 zł wpłata z bazarków

Stan na 05,10,2016  + 614,82 zł

+05.10 wpłata z bazarków 332,12 zł

+przekazane po adopcji Dragona  282,70

Link to comment
Share on other sites

Psy aktualnie do adopcji:

Nero

 

Nero to ok. 8- 10 letni pręgowany pies w typie rasy amstaff.
Do schroniska trafił w kwietniu 2016 roku jako znajda z ulicy.
Nero jest klasycznym przedstawicielem swojej rasy- niewysoki ale potężnie zbudowany.
Przyprószony siwizną pyszczek i brwi nadaje mu „profesorski”, dystyngowany wygląd.
Ciągle uśmiechnięty w charakterystyczny -od ucha do ucha -uśmiech amstaffa nie może nie wzbudzać sympatii. Ma pogodny, wesoły charakter. Jest przyjaźnie nastawiony w stosunku do wszystkich ludzi ale nie jest wobec nich nachalny w okazywaniu uczuć.
Na spacerach raczej spokojny i zrównoważony- ładnie chodzi na smyczy, nie reaguje na przechodniów, biegaczy, rowerzystów, inne psy o ile nie zostanie zaczepiony- wtedy jego reakcja na pewno będzie zdecydowana i może zadziwić zaskakującą jak na jego wiek szybkością i siłą.
Lubi przeciągać się szarpakiem, aportować zabawki, nie pogardzi też oponą. Kocha pluskać się w płytkiej wodzie i w niej leżeć i się relaksować. Dobrze znosi wizyty w gabinecie lekarskim, opiekunom pozwala dotykać całego ciała, podnosić sobie łapki, zaglądać do pyska i uszu.
Reaguje na podstawowe komendy: chodź, czekaj, siad, łapa. Chętnie pracuje na smaczkach więc nauka kolejnych nie powinna być trudna. Na spacerach ładnie pilnuje się opiekuna.
Nero ma problemy z przełykiem lub krtanią, które przejawiają się silnym charczeniem zwłaszcza na początku spacery gdy jest mocno podekscytowany i ciągnie. Wskazane jest chodzenie z nim raczej na szelkach, niż obroży. Gdy wracamy ze spaceru i smycz jest luźna problem praktycznie nie występuje.
Ze względu na jego wiek należy uwzględnić fakt, że nie jest to pies nadający się na wielogodzinne spacery na dłuższych trasach- ani jego serduszko, ani tylne łapki ani ogólna kondycja na to nie pozwolą. Będzie idealnym psem dla kogoś kto chce mieć psa typu bull bez konieczności urządzania mu codziennie półmaratonu żeby go zmęczyć : )
Nero obecnie dostaje tabletki osłonowe typu hepatic na wątrobę z powodu nieznacznie podniesionych parametrów wątrobowych.
Szukamy mu domu bez innych zwierząt (kotów na pewno nie toleruje i na nie poluje, psy toleruje wybiórczo i raczej na odległość.) oraz domu bez małych dzieci, ze względu na jego wiek i fakt, że nie da się w warunkach schroniskowych miarodajnie ocenić jego stosunku do dzieci.
Idealny dla niego byłby dom z ogrodem lub mieszkanie na niewysokim parterze ewentualnie wyżej ale koniecznie z windą.
Kto podaruje naszemu seniorowi swój dom i zapewni mu godną psią emeryturę?
Adopcję poprzedza wypełnienie ankiety przedadopcyjnej, odbycie wspólnych spacerów, wizyta przedadopcyjna. Decyzję o wydaniu psa do adopcji podejmuje opiekun.
Kontakt ws adopcji:
Justyna 783 700 518 (proszę o kontakt po godzinie 17, jeśli nie odbieram o smsa- oddzwonię) lub mailowo [email protected]

Zdjęcie:

 

 

