Jump to content
Dogomania

PROFORMANCE - karma, co o niej wiecie?


Kika

Recommended Posts

Witam
Karma Mainntenance Lamb & Rice 235 - 310
Premium Adult 215 - 285
Pro Power 210 - 275
Low Fat 295 - 390
Puppy 3 -4 miesiecy = 540 - 860 ( przy 35 kg )
Puppy 5 - 7 miesiecy = 355 - 540 ( - // - )
Puppy 8 - 12 miesiecy = 280- 440 ( - // - )
Large Breed Puppy 3 - 4 miesiecy = 500 - 650
Large Breed Puppy 5 - 7 miesiecy = 370 - 480
Large Breed Puppy 8 - 12 miesiecy = 245 - 370

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=1481"]5iatka[/URL] -- Puppy teraz mają 7,5 kg a jeżeli chodzi o dostawę pod drzwi to tu wklejam stronkę [URL]http://www.dogspassion.pl/pl/index.php[/URL] ,a jak jesteś ze Sląska albo z okolic- to proszę o telefon 33/8541800 609514851

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

o rety, nie wiedziałam, że karma ta wzbudza takie emocje u psiarzy. Ja nią (jagnięcina) karmię psa ze 4 lata i uważam ze to najlepsze żarcie na świecie. kiedyś zamawiała ją przyjaciółka, a teraz zamawiam na allegro u niejakiego pana strzały i jest super. mój psiak ma zespół jelita wrażliwego, zatem cokolwiek zje innego, zaraz ma gastryczne problemy. jakiś czas temu skusiłam sie na karmę holistyczną i choć świetna, to jednak ma za malutkie granulki. pies cały czas sie krztusił i pluł nią po całej kuchni, aż w końcu całkiem się zbuntował i jeść ją przestał. no to powróciliśmy do jagnięciny. z racji tego, że i tak nią cały czas karmię, to kupuję po 2 worki, więc często udaje mi sie załapać na wszelkiego typu promocje :lol:.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam :) Za około 2 tygodnie stanę się szczęśliwą posiadaczką 8tygodniowej suczki owczarka niemieckiego. Obecnie maleństwo ma tylko 6 tygodni, więc jest jescze u hodowcy, ale mimo to chciałabym już teraz wiedzieć czym karmić moją suczkę. Przeczytałam mnóstwo postów i chyba zdecyduję się na karmę Proformance.
Wcześniejszy piesek coccer spaniel angielski karmiony był suchą karmą Pedigree :oops: i gotowanymi serduszkami. Jednak czytając wasze posty zrozumiałam że to jedna z gorszych karm.
Mam pytanie co do Proformance. Czy jak szczeniak do mnie trafi to mam mu moczyć te chrupeczki w mleku lub w wodzie czy normalnie dawać bez wcześniejszego namaczania? I jescze jedno... Otóż gdzie i jak zamawiać tą karmę, aby było możliwie jak najtaniej? Sklep internetowy, dystrybutor w danym mieście? I czy jest różnica w cenie między sklepem a dystrybutorem?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

uważam, że dobrze wybrałaś i nie pisze tego jako lobby, ale ze swoich doświadczeń. ja karmię profem psa od wielu lat i naprawde złego słowa o niej nie mogę powiedziec. moja koleżanka na puppy wychowała 8 maleńkich owczarków i ani razu nie miały żadnych gastrycznych problemów. a co do techniki, to osobiście odradzałabym mleko. wiem, że maleńki piesek, i mleczko.., ale nie krowie. może dostać biegunki, tym bardziej, że to owczarek, a one mają delikatne przewody pokarmowe. nie wiem też, jaką metodą ( i czym) pieski karmione były u hodowcy. jeżeli on namaczał karmę, to proponuję robić to samo. jeśli nie, to możesz zrezygnować. ja nigdy nie namaczałam. jeżeli bedziesz chciała, to możesz też moczyć karmę w wywarze z kurzych łapek. mówię ci, cudowna rzecz na stawy (o które u owczarków warto dbać od samego początku). ja gotowałam te łapki i gotuję do dziś. mają świetne właściwości, sa naturalne i w miarę tanie. polecam. łapki też możesz dawać, ale na początku to wyciągaj z nich długą kość, bo młody może się zadławić. i to tyle. karma w pełni zbilansowana, sprawdzona. ja kupuję na allegro. i myśle, że przez neta najłatwiej, bo dowiozą na miejsce. na początku kup małe opakowanie, sprawdź, czy pies bedzie jadł, jak bedzie sie po niej zachowywał. z tego co wiem, to wszędzie ceny są zbliżone. tym bardziej, że dostawców jest zaledwie kilku, i nie ma tej karmy w sklepach. zajrzyj do neta. pozdrawiam:))

