Jump to content
Dogomania

Pies sika na łóżkach


k-9

Recommended Posts

Hejka!
Mam problem z swoim szczeniakiem rasy doberman suczka ma już ona 5 miesięcy. Pojawił się problem, że suczka pod czas snu się moczy. Nawet jak 1h temu była na dworze i załatwiła swoje potrzeby. Pies dostał pozwolenie na leżenie/spanie w ciągu dnia na łóżku. I ona właśnie sika na łózko na swoim posłaniu ma sucho. Jak pies zasypia w głęboki sen to wtedy zaczynają kropelki moczu "wylatywać":-(:-(. Pies brał jakieś leki, ale po ich odstąpieniu według zaleceń weterynarza pies dalej sika.... Teraz mam problem, bo mój ojciec chce ją oddać, bo teoretyczna to jego pies.
Najdziwniejsze jest to, że sika na łóżku, może jakby pies się oduczył leżenia na łóżku to by nie było problemu. Właśnie jak psa oduczyć leżenia na łózkach?? Nie chce na nią krzyczeć, bo da do efekt ale na chwile. Ma ktoś jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

Dobrze wytresowany człowiek wie, że się przechodzi na pasach. W obecności policjanta grzecznie używa pasow. Gdy policji nie ma przechodzi tak jak mu jest wygodnie :diabloti:

Szczerze watpię w skuteczność wytresowania psa tak, aby BEZ obecności człowieka nie wchodził na kanapę/łóżko etc ... (szczególnie, że już miał na to pozwolenie).
Można co najwyżej próbować wytresować "zachowanie zastępcze" czyli jak jesteśmy, kłaść na łóżko posłanko psa, wyścielić je folią a na to ręcznik. Ręczniki zmieniać i prać codziennie.
Warunkować psa, że na łóżku można, ale w częsci gdzie ma swoje posłanko.
Na czas nieobecności zostawiać posłanko na łóżku.
Wtedy pies zrealizuje swój cel - leżeć tam gdzie Państwo, a Wy zrealizujecie swój - łóżko nie będzie zasikane ;)

Ja tak poradziłem sobie z przynoszeniem patyków z ogródka i masakrowaniem ich na środku wykładziny :mad:
Samo zabranianie skutkowało tylko tym, ze nie robił tego przy nas, ale po powrocie z pracy zastawaliśmy stertę wiórów wtartą w wykładzinę ... :angryy:
"Umówiłem się" więc z psem, że skoro już musi gryźć patyki w domu, to OK, ale jedyne akceptowalne miejsce to oszklona weranda ( a nie pokój ! :diabloti:)
Jak gryzł w pokoju, to ganiłem, zabierałem patyk, zanosiłem na werandę i tam oddawałem, jak został na werandzie i sobie gryzł, to chwaliłem...
I tak 100 razy :eviltong:
W końcu "załapał" i mam problem z głowy :lol:

BTW - skonsultujcie to jeszcze z innym wetem, bo to normalne nie jest i lepiej próbować to leczyć teraz niż czegoś zaniedbać...

Link to comment
Share on other sites

Może Piesek po prostu szuka jakiegoś miękkiego miejsca do załatwienia
swoich potrzeb


Spróbuj Położyć mu w jakimś miejscu
koc i na to poduszkę <<tylko muszą to być takie rzeczy które są już nie potrzebne A po pewnym czasie zabierz poduchę i koc i pozamykaj drzwi,które prowadzą do łóżek A jeśli pies posika się w jakimś miejscu To na nie go i obserwuj jak się zachowuje jeśli zacznie szczekać wyprowadź go na pole A jak zrobi siku pogłaskaj go i pochwal ;)

Życzę powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='k-9']
Pojawił się problem, że suczka pod czas snu się moczy. Nawet jak 1h temu była na dworze i załatwiła swoje potrzeby. Pies dostał pozwolenie na leżenie/spanie w ciągu dnia na łóżku. I ona właśnie sika na łózko na swoim posłaniu ma sucho. [B]Jak pies zasypia w głęboki sen to wtedy zaczynają kropelki moczu "wylatywać":-(:-(. Pies brał jakieś leki, ale po ich odstąpieniu według zaleceń weterynarza pies dalej sika[/B].... [/QUOTE]
Jaka była diagnoza i jakie to były te "jakies" leki?

Przede wszystkim poszłabym szybko do porzadnego weta, zrobiła badanie moczu, krwi (nerki), i zaczeła leczyc psa.

Popuszczanie moczu podczas snu nie mija od zmiany legowiska.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...