Pako

Pako ma 5 lat.
Do schroniska trafił na początku grudnia 2015 odebrany właścicielom z powodu licznych zaniedbań jakich się wobec niego dopuścili (brak szczepień, znaczne wychudzenie, puszczanie psa samopas).
Jest wysoki jak na psa tej rasy (w kłębie ma ok. 60 cm wysokości), jest dużym i silnym psem.
Pako jest mało wylewny w okazywaniu uczuć. Nie wiemy na ile wynika to z jego charakteru, a na ile jest to spowodowane ogromnym stresem jaki odczuwa w związku z pobytem w schronisku ale z pewnością utrudnia to ocenę jego charakteru dlatego szukamy mu domu bez małych dzieci.
Generalnie jest psem posłusznym, ładnie chodzi na smyczy (linie treningowej), zna podstawowe komendy : siad, daj łapę, pięknie prosi na dwóch łapkach. Nie broni zasobów- miski. Zabawki go nie interesują. Bez problemu pozwala dotykać całego ciała, podnosić łapki, ubierać sobie kubrak/szelki/ kaganiec (ale nosić kagańca nie lubi) , wykonywać podstawowe zabiegi pielęgnacyjne czy weterynaryjne. Nie boi się nagłych, głośnych dźwięków, jest oswojony z hałasem miejskim- samochodami, tramwajami itp.
Jak na bulla przystało bywa uparty i niezależny w podejmowaniu decyzji np. dotyczących kierunku spaceru. 
Jest bardzo skoczny- bez większych problemów potrafi wyskoczyć na ok. 2 metry w górę.
W boksie zachowuje wzorowy porządek, nie niszczy i nie wokalizuje zostawiony sam.
W stosunku do psów nie wykazuje żadnej agresji- suczki bardzo mocno go interesują- nie jest jeszcze wykastrowany i bywa wobec nich bardzo nachalny, w stosunku do samców jest obojętno- przyjacielski. Koty goni mocno i zdecydowanie dlatego szukamy mu domu bez kotów i innych małych zwierząt ponieważ wykazuje silny instynkt łowiecki.
Pako jest psem, który długo i powoli buduje więź i zaufanie do człowieka. W stosunku do osób nowopoznanych jest neutralno-obojętny, osobom , które zna i ufa potrafi okazać radość z kontaktu i przywiązanie, najczęściej w boksie gdzie czuje się najbezpieczniej. Osoba, która będzie chciała go adoptować musi liczyć się z koniecznością przyjechania na większa ilość spacerów zapoznawczych.
Jest zaszczepiony, zachipowany, przed adopcją zostanie wykastrowany. 
Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej, odbycie spacerów zapoznawczych, wizyta przedadopcyjna. Decyzję o wydaniu psa do adopcji podejmuje opiekun.
Kontakt w sprawie adopcji: Marta 694 168 129; [email protected]

Zdjęcie:

Reggie

Reggie jest ok. 6 letnim mieszańcem pit bulla red nose. 
Do schroniska trafił 25 marca 2016 roku, jako znajda z ulicy.
Posiada typowe dla swojej rasy cechy charakteru: jest psem wesołym, odważnym, lubiącym wyzwania, ciekawym świata. Ma duże pokłady energii. Jest inteligentny i chętnie współpracuje z człowiekiem.
Na spacerach całkiem ładnie chodzi na smyczy (biorąc pod uwagę, że na spacer wychodzi średnio raz w tygodniu). Dobrze czuje się w środowisku miejskim- nie reaguje na przechodniów, przejeżdżające samochody, tramwaje, nie boi się przejść podziemnych, schodów itp.
Zna podstawowe komendy: siad, dał łapę, poproś.
Bez problemu można mu zaglądać do pyska, uszu, dotykać szyi, łap i całego ciała.
Jest przyjazny do wszystkich, nawet obcych ludzi ale nie nachalny/ narzucający się.
W schronisku nie miał kontaktu z dziećmi dlatego nie jesteśmy w stanie określić jego stosunku do dzieci. Ze względu na duży temperament, brak wyczucia w zabawie i brak możliwości sprawdzenia go do dzieci w warunkach schroniskowych szukamy mu raczej domu bez dzieci, ewentualnie z dziećmi starszymi.
Uwielbia aportować piłki, przeciągać się szarpakiem. Kocha pływać i bawić się w wodzie. Jest bardzo skoczny- skok wzwyż na 1,5-2m nie stanowi dla niego większego problemu. Lubi wspinać się na przeszkody- dobrze mógłby się czuć w psich sportach takich jak agility czy psi parkour.
Lubi jeździć w samochodzie.
Do psów ma różne nastawienie. Wydaje się że lepiej toleruje psy mniejsze. Nie lubi psów nachalnych. Sprowokowany/ zaatakowany na będzie się bronić. Na koty i inne mniejsze zwierzęta np. lisy poluje i nie może z nimi mieszkać.
Od początku bardzo źle znosi pobyt w schronisku- co przejawia się min. początkowym znacznym wychudzeniem, problemami z biegunką, szczękaniem zębami. Obecnie Reggie dostaje preparat z tryptofanem łagodzący objawy stresu i niepokoju. Podawanie preparatu trzeba będzie kontynuować przez jakiś czas po adopcji.
Jest zaszczepiony, zachipowany, wykastrowany.
Preferowany nowy właściciel powinien być osobą dojrzałą, mającą doświadczenie z rasą, aktywną, która zapewni psu odpowiednią dawkę ruchu. Dom z ogrodem wchodzi w grę tylko pod warunkiem posiadania odpowiednio wysokiego ogrodzenia .
Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej, odbycie kilku wspólnych spacerów, wizyta przedadopcyjna, pozytywna ocena procesu adopcyjnego. Decyzję o wydaniu psa do adopcji podejmuje opiekun psa.
Ws adopcji w tygodniu proszę o kontakt telefoniczny po godzinie 17- jeśli nie odbieram o smsa- oddzwonię.
Justyna 783 700 518

fb2f88e95b004a2405ef9a3e782d95a8

 