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź :) Co do stawów to rzeczywiście naczytałam się dużo o dysplazji i zdecydowałąm że będę podawać Arthroflex. Z tymi kurzymi łapkami to ciekawa sprawa. Na pewno spróbuję. A co do karmy to chciałam kupić od razu worek 15kg, bo dużo taniej wychodzi, ale może rzeczywiście bezpieczniej będzie z tym woreczkiem 3kg.
pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

może na razie wstrzymaj z artoflexem. ważne jest, skąd pies pochodzi, bo dyspalzja jest sprawą dziedziczną i warto przyjrzeć sie rtg rodziców. jesli oboje zdrowi, to szanse wzrastają. ponadto ważne jest, aby w młodym wieku nie przeciążać stawów. niech za dużo nie biega, czy skacze. znajomy zniszczył psu stawy, bo młodego brał na kilometrowe wycieczki rowerowe. no i zrób rtg zdaje sie pierwsze w 6 miesiącu. jeśli, nie daj Boże coś by sie działo, już wtedy bedzie to widoczne. na artroflex przyjedzie jeszcze czas. mi na przykład lekarz kazał dawać te rapetki, bo w nich zawarta jest jakas substancja, która "naoliwia" stawy i musze przyznać, że kłopotow żadnych nie mamy. zresztą wszystkiego dowiesz sie na pierwszej wizycie u weta.

Link to comment
Share on other sites

Suczka pochodzi z dobrej hodowli. Rtg rodziców są prawidłowe, ale chyba dla wszystkiego będę podawać Arthroflex. Z racji moich studiów (medycyna) jestem przewrażliwiona na punkcie chorób i różnych dolegliwości i jestem zdania, że lepiej zapobiegać niż leczyć, zwłaszcza że samo prawidłowe Rtg u rodziców nie wyklucza choroby w przyszłości u potomstwa. Przeanalizowałam skład tego preparatu i mogę spokojnie stwierdzić że nie zaszkodzi, a pomóc może. Dodatkowo dobra karma (Proformance) i sprawa dysplazji powinna odejść w niepamięć. Oczywiście zrobię zdjęcie Rtg stawów dla wszystkiego.
dziękuje wszystkim za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B]kasandra[/B] ja mojej suni prześwietlałam stawy w wieku 5 miesiący, ale podobno można nawet jeszcze wcześniej. Stawy były ok. Jeśli będzie ze stawami wszystko dobrze to nie znaczy że później nie pojawią się problemy. Z drugiej strony jeśli będą stawy w złym stanie to można zapobiec ich pogorszeniu, poprzez brak długich i męczących spacerów.
Znajomej piesek (szczeniak) przez jakiś czas miał zakaz chodzenia, ale dzięki temu stawy zaczęły lepiej się rozwijać.
Podawaj 0,5 litra galaretki z kurzych łapek (u mnie mieści się tam 0,5 kg łapek). Gotuję je ok 2-2,5 godziny, im bardziej rozgotowane tym lepiej odchodzą kosteczki. Początkowo wyciągałam wszystkie kosteczki, a gdy piesek podrósł to już tylko te długie. Te z paluszków zostawiam. Aha, przed ugotowaniem odcinam pazurki (znajoma tak mi poradziła) bo są ostre.
Podaję również arthroflex, 2,5 ml. Co prawda wet mi odradzał, ale inni zalecali.
Daję też wita-vet dla szczeniąt ras dużych i karmę proformance.
Wszystko to podaję ponieważ moja ma dużo ruchu i ciężko mi się ograniczać, zresztą niewybiegana jest bardzo męcząca.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Witam wszystkich!Widzę,że od dawna nikt tu nie zagląda,ale może warto odświeżyć wątek?Posiadam suczkę rasy owczarek środkowoazjatycki(26 mies.),wychowaną głównie na Royalu.Psina jest zdrowa ale od jakiegoś czasu mamy problem z utrzymaniem właściwej wagi.Sama zdecydowałam się na zmianę karmy na ProFormance,dopiero trafiłam na ten wątek.Naczytałam się... i to sporo i jestem przekonana,że dokonałam właściwego wyboru.Na początek wzięłam karmę holistyczną.Istotnie...kulki malutkie,ale moja suka nie ma problemu z jedzeniem,nie pluje i nie krztusi się jak piszą niektórzy.Karma bardzo jej smakuje,ale na efekty musimy poczekać.:happy1:
Odnośnie kurzych łapek-gorąco polecam!Do roku czasu moja Lenka dostawała je mocno rozgotowane - CODZIENNIE:evil_lol:.Nie ma żadnych problemów ze stawami,choć nie przyjmowała innych preparatów z glukozaminą.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam,

