Jump to content
Dogomania

Katowice 20.21-22.03.2009r. MWPR CACIB


Sylwia1

Recommended Posts

oj izydor, izydor,

chyba nie chcesz wracać mimo wszystko do czasów Bossa, bo to czasy chyba dla ciebie niezbyt udane.
A odnośnie mojej uroczej importki ze wschodu, a wtedy z Bydgoszczy to jest mi bardzo smutno, że jeszcze nie odróżniasz różnych zachowań akit. No tak, ale gdzie ty się miałaś okazję tego dowiedzieć? Jak chcesz to cię uświadomię, jaka jest różnica pomiędzy agresją, złośliwością, zadowoleniem, wspaniałym kontaktem z właścicielem, a np. bojaźliwością jak to ma miejsce z shikoku pewnym. jestem gotowa dla tej biednej suni udostępnić te moje metry wybiegu, a do towarzystwa dodam tego jak to rzekłaś agresywnego GR, wszystko w imię dobra tego biedaka, którego tak mi żal, że nawet zdjęć nie robiłam.
A w temacie socjalizacji, to nieprawda, codziennie wstaję o 4,57, opuszczam moje hektary i pędzę do miasta, gdzie przebywam tam 216 minut, po czym wracam o godz. 13,11. Powinno chyba wystarczyć :razz:
Kończąc tę idiotyczną dyskuję z tobą, chcę, żebyś pamiętała, że chcę ci jednak pomóc z tym shikoku, która jako myśliwska rasa, o specyficznym charakterze całkowicie się nie nadaje do blokowiska.

I jeszcze jedno na koniec, jak wracam o godzinie 13,11 wyczerpana tym spacerem to wyciągam sobie teczuszkę, koloru, a co za różnica, a w niej strawa dla ducha, nie wyłączając nawet pierwszego twojego pościku wysłanego do Szczecina, po prostu miodzik
jak rzekłaby moja przyjaciółka

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Izis']No tak mydło i powidło. Zmiana gustu średnio co 7 lat. Może za kolejne 20 traficie na rasę przy której już pozostaniecie. A może to już akita?
No to zdradź info gdzie Pa-lis odchowuje mioty? Bo skoro nie w domu to gdzie? Na jakiejś pustej parceli?[/quote]

Akity mamy od 1995 roku to już jest więcej niż 7 lat :)
Jak już zdążyłaś się dowiedzieć psy hodujemy od 1981 roku a ja urodziłam się w 1985 wiec raczej nie miałam wpływu na to, co hodował mój tata w tamtych latach.

To, że szczeniaczki są w słomie, to nie znaczy, że są pod gołym niebem. Kobieto opamiętaj się !!!!!!!!!!!

Popierając twoją ideę to: Nasza hodowla, Roal, hodowla Halne Wzgórze, Czandoria, Omono Gawa i zagraniczne Kensha, z Bambusoveho Haje oraz Kajitsu No żle hodują akity, a [B]twoja hodowanie czyli trzymanie w transporterach jest OK.
[/B]Dla Ciebie wygodniej, ale może byś pomyślała o psach.

A ciekawa jestem jak odbywają się twoje przeglądy miotu, bo raczej jak Kierownik Sekcji widzi szczeniaczki z bagażnika samochodu to jest w stanie ocenić warunków ich wychowania.

Skoro twierdzisz, że masz ogródek to czemu nie pokażesz zdjęć z niego, chyba możesz poprosić kogoś żeby Ci zrobił kilka zdjęć skoro nie masz aparatu. Tyle kasujesz i nie możesz sobie kupić za 300 zł. Wszystkie zdjęcia zamieszczone na twojej stronie to zdjęcia z pokoi lub z wystaw.
A jeszcze jedna sprawa, na taki ogródek trzeba dojechać a z tego co wiem, to nie posiadasz prawo jazdy, więc jak tam się dostajesz Miejską Komunikacją??

Link to comment
Share on other sites

Z ta Pania nie ma sensu dyskutowac, gdyz i tak nic do niej nie dociera. Mam czasami wrazenie, ze nie potrafi czytac ze zrozumieniem :roll:. Jedankze wymiana zdan nie jest zupelnie bezcelowa. Kilka osob przejrzalo na oczy i z pewnoscia bedzie uswiadamiac kolejnych. Wiele razy mialam cos napisac na temat hodowli Izydy, ale dochodzilam do wniosku, ze tego nie zrobie. Teraz ciesze sie, ze kilka osob postanowilo napisac, co o tym sadzi.

