Jump to content
Dogomania

Problem z "biodrami" szczeniak 4 mcs


Mikaela24

Recommended Posts

Więc okazało się po konsultacji, że Molly miała złamaną szyjkę kości udowej, żle jej się to zrosło i dlatego kulała na tą łapę. Miała robioną artroplastykę resekcyją prawego stawu biodrowego, chodzi już prawie normalnie, co mnie dziwi 2 doba po operacji. Antybiotyk kończy jej się w poniedziałek wieczorem, jeśli nie przejdzie to we wtorek "złapie siki" i pojedziemy zbadać.

Link to comment
Share on other sites

Tydzień po zabiegu, po wizycie kontrolnej profesor Adamiaj stwierdził, że jest ok. Mocz zbadany, stan zapalny pęcherza jak to Pani wet powiedziała "dość duży stan sapalny" dała nospę..... hmm dziwne, małej jeszcze nie przeszło ale jest poprawa. Z rany zaczęła sączyć się "czerwonawa woda" podobno normalne, ale ... przedłużyli antybiotyk. Molka-Demolka czuje się chyba bardzo dobrze (pomijając pęcherz) skacze, bryka tak jak to powinien robić szczeniur w jej wieku :) W piątek 17 października zdjęcie szwów. Mam nadzieję, że już ządnych innych komplikacji i zabiegów nie będzie (oprócz sterylki oczywiście)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy nie zmienić weterynarza/kliniki..... Molka miała zapalenie pęcherza, tak jak pisałam dostała nospę 2 razy dziennie po pół tabletki. Po tygodniu niby nie sika jż tak często ale złapałam mocz i zawiozłam jeszcze raz na badania co wyszło? Podobno ropomocz.... kur.... już mi brak słów. Spotkał się kiedyś ktoś z ropomoczem u psa?

Link to comment
Share on other sites

Kiedy wyszedł ten ropomocz w badaniu I dlaczego w poniedzialek masz zawieźc drugi raz mocz do badania?
Antybiotyk potrzebny jest natychmiast,bo jest powazna infekcja,pies po operacji I...wiele duzo niefajnych rzeczy moznaby jeszcze potencjalnie wyliczyć.Antybiotykoterapia od zaraz,Mikaela.

Link to comment
Share on other sites

Byłam w niedzielę, sama bez Molki Dostała Amoksiklav 2xdziennie po 1 tabletce przez 10 dni. Do tego po 2 godzinach od antybiotyku Trilac żeby odbudować florę bakteryjną czy jak to tam zwał, antybiotyk niszczy to co złe i to co dobre. Powtórne badanie moczu za 7 dni czyli pojedziemy w poniedziałek. Pani wet stwirdziła, że może to być równie dobrze młodzieńcze zapalenie pochwy (Molka ma 5 misięcy około)ale żeby to sprawdzić to trzeba by było, wykluczyć fakt że ropa jest w pęcherzu/w moczu czyli zrobić nakłucie przez brzuch, prosto do pęcherza. Antybiotyk ma więc czekamy te 7 dni z niecierpliwością i idziemy na badania kolejne moczu. Kiedy te problemy się skończą... jeszcze w tamtym roku Kiara a teraz z Molką problemy. ;/

Link to comment
Share on other sites

Powiem Wam szczerze, że jesli po tych 10 dniach antybiotyk/lezenie nie pomoże zmieniam weta.... to oni doprowadzili do tego że ropa jest w moczu, przy ostrym zapaleniu pęcherza dali nospę zamiast Furaginy. Ciężko w małym mieście znaleźć dobrego Weta ja wiem, że to tylko ludzie i czasem każdy może się pomylić ale nie takim kosztem...

Link to comment
Share on other sites

Współczuję, ze zdrowiem młodej widzę ciąglę pod górkę od samego początku, mój pies również miał ropomocz, dostał jeden furaginę antybiotyk w sastrzykach, potem nastepny, do tego wprpwadzony był na dłuższy czas lek na bazie żurawiny aby zakwasić mocz w takim środowisku nie namnażają się bakterie, włącz do leczenia żurawit lub weterynaryjny urinovet, ten drugi ma w składzie glukozaminę która działa na wzmocnienie ścian pęcherza aby nie przedostawały się przez nią bakterie, jeżeli zdecydujesz się na preparat bez glukozaminy w składzie to warto ją dodać, choć pewnie coś tam młoda wciąga przecież z biodrami są kłopoty.

Link to comment
Share on other sites

Po dzisiejszej wizycie i zbadaniu moczu w polu widzenia jest 20-30 leukocytów jest mniej ale jeszcze nie na tyle dobrze żeby odstawić antybiotyk. Więc przedłużony będzie do 14 dni no i 14 dnia znowu mocz na badania. Tak jak dcz napisał urinovet albo inny podobny trzeba wprowadzić. Dzisiaj już kupiłam.
Powiem Wam jescze, że "padłam" jak usłyszałam podczas rozmowy telefonicznej z Panią Doktor.

