Jump to content
Dogomania

Zimowe ubranie


wind34

Recommended Posts

W żadnym wieku to nie obciach - jak psu zimno, to się go ubiera i już :)

Ja lubię przymierzać, bo wtedy mam pewność, ze wszystko leży ok, więc w temacie ubrań preferuję sklepy stacjonarne. W sklepie z sieci king zoo kupiłam czarno-białe "męskie" moro - łatwą do zakładania derkę. W sklepie z sieci leopardus wdzianko z polarowym podszyciem w gładkim ciemnoniebieskim kolorze, bez wzorów, bez zdobień, bez kokardek. Rozmiarówka prawie pełna - tak gdzieś do formatu wyżła. Trzeba pytać sprzedawcę, bo na ogólnodostępnych wieszakach mają wystawione na ogół te maleńkie i z kokardkami, a te "poważne" schowane (przynajmniej u mnie tak się przyjęło).

A w necie to już znajdziesz do wyboru, do koloru - w sieci kupiłam kiedyś zupełnie czarne, też bez zdobień. Nie ma z tym problemu. Jest też szeroka oferta szyjących na zamówienie - dobierasz model i kolor. 

W mojej opinii najłatwiejsze do zakładania są derki z "dziurą" na głowę, z zabudowaną klatką piersiową - tę część wiąże się psu na plecach - i gumkami do zakładania na tylne łapy. Mam "wełniaka" dlatego unikam ubrań na rzepy - przy psie gładkowłosym pewnie rzepy sprawdzą się dobrze. Kombinezony z nogawkami są praktyczne w niektórych warunkach pogodowych ale zakłada się je trudniej w tym sensie, że wymagają od psa troszkę więcej cierpliwości.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...