Droga Pani Izydo,
Ma Pani pecha, ze trafila na nas - na ludzi, ktorzy maja cos do powiedzenia.

[COLOR=Silver]abigail, sliczny avatarek : )[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Niestety Izis ale pudło. Nasze dwie suczki odeszły to prawda, jak sama
zauważyłaś w wieku 5 i 6 lat. Tylko, jeśli chcesz już wysnuwasz podejrzenia to rób to z głową, a nie pisz co Ci ślina na język przyniesie.

Kledoika (Bialutka) była jedną z najładniejszych (naszym zdaniem) suk na polskich
wystawach. Boje się stwierdzić, że teraz (bo byłaby za stara), ale 2-3 lata temu pokonałaby KAŻDĄ Twoją sukę i niejedną piękną sukę nie tylko w Polsce. Była po prostu piękna, zjawiskowa i do tego BIAŁA, a śnieżnie białych suk jak na lekarstwo. Teraz szukamy jej następcy i jedynie co nam zostaje to import (ale na razie środków brak).

Pomyśl więc proszę jakbyśmy musieli być popaprani (w sumie wg Ciebie to norma), aby pozbywać się tak PIĘKNEJ suki !!!!!!!!!!!!!!!
Pewnie chodzi Ci o to że kupiliśmy od p.H.Janikowskiego Done, ale to jest jedna suka, a nam tragicznie odeszły dwie, masz na to jakieś wytłumaczenie?

Może wytłumaczysz też skąd przez rok u nas pusty kojec? Przecież powinna w nim być juz nowa Akita, jak u Ciebie niestety, ale my nie mogliśmy długo pozbierać się po takiej starcie.

Niestety Kleodike i Kleopatra odeszły niespodziewanie, do teraz nie wiemy czemu. Po drugie zauważ ze Dona juz u nas była więc po co pozbywać się Kleopatry? Masz na to jakąś teorie spiskową? W transporterach u Nas nie mieszkają.

Wytłumacz mi jeszcze może jedną rzecz, mioty to Kleopatrze to naprawdę udane skojarzenia:

- Fujimaru Pa-Lis - piękny Pies i tego nikt nie zaprzeczy (3/16 World Dog Show), Ch. Pl., jak tylko wygrywał Rasę stawał na pudle na BOG, nawet w wieku 8 miesięcy na podwójnym bo na Junior i Dorosłym. Tutaj trzeba zaznaczyć, że w rękach prywatnej osoby, nie hodowcy.
- Fumiko Pa-Lis – Ch. PL.
- Chikaka Pa-Lis - chyba nie muszę przedstawiać?
- Fuji Pa-Lis - Ml. Ch. Ukrainy, Ch. Ukrainy
- Chokai Pa-Lis - Mł. Ch. Pl., Ch.Pl

Wytłumacz mi jak ułomnym trzeba być, aby myśleć ze sukę dającą takie OKAZY pozbyło się z premedytacją? Wytłumacz mi także, dlaczego trzymamy jeszcze Billego (Tai Mir Iw Bill), kryliśmy nim raz, a mamy go 10 LAT!!!
Przecież juz go powinno nie być wg Ciebie, bo jest nie rentowny!!!

Może teraz dotrze do Ciebie, bo wiem, ze jak Ci powiem, ze darzyliśmy je uczuciem to nic nie da, bo Ty czegoś takiego nie pojmujesz, dla Ciebie pies to sposób na łatwy i szybki zarobek, co widać z powyższej dyskusji.

Co do trzymania psów.
Tak trzymamy je na działce, każda ma 16 m2 kojca, ocieplaną budę i CODZIENNE przebywają z nimi ludzie i to nie tylko rodzice i my, ale hodowcy którzy odwiedzają mojego tatę. Oprócz kojców jest 250m2 wybiegu dla psów, drugi dla jamniczków i szczeniaczków i do tego 1200m2 pozostałej działki.
Po działce zawsze biegają dwie akity tak samo po wybiegu. ZAWSZE!!!
Jakbyś otworzyła oczy i zobaczyła zdjęcia, to zobaczysz ze psy często
wyjeżdżają z nami (Poznańska Malta, Okolice obornik - bo tam
mamy drugą działkę, weekendy nad morzem i w Czechach).