Ja również zastanawiam się jaka karme wybrać dla mojego 8-miesięcznego szczeniaka. Na razie karmię go royalem ale nasłuchalam się wiele złego o tej karmie i sama zauważam złe objawy u psiaka po tej karmie (częste kupony i wielkie, strasznie lnieje). Juz dawno nikt sie nie wypowiadał dlatego prosze o jakieś informację bo od ostatnich postów minęło już jakies 3 lata a przez ten okres karma może sie pogorszyć :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

potwierdzam, bardzo fajna karma
jedlismy Helathy Paws, Acane, Purine i chyba jeszcze cos tam, az wyladowalismy na PROformance najpierw Large Breed Puppy, a pozniej Lamb&Rice!

bez zastrzezen!

teraz chemy sprobowac CIBAU... jak nie da rady, wracamy do PROformance

Link to comment
Share on other sites

Jak sama Pani zauważyła pieska się nie oszuka w jakości żywienia. Wszystko widać gołym okiem co karma Royal jest warta. Jest dużo karm na rynku lepszych od royala, tylko mało o nich słychać. Royal,Purina czy Eukanuba to już przeszłość, nie ta jakość, a cena się trzyma nie wiadomo dlaczego.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 7 months later...

Witam, mam pytanko. Czy ktoś z obecnych karmi psa karmą Proformance Large Breed Puppy? Stosuję Proformnce lamb&rice od 5 lat u starszej suki, natomiast mam szczeniaka uczuleniowca i zanim rzucę się na 15kg chętnie odkupię od kogoś 2-3kg na próbę czy małej nic nie będzie.. Najlepiej z Poznania albo Wlkp. żeby pocztą nie wysyłać. Bardzo proszę o info na mail [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Jestem nowym forumowiczem więc na początku w

Witam Wszystkich Bardzo Serdecznie :smile:

 

Jestem zainteresowany karmą Proformance Large Breed Puppy dla 9 tyg. DON'ka. Obecnie karmię TOTW High Praire, która ma 6 (czyt. maksymalną ) ilość gwiazdek w rankingu karm dogfoodanalisys, natomiast Proformance tylko 3 co za tym idzie nie nie jest nawet rekomendowana. Czy ktoś może potwierdzić, czy ten ranking jest miarodajny? Na kilku różnych formach, także zagranicznych jest często linkowany. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...