Jump to content
Dogomania

Coś dziwnego w odchodach szczeniaka


Maya84

Recommended Posts

Hej, na wstępie chciałabym sie przywitać i prosić o pomoc. Od połowy stycznia mam w domu szczeniaka Yorkshire, po około tygodniu zauważyłam że mała robi dość rzadką kupkę z białymi/żółtymi punkcikami-granulkami. Natychmiast pobiegłyśmy do weterynarza i pani stwierdziła że mała ma tasiemca, dostałyśmy pastę Pancur (dawkowanie 3 dni w tyogoniu przez miesiąc) i tabletki metronidazol. Problem niestety nie minął, co jakis czas pojawiały się punkciki w odchodach (ale juz w bardzo małych ilościach). Dwa tygodnie temu dostała biegunki, robiła praktycznie samą wodą w kolorze brązowym, dostałyśmy leki na biegunke na 12 dni, gdyby nie minęło miałysmy sie zgłosić na badania. Biegunka praktycznie mineła na drugi dzień. Niestety dwa dni temu znowu pojawiła się miekka kupa jak kasza z dziwnym "sznurkiem" wygląda to jak jakis flaczek cienki i długi. Pojawia sie raz na dzien. Dzisiaj z kolei wystawało cos małej z tyłeczka, wzielam papier i pociągnełam i wyszło cos długiego. Sama nie wiem co to moze byc.. Jutro mam wizytę u weta, czas zrobic chyba jakies badania a nie tylko tabletki i tabletki...

Może ktoś miał taki przypadek i wie co to może byc?

Wstawię zdjęcia ale nie są zbyt "przyjemne" dla oka;)

 

Takie cos wyszło dzis:

dd5aa505bac1.jpg

 

Dwa dni wczesniej:

https://naforum.zapodaj.net/faa38a9ab42e.jpg.html

1 niepokojąca kupa w styczniu:

https://naforum.zapodaj.net/edf4780514a6.jpg.html

Link to comment
Share on other sites

Maja - natychmiast oddaj kupę na badanie w kierunku pasożytów.Zrobiłabym to w dwóch niezaleznych od siebie miejscach.

Trzeba dokładnie wiedzieć,co chcemy zabić w psie.Jeśli nawet u Twojego yorka jest to tasiemiec,to pies jest leczony nieskutecznie.

p.s - czy te wydaliny/pasożyty są żywe?Poruszają się?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...