W domu 59 m2 mam jedną Akitę – Akumę i jamnika. I tak uważam, ze lepiej by mu
było na działce, bo nawet nie wiesz jak się cieszy gdy na nią [U]codziennie[/U] jedzie i spędza na niej cały dzień, gdy ja i mój misiek jesteśmy w pracy. Nie masz dzieci wiec nie wiesz jak to jest, ale mój Akumek jedzie na hodowle, tak jak małe dzieciaczki do przedszkola i po pracy mamuśka odbiera swoje maleństwo. Na pewno jest mu lepiej niż jak by siedział sam w domu.


Weź też pod uwagę, że Nas jest sześcioro i nie mieszkamy wszyscy razem wiec obowiązki odnośnie psów każdy z Nas ma trochę inne.

Link to comment
Share on other sites

Wszystkim bardzo serdecznie "gratuluję". Bardzo pouczająca dyskusja! Zamierzam jesienią kupić suczkę akity, ale jak ognia będę unikać biorących udział w dyskusji. Jak Wam nie wstyd: pouczacie Izis, a sami robicie błędy stylistyczne, gramatyczne, a literówki są standardem. Każda z naszych akit, podobnie jak my, ma wady i zalety, zarówno te dotyczące wyglądu jak i charakteru. Izis pomogła mi kiedyś "postawić" ucho mojego akity - to jej dobre rady sprawiły, że ma stojące uszy. Czy prawidłowe pod względem wielkości i kątu nachylenia - tego nie wiem. Jeżdżę na wystawy z moim akitą , bo to lubię. Chciałabym bardzo, żeby Rodo (Torii Puchate Kreple) zdobył czempionat, ale jeżeli go nie zdobędzie, uzyska niezbyt dobre oceny od częsci sędziów - bo od częsci uzyskał doskonałe - to nie będę żądała od jego hodowcy zwrotu kosztów, chociaż też kupiłam go jako "wystawowego" A propos Emiko: Była śliczna jako szczenię ( sądzę po zdjęciach zamieszczonych na stronie jej właścicieli) i kto z Was mógłby na tej podstawie wydać opinię dotyczącą jej dorosłego wyglądu, niech pierwszy rzuci kamień! Strona internetowa hodowli "U Izis" rzeczywiście stwarza bardzo dobre wrażenie i to dzięki niej dowiedziałam się wielu szczegółów na temat akit. Ale psa nie kupiłam w jej hodowli ( nie "na jej hodowli", cytując Asiunię) i bez wątpienia nie kupię, natomiast często czytając info innych hodowli, spotykałam się z tekstami brzmiącymi identycznie... Głosy rozsądku i wołanie o merytoryczną dyskusję mającą na celu rozwój hodowli akit w Polsce są na tym forum głosem wołającego na puszczy. Kilka zdroworozsądkowych głosów utonęło w morzu agresji i zawiści. Sądziłam, że to będzie miejsce, gdzie można wymienić się wiadomościami, opniami na temat naszych psów. Myliłam się. Widzę też, że żadna prośba o pomoc w rozwiązaniu problemu nie znalazła takiego odzewu jak ... Katowice 20.21-22.3.2009r. MPWR CACIB - cytuję tytuł wątku.
Na koniec więc trochę na temat: Torii Puchate Kreple - lok IV, klasa otwarta.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ja może zabiorę głos w sprawie formalnej. Prośba do Mushy. Prosze o odwalenie sie od jak ich nazwałeś Braci Daltonów. Mniemam , że pijesz do psa mojego i Anety czyli do Daichiego i Daitaro. Nie bardzo mi sie podoba używanie naszych psów do waszych porachunków z Izis. Nie bierzemy z Anetą udziału w tej cudownej dyskusji, nie jeździmy na wystawy więc nie chcemy aby nas się tykac!! Prosze o podawanie zgodności ze wzorcem lub nie na przykładzie własnych psów. Zwłaszcza , że nasze psy wzrostowo w nim się mieszczą. To tyle jeśli chodzi o mnie i nasze psy.
I co do wzorca. Na dwóch różnych stronach a mianowicie na stronie Asiuni i Donyi zajrzałam do wzorca. Na jednej (Palis) jest napisane "pies niedużych rozmiarów" a na drugiej " pies dużych rozmiarów" więc jak to jest?? Mój pies JEST duży ale mieści się w tym wzorcu więc może jednak akita to nie koniecznie kurdupel o sylwetce charta? Prosze o nakreślenie mi czy akita w takim razie ma być niski i szczupły ( w sensie delikatny) czy raczej pies powinien być mocnej budowy , silnym samcem? Pytam bez złośliwości w celach edukacyjnych bo trochę mnie dziwią tak różne opisy we wzorcu.

