Jump to content
Dogomania

co zrobić? singielka i szczeniak


MelRiot01

Recommended Posts

No tak, ale moja nie będzie maleństwem i zależy mi na tym by załatwiała się tylko i wyłącznie na dworze. Ona wie, że przy mnie nie może sikać, tak mi się wydaje, ale wystarczy moment nieuwagi, wyjścia do innego pokoju i już.... kałuża, na zewnątrz załatwia się już chętnie, pierwsze co to siusiu/ kupka.... ale kwestia załatwiania się w domu...., pozostaje mi czekać i mieć nadzieję, że kiedyś się to skończy a mała zrozumie, że nawet jak mnie nie ma w pobliżu ( praca, zakupy itp.), to należy trzymać do spacerku..... :)

Link to comment
Share on other sites

całkiem możliwe, że nauczyła się załatwiać w domu jak nie widzisz, żebyś się nie denerwowała:P a chwalisz ją jak załatwi się na podwórku?

i tak w ogóle jak to sobie wyobrażałaś? ja jak brałam psa to obstawiałam, że tak do 3 miesiąca sprzątanie będzie codziennie, potem do 4-5 miesiąca sporadycznie i na dobrą sprawę ostatnia wpadka była w wieku 5 miesięcy.

i jeszcze pory posiłków sobie stałe ustal, wtedy i kupa będzie regularnie.

Link to comment
Share on other sites

Posiłki je dwa o regularnych porach, plus smakołyki na dworze. Oczywiście wiedziałam, że szczeniak = siusiu, kupa, jakieś zniszczenia itd. i nie dziwi mnie to, przygotowałam się na to psychicznie :) i nie złoszczę się na małą, bo nie mam ku temu powodów. Jestem ciekawa jak inny sobie radzili z nauką czystości i ile to zajmuje, każdy pies jest inny, poprzednie moje psy nauczyły się sikać na maty, a potem przejście na załatwianie się na zewnątrz nie stanowiło problemu, zdarzają się i do dziś gdy są problemy z żołądkiem wychodzenie w środku nocy. A teraz jakoś obecny szczeniak nie gustuje w gazetach, ani w pieluchach..... :)

Może tak być, a bardziej gdy ja nie widzę, bo jestem np. w innym pokoju.... gdy ją przyłapie mówię Fe, a na zewnątrz bardzo ją chwalę, głaskam, smakołyki, i zawsze się załatwi, choćby siusiu.

Zastanawia mnie jak to będzie gdy będzie nieco większa, czy to, że nikogo nie ma i się załatwi w domu, a nikt jej nie powie Fe nie będzie się równało z tym, że jak będzie w stanie wytrzymać to i tak się załatwi w mieszkaniu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...