Jump to content
Dogomania

Wypadajace pazury


Ola777

Recommended Posts

Witam

Mojej suczce od dwóch tygodni wypadają pazury, byłam u weterynarza który pobrał materiał aby wykluczyć lub potwierdzić grzybicę, wyniki będą za kilka dni.

Suczka ma 2 lata, jest dobrze odżywiona, nie jest to zatem kwestia niedoboru witamin, poza tym jest pełna wigoru, ma apetyt. Weterynarz zasugerował chorobę autoimmunologiczną, przejrzałam internet i mało jest informacji na ten temat. Czy możecie coś podpowiedzieć?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam

Badanie nie wykazało grzybicy, piesio dostał 4 antybiotyki w zastrzykach + Veto Skin  z wit. B, kwasami Omega na wzmocnienie pazurów. Weterynarz podejrzewa idiopatyczne wypadanie pazurów, ale zasugerował aby poczekać na działanie suplementu. Dzisiaj podczas spaceru poleciała krew z tylnego pazura, piesio biegał tylko po plaży. Nie wiem czy sprawia jej to ból, czasami przysiada podczas spaceru.

Zastanawiam się czy nie szukać innego weterynarza, który postawi właściwą diagnozę i zaordynuje leczenie.

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Ola777 napisał:

piesio dostał 4 antybiotyki w zastrzykach + Veto Skin  z wit. B, kwasami Omega na wzmocnienie pazurów

Przecież nie sposób nie nazwać tego dzialania leczeniem.

(Ola - czy gdybyś miała krwawiące ranki w palcach u nóg,przy paznokciach - to chcialabyś chodzić po piasku???)

Jeśli nie ma grzybicy,to diagnoza,ze to schorzenie immunologiczne jest prawie na pewno dobra.

Ale skonsultowac sie z innym wetem mozna,bo z tą chorobą trudno sie walczy.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, bou napisał:

Przecież nie sposób nie nazwać tego dzialania leczeniem.

(Ola - czy gdybyś miała krwawiące ranki w palcach u nóg,przy paznokciach - to chcialabyś chodzić po piasku???)

Jeśli nie ma grzybicy,to diagnoza,ze to schorzenie immunologiczne jest prawie na pewno dobra.

Ale skonsultowac sie z innym wetem mozna,bo z tą chorobą trudno sie walczy.

Dokładnie. Konsultacja z innym wetem. Wypadające pazury u 2 letniego psa nie są stanem normalnym. Antybiotyk raczej na to nie pomoże.  Miałam ten problem u prawie 18 letniego psa -ale wynikał on z jego już wtedy fatalnej kondycji.

 

Link to comment
Share on other sites

O Saturday, February 27, 2016o21:05, bou napisał:

Przecież nie sposób nie nazwać tego dzialania leczeniem.

(Ola - czy gdybyś miała krwawiące ranki w palcach u nóg,przy paznokciach - to chcialabyś chodzić po piasku???)

Jeśli nie ma grzybicy,to diagnoza,ze to schorzenie immunologiczne jest prawie na pewno dobra.

 

Gdzie prawie robi wielka różnicę

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, xxxjaxxx napisał:

Gdzie prawie robi wielka różnicę

Oczywiście.Stąd sugestia skonsultowania tej diagnozy z drugim wetem,poza tym - nie jestem wróżką I nie moge niczego kategorycznie tu twierdzić.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...