Link to comment
Share on other sites

Pa-lis możliwe, że właśnie tak wyglądają u Was przeglądy miotu z bagażnika. W naszym oddziale komisja jedzie do domu hodowcy - zwraca się tylko koszty dojazdu. Robione jest to na prośbe hodowcy aby nie zabierać szczeniąt w okresie kwarantanny do siedziby Oddzialu, gdzie jak wiadomo przewija się sporo psów i istnieje potencjalne ryzyko zarażenie się szczeniaków.

Ciekawe gdzie odbywają się przeglądy miotu hodowli Palis?
A co do mojego prawa jazdy które mam od wielu lat to już nie twój problem.
Jak zwykle jak czegoś nie wiesz to zmyślasz. Inna sprawa że akurat wolę jechać jako pasażer.

EWKA rozumiem, że nie miałaś czasu robić fotek w Berlinie skoro sędziowałaś akity na innym ringu (swoją drogą dziwne, że Polacy jakoś tłumnie na tą wystawę nie pojechali) ale o wyniki mogłaś się chyba dopytać zamiast się ośmieszać. Sunia ma piękny opis i mimo wymiany włosa uzyskała CACIB i Zwycięstwo Berlina przy czym nie skakała i nie szarpała moich ubrań jak twój najnowszy nabytek a opis ma śliczny.
Liczyć też jak widać nie umiesz bo EMI w zeszlym roku nie miała miotu nie mówiąc o tym że dwa kolejne mioty mojej Liki liczyły po jednym szczeniaku, a pierwszy miot miała jako 3-letnia suka.

Wani: EMIKO ma pecha, że trafiła na was i tyle. Ja takich ludzi z przerostem formy nad treścią jak wy spotykam nie po raz pierwszy zdażyłam się więc przyzwyczaić. I tylko suni szkoda...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']Pa-lis możliwe, że właśnie tak wyglądają u Was

Wani: EMIKO ma pecha, że trafiła na was i tyle. Ja takich ludzi z przerostem formy nad treścią jak wy spotykam nie po raz pierwszy zdażyłam się więc przyzwyczaić. I tylko suni szkoda...[/quote]

^ Odzwierciedlenie zasady "Plują mu w gębę, on twierdzi, że to deszczyk pada"
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']
Sunia ma piękny opis i mimo wymiany włosa uzyskała CACIB i Zwycięstwo Berlina

Wani: EMIKO ma pecha, że trafiła na was i tyle. ...[/quote]

Zdjęć z Berlina nie ma, ale jest z Bydgoszczy
Myśliwskie japońskie przerażone shikoku
[URL="http://img219.imageshack.us/img219/2310/shikoku.jpg]"][/URL]
[URL="http://img219.imageshack.us/my.php?image=shikoku.jpg"][IMG]http://img219.imageshack.us/img219/2310/shikoku.jpg[/IMG][/URL]


Jak zwykle przy swoich "medalistach", zapomniałaś dodać słowo o konkurencji. [B]Wyjątkowo[/B] podobno ją miałaś i to w klasie młodzieży(?)
Kto wziął BOB-a? pochwal się bądź nie. Ta tytuło[B]mania[/B]...
Trochę jesteś śmieszna na tych wystawach, kiedy wymuszasz na sędziach zmianę oceny bądź przyznanie tytułu. Masz jakiś honor?
Nikt tu przez przyzwoitość o tym i nie tylko o tym, nie wspomina... to takie żałosne. Oczywiste jest, że zmian u Ciebie nie ma i chyba już nie będzie.

Jesteś mistrzem opluwania, obrażania i zniechęcania do siebie ludzi Izis.
(patrz kilkuletnia historia dogo oraz forum dogs sprzed lat)
Po Bydgoszczy, po głośnej bardzo wymianie zdań przy ringu, mi było wstyd za Ciebie...I co????....ECHO... Sędzia był kalosz:lol:
Umiesz na siebie spojrzeć z boku? Zrób to, może zrozumiesz te głosy "które z zazdrości" zwracają Ci jakąkolwiek uwagę.
Emiko ma wspaniałą ludzką rodzinę, to Ty masz pecha... no i oczywiście problem:roll:

