Jump to content
Dogomania

bokserka 12 letnia pomocy


knittingforpets

Recommended Posts

Pisze na forum, bo już zupełnie nie wiem gdzie szukać pomocy, a po wydaniu 700 zł ponad u weterynarzy juz po prostu nie stać mnie żeby dłużej szukać porady w ten sposób. Nasza 12 letnia bokserka w sierpniu w największe upały miała atak padaczki, który od tamtej pory się nie Powtórzył. Jakieś 1,5 tygodnia temu Zaczęła się Dziwnie zachowywać (sapanie, chodzenie po okręgu,szczekanie Dziwnym jakby Przytlumionym głosem,kładzenie się na Jak Najzimniejszej podłodze,przywracanie się ) co skłoniło nas do wizyty u weta, miała badania krwi(morfologia, Biochemia, choroby odkleszczowe) mocz, usg, badanie okulistyczne pod kątem jaskry, rtg i sunia jest zupełnie zdrowa. Po podaniu tramalu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych poprawa 100%, objawy ustąpiły. Wczoraj pierwszy dzień bez leków było okej, dziś nawrót objawów. Powiedzcie mi co to Może być? Co robić?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli p/bólowe pomagają,to podawałabym.
Sunia jest juz starszą panią,cokolwiek wywołuje ból - należy go eliminować.To najważniejsze.
A przyczyna...można sobie dywagować i nie trafic,niestety.Może to być jakiś zespół neurologiczny,
może być guz w czaszce,może być wiele innych przyczyn.
A atak padaczki mógł być napadem drgawkowym wywołanym - bólem,np.
Bo objawy ,ktore opisujesz na 99% są symptomami bólowymi,choć moze to też być tzw.splątanie.
Byc może wykonanie MR (rezonansu) czaszki podpowiedziałoby,lub wyjaśniło cokolwiek.
Najważniejsze jest jednak (jeśli chodzi o moje zdanie,oczywiście) - wyeliminowanie bólu.
Za każdą cenę.

Link to comment
Share on other sites

Wspolczuje.a moze sunia powinna byc cały czas,a nie doraźnie na lekachp.padaczkowych

Mi się tez tak wydaje, na podstawie wiedzy o przypadkach psów padaczkowych, które miała przyjaciółka ale i moja mama, której jamnikowaty pies miał padaczkę. Są różne postacie padaczek u psów. Czasem objawy sa bardzo silne i wyraźne, a czasami nie.  Już jeden atak (zwłaszcza jesli nie jest pourazowy i incydentalny) wskazuje, że padaczka jest i należy ją leczyć lekami na to schorzenie. Ale oczywiście właściciel psa powinien dopytać u weta.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...