Jump to content
Dogomania

nie boi się skakac


dominika.95

Recommended Posts

Mam problem. Mój 8 prawie 9 mięsięczny york nie ma żadnych pochamowań.

Chodzi po meblach jak kot, wskakuje na stół i co najgorsze skacze z niego, nie boi się skakaćz nawet największych wysokości, nie wie co to samochod, zachowuje sie jak by samochod dla nie go był niewidzialny. Wiadomo że jak chodzi po meblach to się na niego krzyczy, a on z nich skacze jak gdyby nigdy nic . Martwie się żeby na starość nie miał jakiś problemów z kolanami. Pomóżcie ;)

Link to comment
Share on other sites

Mój pies też uwielbia skakać i nie wie, co to lęk wysokości :evil_lol:
Ja na razie starałabym się jego energię skierować na inne tory (aportowanie itp), ale kiedy będzie trochę większy to wprowadziłabym skoki do zabaw - możesz kierować się wysokością przeszkód w agility lub flyball jeśli nie jesteś pewna jak wysoko Twój pies powinien skakać. Bardzo często problem rozwiązuje się sam, kiedy pies ma inne możliwości "wyżycia się" w skokach. Możesz domowym sposobem zrobić przeszkody, pies może skakać przez Twoją nogę, hula hop itp

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

niestety czasem małe psy - w tym i mój zachowują się jakby nie miały świadomości, że tymi skokami mogą sobie zrobić krzywdę:shake: miałam podobny problem. nie pozostaje nic innego jak pozabezpieczać miejsca gdzie pies włazi; zasuwać krzesła, odsunąć fotele od stołów.. A każdą próbę wskoczenia na stół czy inny przedmiot karać słownie- /,, nie wolno,, czy ,,fe,,- wypowiedziane srogim tonem/. owszem potencjał do skoków można wykorzystać np. w psich sportach ale jeśli pies nabędzie nawyków włażenia na stoły itd. to nawet najczęstsze i najbardziej męczące zajęcia nie zapobiegną włażeniu na stół / pies nie wchodzi o jest niewybiegany- tylko dlatego, że a/ nudzi się, b/ jest ciekawy co jest na górze, c/ chce być bliżej pana, d/ na stole jest jedzenie...
radzę oduczać jak najszybciej bo póki pies młody i skoczny jest ok ale zparę lat taki zeskok może się skończyć nieciekawie...:oops::shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...