Szans na poprawę BRAK
Pa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania_wawa']Ja może zabiorę głos w sprawie formalnej. Prośba do Mushy. Prosze o odwalenie sie od jak ich nazwałeś Braci Daltonów. Mniemam , że pijesz do psa mojego i Anety czyli do Daichiego i Daitaro. Nie bardzo mi sie podoba używanie naszych psów do waszych porachunków z Izis. Nie bierzemy z Anetą udziału w tej cudownej dyskusji, nie jeździmy na wystawy więc nie chcemy aby nas się tykac!! Prosze o podawanie zgodności ze wzorcem lub nie na przykładzie własnych psów. Zwłaszcza , że nasze psy wzrostowo w nim się mieszczą. To tyle jeśli chodzi o mnie i nasze psy.
I co do wzorca. Na dwóch różnych stronach a mianowicie na stronie Asiuni i Donyi zajrzałam do wzorca. Na jednej (Palis) jest napisane "pies niedużych rozmiarów" a na drugiej " pies dużych rozmiarów" więc jak to jest?? Mój pies JEST duży ale mieści się w tym wzorcu więc może jednak akita to nie koniecznie kurdupel o sylwetce charta? Prosze o nakreślenie mi czy akita w takim razie ma być niski i szczupły ( w sensie delikatny) czy raczej pies powinien być mocnej budowy , silnym samcem? Pytam bez złośliwości w celach edukacyjnych bo trochę mnie dziwią tak różne opisy we wzorcu.[/quote]

Nieduży to nie znaczy wielki. My ten wzorzec skopiowaliśmy z jakieś strony, bądź publikacji, już nie pamiętam. Określenie nieduży, czy duży chyba nie mają znaczenia skoro jest podany taki sam wzrost w cm. W porównaniu z dogiem będzie nieduży, a z jamnikiem wielki.

Aniu u akity nie wzrost jest najważniejszy, NAJWAŻNIEJSZY JEST WYRAZ !!!!! Gdyby akita nie nosiła ogona i miała wielkie uszy, to byś powiedziała, że to owczarek niemiecki bo się wzrost zgadza ?? chyba jednak nie.
Akita jest rasą gdzie w sumie każdy pies jest inny, a spójrz na inne rasy, np. jamniki, gdzie wzrost tam maja prawie wszystkie identyczny, ale jednak w czymś jeden od drugie jest inny, lepszy czy też gorszy.

Link to comment
Share on other sites

Asiuniu ale ja to wszystko rozumiem. Tylko skoro mój pies mieści się w tym wzorcu to jakoś nie za bardzo podoba mi sie nazywanie go Daltonem i wybrykiem skoro spełnia te akurat normy. Zwłaszcza, że my z Dajusiem nie jeździmy na wystawy, nigdy nie mieliśmy zamiaru i nigdy mieć nie będziemy. Nie chcemy więc aby używać nas do jakiś rozgrywek. Rozumiem , że forum to sobodna wymiana mysli ale jeśli mają tu być obrażane pieski i ich właściciele tylko dlatego , że mają psa z tej a nie innej hodowli to chyba coś jest nie tak. Pisać łatwo tylko trzeba jeszcze pomysleć , że za tekstem stoi żywy człowiek.
Asiu wiem, że akita ma mieć ten szczególny wyraz , który sprawia, że niektóre psy są wyjątkowe. Bronię tylko mojego Pompona kiedy jest bezpodstawnie obrażany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']
Wani: EMIKO ma pecha, że trafiła na was i tyle. Ja takich ludzi z przerostem formy nad treścią jak wy spotykam nie po raz pierwszy zdażyłam się więc przyzwyczaić. I tylko suni szkoda...[/quote]

Mysle, ze w domu, gdzie jest oltarzyk Izis i kazdy z domownikow codziennie czyta jej zlote rady w stylu - nikomu na dogo nie mozna ufac - bylaby zdecydowanie szczesliwsza. Dokladnie tak!

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://www.akita.pl/shikoku/ayame/ayame-berlin-2009.jpg[/IMG]
To zdjęcie z ringu w Berlinie - CACIB, Zwycięzca Berlina.
A ze BOB wziela druga suka to nic dziwnego w pełni włosa była a wystawa to też konkurs kto jest w jakiej sierści akurat. Moja już 2 tygodnie wcześniej zaczęła wylinkę. Opis ma idealny i jestem z niej bardzo dumna.
Za zdjęcie dziękuję [URL="http://www.akita-club.pl"]Krzysztofowi[/URL]
W Bydgoszczy to był zwyczajny trening przed sezonem i w sumie jechaliśmy towarzysko zobaczyć ERI. Ayame dostała zreszta złoty medal więc nie było tak źle pomijając fakt że nie dało się dojść do ringu z powodu natłoczonej tam reszty akciarzy sukę musiałam na ring wnieść co na pewno jej sie nie podobało bo to nie pomerek, żeby go na rękach nosić czy na stoliku stawiać podczas oceny - stąd taka a nie inna ocena.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agappe']no to próba uporządkowania wyników.. mam nadzieje, że ktoś uzupełni