Goya

 

Nowego domu szukamy ponownie dla Goi. Niestety z relacji dotychczasowej opiekunki wynika, że Goya źle znosi obecność dzieci w domu i nie czuje się komfortowo w ich towarzystwie. Nie przejawia żadnych agresywnych zachowań wobec dzieci ale wyraźnie unika kontaktów z nimi preferując kontakty z osobami dorosłymi. Do czasu znalezienia nowego domu Goya będzie przebywać w swoim dotychczasowym domu w Katowicach, na zasadzie domu tymczasowego.
Goya:
- 7 letnia drobna suczka w typie rasy amstaff o sportowej sylwetce- jej docelowa waga to troszkę ponad 20 kg
- patrząc na kształt jej uszu w przodkach prawdopodobnie miała jakiegoś nietoperza : )
- w schronisku od 17 maja 2015 roku- została znaleziona na ulicy
- od początku bardzo źle znosi schronisko- drastycznie schudła, ma depresję schroniskową która przejawia się obniżonym nastrojem, brakiem apetytu, uporczywą biegunką,spowolnieniem ruchowym
- na spacerach jest bardzo grzeczna i spokojna- ładnie chodzi na smyczy, nie reaguje na przechodzących ludzi, rowerzystów, biegaczy, inne psy
- zna podstawowe komendy: siad, daj łapę
- uwielbia wodę- ma własny, oryginalny styl pływacki- pływa w pionie jak konik morski : )
- uwielbia zabawki, piłeczki, patyki, kamienie, przeciąganie się szarpakiem
- w swoim boksie raczej zachowuje czystość i porządek- nie niszczy koców, nie demoluje budy
- do psów ma stosunek obojętno- przyjacielski- dobrze toleruje spokojne, nie narzucające się jej psy, nie przepada za psami nachalnymi
- jest przyjacielsko nastawiona w stosunku do wszystkich ludzi- ale do obcych może być zdystansowana- potrzebuje trochę czasu żeby nawiązać więź z człowiekiem, ale gdy to się już stanie okazuje bardzo duże przywiązanie w stosunku do opiekuna
- jest wysterylizowana, zachipowana, zaszczepiona. W schronisku przeszła również zabieg usunięcia niegroźnego guza z szyi.

Warunkiem adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej, odbycie kilku wspólnych spacerów, wizyta przedadopcyjna. Decyzję o wydaniu psa do adopcji podejmuje opiekun.

Kontakt:
Justyna 783 700 518 [email protected] (proszę o kontakt telefoniczny po godz 17)

Zdjęcie:

Restor

 

1,5 – 2 letni Restor jest piękny, masywnie zbudowany - możemy się domyślać, że jest mieszańcem przedstawicieli średnich ras - waży ok. 30 kg. Ładnie chodzi na smyczy, na długiej lince nie ciągnie, nie oddala się od opiekunów, a przywołany wraca. Bardzo szybko przywiązał się do wolontariuszy. Jest bystry i inteligentny: wszystko łapie w lot, wystarczy kilka powtórzeń i pojawiają się nowe umiejętności. Zna komendy: siad, łapa, leżeć, do mnie, czekaj, chodź, zostaw. Ponad wszystko lubi aportowanie (grzecznie oddaje piłeczki, pięknie czeka na rzucanie), ale też uwielbia długie i spokojne spacery. Potrzebuje sporej dawki ruchu, aktywności zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Potrafi cierpliwie czekać na nagrody, skupić uwagę na przewodniku. Nie pilnuje zasobów: zabawek, miski czy legowiska. Nie jest szczekliwy. Do psów i suczek przyjacielski, ale mocno nachalny i niedelikatny. Na spacerach przyjazny w stosunku do psów/suk, nie daje się sprowokować, bywa jednak zazdrosny o uwagę opiekunów, więc nie wiemy czy może mieszkać z przedstawicielami własnego gatunku. Ruch miejski nie jest mu obcy, ale przyjeżdżające auta/motory/kłady go stresują – spokojniejsza okolica preferowana :)
Szukamy dla Restora ludzi z doświadczeniem i wiedzą o psach, pewnych siebie i konsekwentnych. Restor świetnie odnajdzie się wśród ludzi aktywnych, którzy będą chcieli z psem pracować. 
Pies NIE może zamieszkać z kotem. Z uwagi na gabaryty, siłę i energiczność NIE nadaje się do domu z małymi dziećmi.
Pies jest zdrowy, zaszczepiony, wykastrowany, zaczipowany.
O adopcji decydują obecni opiekunowie psa: Ania i Tymon. Wspieramy proces adopcyjny, wspieramy dom również po adopcji - jeśli jest taka potrzeba:) Zadzwoń, umów się na spacer i daj się oczarować naszemu Restorowi!

