Jump to content
Dogomania

Dorosła suka beagle i szczeniak


octaviaaah

Recommended Posts

Hej. Mam prośbę o pomoc. Mam suczkę beagla i chcę ją dopuścić. Ma ona lęk separacyjny, z pomocą behawiorysty nauczyła sie funkcjonować kiedy wychodzimy do pracy i nie wykazuje w tym czasie objawów jakichkolwiek. Zastanawiam się czy warto dla niej zostawić jednego szczeniaka. Pytam pod każdym możliwym kątem - lęku, czy łatwiej będzie małego nauczyć czystości przy dorosłym psie, czy to dobre rozwiązanie dla psychiki psów, itp. Wszelkie rady pomocne, w szczególności te od beagleloverów, którzy przeżyli podobną sytuację ;)

Link to comment
Share on other sites

Z byciem lękliwą nie ma nic wspólnego ;) jest wesoła, rozbrykana, jak widzi dzieci i inne psy to aż piszczy żeby się bawić z nimi. Po prostu kiedy wychodzimy z domu ta zaczyna grasować wszędzie i rozwalać wszystko. Jeden behawiorysta powiedział nawet, że to domena beagli co też potwierdzają wszelkie filmiki na youtube opisane "beagle home alone".

Link to comment
Share on other sites

Najpierw pokusiłabym się o zarejestrowanie hodowli i wyrobienie suce uprawnień hodowlanych, dopiero potem miot. Teoretycznie rozmnażanie psów bez udokumentowanego pochodzenia nie jest zabronione, jedynie nie można ich sprzedawać tylko oddawać za darmo. W pierwszej kolejności zastanowiłabym się też, czy masz warunki na hodowlę i czy masz tyle samozaparcia by się tego podjąć - w końcu w dobrych hodowlach czasem nic się nie zarabia, bo o wiele więcej idzie na odchowanie miotu w jak najlepszych warunkach.

Link to comment
Share on other sites

Znam procedury. Mój tata miał zarejestrowaną hodowlę owczarków niemieckich. Jeśli chodzi o moją sukę to nie chcę jej dopuszczać ze względu na ewentualny zarobek czy po to by dopuszczać ją kolejny raz i chciałabym by nie wnikać w kwestie hodowli. Znam procedury i nie potrzebuję w tej kwestii pomocy. Na pozostałe szczeniaki mam już chętnych, wiem że to dobre domy dla tych psiaków i liczę się z tym, że poniosę koszty odchowania małych. Wiem też jak się tym zająć.

Proszę o pomoc w tym czy warto takiego szczeniaka zostawić dla suki, czy jest szansa, że proces uczenia czystości w domu pójdzie szybciej przy drugim psie i głównie pytanie do ludzi posiadających dwa beagle: czy znajdują one w swoim towarzystwie więcej zajęć? 

Link to comment
Share on other sites

patrząc na historię rasy to okrutnym jest trzymanie takiego psa samego, więc skoro jeszcze Twoja suczka nie ma towarzystwa to czas najwyższy na towarzysza. nie liczyłabym na to, że nauka czystości przyjdzie szczylowi szybciej, ale pamiętaj, ze szczeniak najszybciej uczy się złego;) czyli jeśli suczka ma z czymś problem to będziesz miał problem razy 2 (czyli dwa pieski buszujące po domu;)). do tego pamiętaj też o tym, żeby każdemu psu poświęcać czas z osobna.

 

Link to comment
Share on other sites

Super, już jakaś podpowiedź. Dziękuję ;) Małej staramy sie wynagrodzic czas spędzony samotnie długimi spacerami, wybiegami, spotkaniami kilkugodzinnymi z innymi psami lub chodzeniem po łąkach z nią bez smyczy by mogła uwolnić trochę swojej natury ;) ogólnie jest grzeczna, jak to beagle - czasami ma problem z posłuszeństwem ale nie sprawia dużych problemów w domu. Ma wydzieloną dużą (25m2) przestrzeń tylko dla siebie i problem buszowania w domu zniknął na razie ;) nie będzie problemu jeśli dwa psy będą miały dla siebie taka przestrzen wydzieloną?

Link to comment
Share on other sites

jeśli zachowacie ilość spacerów i zajęć dla psów to problemu nie będzie. w końcu pies ma się wybiegać na spacerze, a nie w domu;) i tak też pilnujcie, żeby nie uczyły się bawić w domu tylko na podwórku, a dom niech będzie miejscem odpoczynku.

a jak suńka reaguje na inne psy w jej domu?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo gościnnie :) przynosi od razu zabawki i zachęca do zabawy. Od małego ma kontakt z innymi psami, w jednym czasie dużo znajomych zdecydowało się na psiaka, więc wychowała się wśród psów. Nie reaguje negatywnie nawet jak inne psy chcą napić się lub zjeść z jej miski. Grzecznie czeka obok siedząc i merdając ogonkiem ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...