Sędzia Dusan Paunovic
[COLOR=Blue][B]PSY [/B]
[B]
klasa Szczeniąt/Puppy Class 1 (2051)[/B][/COLOR]
HAKUMA Halne Wzgórze - [COLOR=DarkOrange]oc.wybitnie obiecująca, lokata I[/COLOR]

[COLOR=#0000ff][B]klasa Młodzieży/Youth Class 2 (2052-2053)[/B][/COLOR]
ARIGATAIOKURIMONO GO Byu-Ti-Sawa - [COLOR=#ff8c00]nieobecny[/COLOR]
RENSO-SURU FUEN NO OKA Roal - [COLOR=#ff8c00]oc.doskonała, lokata I, Zw.Mł.[/COLOR]

[COLOR=#0000ff][B]klasa Pośrednia/Intermediate Class 2 (2054-2055)[/B][/COLOR]
KAKUJITSU Halne Wzgórze - [COLOR=#ff8c00]oc.doskonała, lokata I, CWC, CACIB, NDPwR, Zw.Rasy[/COLOR]
TENKEITEKI Halne Wzgórze - [COLOR=#ff8c00]oc.doskonała, lokata II[/COLOR]

[COLOR=#0000ff][B]klasa Otwarta/Open Class 5 (2056-2060)[/B][/COLOR]
BENI Tajgeta - [COLOR=#ff8c00]oc.doskonała, lokata I, CWC, res.CACIB[/COLOR]
BISHO-SURO Tajgeta - [COLOR=#ff8c00]oc.doskonała, lokata II[/COLOR]
DENSHI Yamamoto - [COLOR=#ff8c00]oc.??[/COLOR]
NIKOBAYASHI Roal - [COLOR=#ff8c00]oc.doskonała, lokata III[/COLOR]
TORII Puchate Kreple - [COLOR=#ff8c00]oc.??, lokata IV[/COLOR]

[COLOR=#0000ff][B]klasa Championów/Champion Class 1 (2061)[/B][/COLOR]
YORITOMO Matagiinu - [COLOR=#ff8c00]oc.doskonała, lokata I, CWC[/COLOR]



[COLOR=#0000ff][B]SUKI
klasa Szczeniąt/Puppy Class 1 (2062)[/B][/COLOR]
MIYAZU HIME ze Szpilkowego Lasu - [COLOR=#ff8c00]oc.wybitnie obiecująca, lokata I, NSzwR[/COLOR]

[COLOR=#0000ff][B]klasa Młodzieży/Youth Class 7 (2063-2069)[/B][/COLOR]
AKASHIA GO Sensakura - [COLOR=DarkOrange]nie do oceny[/COLOR]
AZAYAKA Halne Wzgórze - [COLOR=#ff8c00]oc.doskonała, lokata I, Zw.Mł., NJwR[/COLOR]
Akita u Izis EMIKO - [COLOR=#ff8c00]nieobecna[/COLOR]
Akita u Izis ERI - [COLOR=#ff8c00]nieobecna[/COLOR]
Akita u Izis FUMIKO - [COLOR=#ff8c00]oc.doskonała, lokata IV[/COLOR]
SAIAI Halne Wzgórze - [COLOR=#ff8c00]oc.doskoanała, lokata III[/COLOR]
SUKI Delle Bianche Vallate - [COLOR=#ff8c00]oc.doskonała, lokata II[/COLOR]

[COLOR=#0000ff][B]klasa Pośrednia/Intermediate Class 1 (2070)[/B][/COLOR]
TAKUMASHISA Halne Wzgórze - [COLOR=#ff8c00]oc.doskonała, lokata I, CWC, res.CACIB?[/COLOR]

[COLOR=#0000ff][B]klasa Otwarta/Open Class 3 (2071-2073)[/B][/COLOR]
AMORINA Złota Śnieżka - [COLOR=#ff8c00]oc.??, lokata III[/COLOR]
B'ARU KIICHIGO Tajgeta - [COLOR=#ff8c00]oc.doskonała, lokata I, CWC, CACIB, NDSwR[/COLOR]
Akita u Izis BIKI - [COLOR=DarkOrange]oc.doskonała, lokata II[/COLOR]



więcej nie udało mi się znaleść.. a za umieszczenie psów w konkretnych klasach oczywiście nie dam sobie uciąć nawet palca ;)[/quote]