Gdy nie możemy odebrać telefonu, zadzwoń w innym terminie bądź zostaw wiadomość! Kontakt: 502 890 813 [email protected] (telefony wieczorami!)

d0a49dc0c8e6f43ce0f4dd6c126e8976

 

Link to comment
Share on other sites

Demo

Demo to pies w typie amstaffa oceniony na około 5-6 lat, choć
zdecydowanie wygląda i zachowuje się na dużo dużo mniej. Jest bardzo radosny, rozmerdany, cieszący się z wszystkiego. Obcych traktuje na lekki dystans, ale po kilku minutach znajomości, „obcy”jest już przyjacielem (szczególnie gdy przyniesie jakiś smakołyk, bo na te jest szczególnie łasy). Na spacerach na początku bardzo ciągnie na smyczy, im dłuższy spacer – tym jest lepiej. Demo nie ma super kondycji – trzeba troszkę popracować nad formą i nad zgubieniem lekkiej nadwagi. Z komend zna siad, przywołany przychodzi do opiekunki. Kocha wodę i błotko, uwielbia zmasakrować patyczka lub znalezioną plastikową butelkę, lubi tarzać się w trawie. Na koty reaguje chęcią pogonienia, mocno się pobudza. Na wspólnych spacerach do psów/suk przyjacielski, w boksie mieszka sam. Nie znamy jego stosunku do dzieci, ale ze względu na gabaryty, skakanie i lekki brak okrzesania – domom z małymi dziećmi dziękujemy. Pies jest zdrowy, zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany. Do domu pójdzie po wspólnych spacerach, wypełnieniu
ankiety, wizycie przed adopcyjnej i podpisaniu umowy.

Kontakt: Marcelina 516 816 939

ed6496516fe5607012f953480f7ef0a8

Winyl- w hotelu Chata Leona k. Opola

Winyl to piękny około 5-6 letni pies w typie rasy amstaff, o rzadkim
tricolorowym umaszczeniu. Dosyć niski, średniej budowy, waży ok. 26 kg.
Z komend zna tylko siad, które chętnie wykonuje za smakołyki. Jest
posłuszny. Do azylu trafił jako znajda. W schronisku niestety nie
potrafił sobie poradzić ze stresem i emocjami, pojechał więc do Chaty
Leona - hotelu, w którym pod okiem znakomitego szkoleniowca odzyskuje
równowagę i przygotowywany jest do adopcji. Uczy się tam m.in.
wyciszenia, 
tropienia, pracy z kongiem...
Winyl ma dobrą formę, lubi spacery i tropienie. Uwielbia wodę -
mógłby z niej nie wychodzić. Niektóre psy i suki akceptuje, innych nie
- jednak w domu powinien być psim i kocim jedynakiem. Nie polecamy go
również do domu z małymi dziećmi, z uwagi na to, że nie miał z nimi
nigdy kontaktu - te relację są zupełnie nie sprawdzone. 
Winyl jest zaszczepiony, odrobaczony, zaczipowany i wykastrowany. 

Winyl powinien trafić do ludzi znających rasę, którzy są otwarci na
rady i chętni na pracę z naszym podopiecznym. Najlepiej, żeby pies
zamieszkał w domu z ogrodem, gdzie będzie mógł cieszyć się
nieograniczoną swobodą. Chętnych na poznanie Winyla czeka wspólny
spacer z psem oraz rozmowa z Panem Leszkiem - szkoleniowcem, który
najlepiej poznał psa, najwięcej może na jego temat powiedzieć oraz
doradzić jak powinna wyglądać relacja właściciel - pies.
Po adopcji Chata Leona zaprosi nowych opiekunów Winyla na BEZPŁATNE
SZKOLENIE W ZAKRESIE PODSTAWOWEGO POSŁUSZEŃSTWA (okolice Opola).

Pies zostanie wydany do domu zaakceptowanego przez Pana Leszka oraz po
podpisaniu umowy adopcyjnej ze Stowarzyszeniem NND. 
Zachęcamy do kontaktu!
Kontakt z wolontariuszką: Ania 502 890 813 (raczej wieczorami), [email protected]; Justyna 783 700 518 (proszę o kontakt tel po godz 17)

401bafd2384653ccc40564d2fb172847

 

Kostek- obecnie w domu tymczasowym w Sosnowcu

wydarzenie na fb:  https://www.facebook.com/events/1745610312325736/

 

2.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...