Pani Wet: - 20-30 leukocytów w polu widzenia, więc nie jest dobrze (Pani ma przed sobą kartę mojej Molki) może powinna Pani pomyśleć nad sterylizacją suczki?
Ja: - Tak owszem, będzie miała, ale teraz ma 5 miesięcy więc to za wcześnie....
bałagan, bałagan i jeszcze raz bałagan tam mają, bo wyniki też im się gdzieś zagubiły...
Jutro dla pewności robię jeszcze raz mocz w innym gabinecie, tam zrobią od ręki a tutaj mocz zanim zbadają stał 6 godzin.

Link to comment
Share on other sites

Wyniki z dzisiaj zbadane po godzinie od pobrania moczu, są jeszcze gorsze niż te z wczoraj. W polu widzenia 40-50 leukocytów. Bakterii w moczu, które wskazywałyby na zapalenie pęcherza nie ma, ph moczu też w normie, nie ma też krwi w moczu, wszystko wskazuje na młodzieńcze zapalenie pochwy.
W poniedziałek (14 dzień antybiotyku) kolejne badanie i wtedy jeśli nic się nie poprawi to już nie wiem.... Pani Wet powiedziała, że jeśli antybiotyk "nie przyniesie żadnej poprawy" to trzeba będzie odstawić no i samo przejdzie za jakiś czas albo po pierwszej cieczce. Czas chyba na szukanie w google...

Link to comment
Share on other sites

Mikaela,był robiony posiew i antybiogram?
Może ten Amoxiklav idzie 'obok'?
Sądzę jednak ,ze wetka moze mieć rację z tym młodzienczym zapaleniem,wszystko sie okaże po odstawieniu antybola.Jak się pogorszy I zagorączkuje,to trzeba dać lek z innej grupy,nie z penicylinopochodnych,bo robienie teraz posiewu juz nie ma sensu.Trzymjcie się I dawaj jej te probiotyki,mozesz tez dać po łyżce jogurtu naturalnego,jeśli nie uczulona.

Link to comment
Share on other sites

Jogurt ma znikomą ilość bakterii probiotycznych, lepiej wejść z probiotykiem. Po kuracji metodami tradycyjnymi czyli antybiotykami, zdecydowałam się leczyc psiaka mojego oczywiście ziołami, niestety nie są one tanie i tu jest problem, kuracja 2-wu miesięczna to około 140 zł. Zioła sporządza dyplomowany zielarz z firmy dognatural Alka Robert. Teraz mój psiak korzysta z ziół na jelita ponieważ ma przewlekłe biegunki. Korzystałam już z odrobaczania tymi mieszankami, a konkretnie to dwa razt tłukliśmy lamblie, metronidazol sobie nie poradził zioła tak.

Czasem ostatnią deską ratunku są metody bliskie naturze, masz do stracenia m tylko kasę jak to się nie sprawdzi. Poczytaj na ich stronie są mieszanki przeciwko bakteriom oraz na zapalenie pęcherza. Może takie leczenie da radę. Porozmawiaj z lekarzem wet, mój nie był przychylny takiemu leczeniu, niestety nie wszyscy akceptują ziołolecznictwo. Nie wiem dlaczego ale nie można się dodzwonić do pana Roberta, przekierowuje na ich stronę internetową, to mnie drażni inaczej się rozmawia, człowiem wszystkiego nie opisze tak dokładnie, coś zawsze wyleci. Przypomniałam sobie, że pies dostawał preparat z żurawiną na zmianę z urinovetem ten drugi nazywa się Uroval manosa, chodziło o ten składnik D-mannoza to jakiś dwucukier czy coś takiego i w połączeniu z żurawiną stanowi dobrą barierę zaporową dla bakterii. Zapewne wiesz, że dieta ma również duży wpływ na ph moczu, karmienie dużą ilośćią węglowodanów przyczynia się do problemów urologicznych.

https://www.doz.pl/leki/p2947-Uroval_manosa

Link to comment
Share on other sites

Chcę jeszcze zrobić jej wymaz z pochwy z posiewem na bakterie i grzyby i w kierunku chorób pasożytniczych, no i koniecznie na rzęsistek i chlamydię.
Czytałam gdzieś temat na forum psim suczka 7 msc i podobne problemy z pęcherzem/pochwą po zrobieniu wymazu okazało się że ma bakterie gronkowca.
Tu mnie dziwi, że nie dali nic dopochwowo, czy chociażby coś do przemywania jej okolic pochwy, ciągle się myje i interesuje tym co tam jej czasami cieknie.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...