Torii Puchate Kreple - ocena : doskonała, lok.IV
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis'][IMG]http://www.akita.pl/shikoku/ayame/ayame-berlin-2009.jpg[/IMG]
To zdjęcie z ringu w Berlinie - CACIB, Zwycięzca Berlina.
A ze BOB wziela druga suka to nic dziwnego w pełni włosa była a wystawa to też konkurs kto jest w jakiej sierści akurat. Moja już 2 tygodnie wcześniej zaczęła wylinkę. Opis ma idealny i jestem z niej bardzo dumna.
Za zdjęcie dziękuję [URL="http://www.akita-club.pl"]Krzysztofowi[/URL]
W Bydgoszczy to był zwyczajny trening przed sezonem i w sumie jechaliśmy towarzysko zobaczyć ERI. Ayame dostała zreszta złoty medal więc nie było tak źle pomijając fakt że nie dało się dojść do ringu z powodu natłoczonej tam reszty akciarzy sukę musiałam na ring wnieść co na pewno jej sie nie podobało bo to nie pomerek, żeby go na rękach nosić czy na stoliku stawiać podczas oceny - stąd taka a nie inna ocena.[/quote]
:crazyeye::crazyeye::crazyeye: Oooooo bosze:-o
Izyda ,Ty ślepa jesteś,czy jak piszą zdurniałaś???:crazyeye:
To zwierzę na tym zdjęciu wygląda gorzej...wojny:crazyeye:Nie masz samokrytycyzmu-okej,ale nie pieprz bzdur o "treningach" wystawowych,albo o wyjazdach towarzyskich.Nigdy nie widziałam Ciebie bez psa na wystawach,choć sama i owszem jeździłam często.Może jeszcze napiszesz,że posuwałaś kilka godzin pociągiem z shikoku "treningowo' do Katowic?Jak wypadł więc trening?
Kończ tą ,jak wcześniej napisałam,"powtórkę z rozrywki",bo to już nie rozrywka,bardziej dramat....

Link to comment
Share on other sites

Anulus - Na podstawie zdjęcia nie możesz napisać z całą pewnością, że pies nie ma mięśni i na pewno siedzi w klatce. Mój Arinek jest chudy (wg mnie za bardzo, wg weta ma wage super), chodze z nim po górach ok 4 x w tygodniu , w tym na pewno 1 raz to wycieczka całodniowa. Gdy nie jestem w górach, jego spacery dzienne wynoszą łącznie 4 godziny - spacer dla mnie to chodzenie, a nie siedzenie na ławeczce i plotkowanie z sąsiadką a pies obok. I niech mi tu ktoś napisze, że na pewno trzymam go w klatce, bo jest chudy i może wg danej osoby mizerny.. (jedzenia mu nie żałuje i dostaje witaminy, więc ani głodny nie chodzi, ani anemii nie ma). Jeden gość na ulicy spytał, czy mu jeść daje, może wg niego też pies wyglądał tak jak napisałaś- ze schroniska. Koniec końcem- nie oceniajcie psa na podstawie fotki czy wyglądu, że na pewno ma złe warunki życia.
A pytanie do ogółu, a w zasadzie do osób, które uważają, że należy tylko łączyć psy zgodne z "ideałem" rasy..
Jak chcecie walczyć z pseudohodowcami skoro chcecie łączyć najdoskonalsze psy po których szczeniaki będą kosztowały po ok. 3500zł??
Tak sobie myślę, że skoro pies nie ma championatu, albo o 3cm wzrostu mniej niż powinien, ale ma uprawnienia hodowlane, to może cena szczeniaków powinna być mniejsza- po np. 1500zł??? Spotkałam się z ludźmi (wy na pewno tez nie raz), którzy chcieli kupić akitę w przyzwoitej cenie (niektórzy nawet bez rodowodu), bo chcieli psa dla siebie i nie interesowało ich wystawianie pieska i to czy jego rodzice to championy czy interchampiony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MargoK']
A pytanie do ogółu, a w zasadzie do osób, które uważają, że należy tylko łączyć psy zgodne z "ideałem" rasy..
Jak chcecie walczyć z pseudohodowcami skoro chcecie łączyć najdoskonalsze psy po których szczeniaki będą kosztowały po ok. 3500zł??
Tak sobie myślę, że skoro pies nie ma championatu, albo o 3cm wzrostu mniej niż powinien, ale ma uprawnienia hodowlane, to może cena szczeniaków powinna być mniejsza- po np. 1500zł??? Spotkałam się z ludźmi (wy na pewno tez nie raz), którzy chcieli kupić akitę w przyzwoitej cenie (niektórzy nawet bez rodowodu), bo chcieli psa dla siebie i nie interesowało ich wystawianie pieska i to czy jego rodzice to championy czy interchampiony.[/QUOTE]

