Jump to content
Dogomania

Flora - niewidzialna sunia


Nette

Recommended Posts

Hej, hej, wszyscy żyjemy :) Trochę zaniedbałam dogo, wybaczcie. Na szczęście moja inna podopieczna, która była w dt poszła do domu, więc teraz na stanie mam tylko Florę.

Po podaniu Florze advocata na wszoły sytuacja, niestety, nie uległa poprawie. W poniedziałek został pobrany drugi zeskrob, który poszedł już do Idexxu i lada dzień spodziewamy się wyników. Od poniedziałku Flora je karmę antyalergiczną z rybą Forza10 Diet. Kupy są dobre, ale oczywiście większe niż po mięsie. W każdym razie świąd nie ustępuje - jednocześnie nie widać na skórze żadnych objawów poza zaczerwienieniem, które może też być wynikiem drapania.

Jeżeli chodzi o zachowanie, to nie ma na razie wyraźnych postępów. Tzn Flora coraz bardziej przyzwyczaja się do domowych odgłosów, zaczyna chodzić po podwórku z luźno puszczona smyczą, w razie zaniepokojenia ucieka do domu. Jednak nie nawiązuje żadnych relacji - ani z psami, ani z ludźmi. Zachowuje się wręcz autystycznie.

A tutaj Flora z Liszką, która bardzo chętnie towarzyszy jej w klatce :)

13173479_1562682760693073_15803321329913

Tutaj jest też filmik: 

Załączam też paragon za tabletki ziołowe Stress out oraz fakturę za badanie pierwszego zeskrobu i Advocate.

13235027_1564612327166783_382804157_o.jp

d5bca4d66f03.jpg

Odliczam z funduszy Flory 85,50 zł.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dobre wieści :)

"Dzisiaj już mogę napisać, bo to niejednorazowa sprawa Emotikon wink Otóż Florka zaczyna merdać ogonem! Nie wiem czy do mnie czy do psów czy może, po prostu, bo cieszy się na spacer, ale już dwa razy to zrobiła Emotikon smileOtworzyła mi poniedziałkowy dzień, a dzisiaj powtórzyła Emotikon smile Oczywiście, jeszcze nie leci do mnie, jeszcze się nie przymila, ale coś drgnęło! Dzisiaj, na spacerze, również leciała z powiewającą kitą, niestety ten młot mój czarny, Liszka, lecąc jak taran wpadła w nas i wystraszyła Florkę. Zdjęć nie mam, bo jak się przymierzam z aparatem, to Florzyna od razu ogon opuszcza Emotikon tongue No nic, postaram się jakieś zrobić dzisiaj."

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ale cudna  ale cudna Florencja

raduje filmik ogromnie raduje i weisci raduja  z ogonkowowego cieszonka

 piekniosci sunienka serduszko piekniosci

 ona pokocha i zaufa stokroc

jeno wiecej czasu jeszcze , bo co przejsc mogla? ...tylko cierpienie i strach ...

 lapenki cudne,niochaklek oczenka cudne 

niskopodlogowa lalunia jest

 

Link to comment
Share on other sites

Mnie też ta wiadomość baaardzo ucieszyła :)

Przyszły wreszcie wyniki zeskrobin z laboratorium. Wyhodowano gronkowca. Kopiuję z fb:

W końcu przyszły wyniki. Florka ma gronkowca, ale jest to gronkowiec właściwy psowatym, dlatego wetka uważa, że może być wtórnym problemem, a nie pierwotnym. Biorąc pod uwagę zachowanie Florki, uważa, ze pierwotną przyczyną może być, jednak, stres.
W każdym razie gronkowca leczyć trzeba, czeka nas kąpiel i antybiotyk, ale jeśli się nic nie zmieni, to trzeba będzie pomyśleć nad innymi niż ziołowy stres-out uspokajaczami.
Także alergia pokarmowa została wykluczona, ale worek i tak już skończymy, skoro zaczęłyśmy Emotikon wink
No cóż... trzymajcie kciuki za pomyślne leczenie, spokój ducha, sen spokojny ma - właśnie chrapie tu obok mnie jak stary chłop "

13254611_1565560093738673_88857131097911

Link to comment
Share on other sites

Nie, niestety, dalej się drapie. Raz mniej, raz więcej ale nie ma poprawy. Lekarka wet. mówiła, że przynajmniej dwa tygodnie musi być na nowej karmie, żeby stwierdzić, czy to jest kwestia pokarmowa. Dwa tygodnie mijają w przyszły poniedziałek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...