jeszcze kilka lat temu chyba wszystkie rodowodowe akity kosztowały 1000-2000zł..
przykładowo ja swoją sunię kupiłam za 1600zł.. teraz ceny poszybowały w górę.. wydaje mi się że głównie przez Izis, bo to ona chyba jako pierwsza zaczęła szczeniaki sprzedawać dużo drożej niż reszta.. i dalej prawa rynkowe zadziałały..

jednakże akurat wzrost ceny według mnie jest dobrym zjawiskiem.. w "Europie Zachodniej" psy są dużo droższe niż u nas, a ile mniej mają z nimi problemów, z porzuconymi, błąkającymi się psami, z przepełnionymi schroniskami.. oczywiście potrzebne są również dodatkowe regulacje prawne dotyczące hodowania i trzymania zwierząt.. ale to zupełnie inny temat..

Link to comment
Share on other sites

Rasą akita inu interesowałam się mniej więcej od 5 lat. Większość cen za szczeniaki wynosiła wówczas ok. 2000 zł, ale były i po 3000zł. Niedawno jeden włoski hodowca rzucił sobie za szczeniaka cene 3000 euro :)) U nas w Polsce na pewno taka cena odstraszałaby kupujących. Zgadzam się, że cena może dawać pewność, że piesek nie będzie przypadkowym nabytkiem, a przypadki "nietrafionego prezentu" zdarzałyby się rzadziej. Z tym, że na "zachodzie" przeciętny miesięczny zarobek wynosi ok. 2000 euro (i to pracownika fizycznego)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis'][IMG]http://www.akita.pl/shikoku/ayame/ayame-berlin-2009.jpg[/IMG]
To zdjęcie z ringu w Berlinie - CACIB, Zwycięzca Berlina.
A ze BOB wziela druga suka to nic dziwnego w pełni włosa była a wystawa to też konkurs kto jest w jakiej sierści akurat. Moja już 2 tygodnie wcześniej zaczęła wylinkę. Opis ma idealny i jestem z niej bardzo dumna.
Za zdjęcie dziękuję [URL="http://www.akita-club.pl"]Krzysztofowi[/URL]
W Bydgoszczy to był zwyczajny trening przed sezonem i w sumie jechaliśmy towarzysko zobaczyć ERI. Ayame dostała zreszta złoty medal więc nie było tak źle pomijając fakt że nie dało się dojść do ringu z powodu natłoczonej tam reszty akciarzy sukę musiałam na ring wnieść co na pewno jej sie nie podobało bo to nie pomerek, żeby go na rękach nosić czy na stoliku stawiać podczas oceny - stąd taka a nie inna ocena.[/quote]

Ja nie wiem czemu to zdjęcie swojej suni w ogóle opublikowałaś?:shake:
Za poniższe zdjęcie dziękuję serdecznie krasnoludkom
To zdjęcie [B]Zwycięzcy Berlina, Młodzieży, Zwycięzca Rasy[/B]
SUI-SAIKI van de Egmato, pierwsze shikoku w Danii
[URL="http://img257.imageshack.us/my.php?image=pict0967u.jpg"][IMG]http://img257.imageshack.us/img257/1601/pict0967u.jpg[/IMG][/URL]

... W ogóle nie chodzi o to shikoku, stolik, pomerka, treningi, Katowice
(o co chodzi z tymi Katowicami???).
Twoją jest sprawą, że wystarcza Ci do szczęścia satysfakcja z wystawiania i zdobywania championatów shikoku.
Jak widać konkurencja jest inna, no i wygrała...

Chodzi o uczciwość, nie dorabianie ideologii, nie obrażanie innych i dobre wychowanie:roll:.
Rozumiem, że jako [B]biznesmenka[/B] [B]musisz[/B] iść w zaparte by bronić swego...Twoja sprawa!
A Ta sprawa podtrzymała moją wiarę, że to co dajesz, to do Ciebie wraca:loveu:
Pomyśl... ile jeszcze "paczek" przed Tobą!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...