Jump to content
Dogomania

PROFORMANCE - karma, co o niej wiecie?


Kika

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Lamb&Rice -dla psa 35 kilo wagi podaje się wg.zaleceń producenta 340gram karmy dziennie ,a dla psa o wadze 6 kilo -około 95 gram dziennie .
PRO POWER - dla psa 35 kilo wagi zalecana dawka to 305 gram dziennie ,a dla psa 9 kilowego ,to będzie około 80 gram dziennie. :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Gin']Chcialem sie dowiedziec ile bialka zawiera Prof Pro Power. Na polskie stronie i nalepce na opakowaniu jest 30% bialka, natomiast na angielskojezycznej stronie i na samym opakowaniu jest 32% bialka. Skad te roznice?[/quote]
pewnie jest tak samo, jak w przypadku Acany, czyli nie wszystkie info zostało zaktualizowane. Główny producent zmienił składy %, takie karmy są już sprzedawane, ale info jest wciąż stare :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nowość.Wszyscy karmiący PROFormance mogą już dostać kubeczek (miarkę) do karmy .Jest to wygodne ,bo można bez problemu dawkować dzienną porcję karmy .
Pytajcie swoich sprzedawców o kubek do karmy PROFormance.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

ja jestem rozczarowana, karmilam ta karma, bylam bardzo zadowolona, ale kilka razy nie mozna bylo kupic karmy i ciagle musze zmieniac raz proformance raz co innego , szczerze przyznam ze to wkurzajace jak sie dzwoni po calej wawie i nikt nie ma karmy :shake: no i psom tez pewnie nie sluza takie ciagle zmiany

bardzo szkoda ze sa takie problemy z kupnem....

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem ,to problemy wynikające z importem nie były spowodowane jakimiś zaniedbaniami importera ,a awarią maszyny w fabryce i przez to taka przerwa w dostawie.Po niedzieli będą dwa kontenery i już zamawiane są następne ,więc nie powinno być żadnych problemów z zakupem.Moje psy też przez ostatni okres lecą na seniorze ,bo tylko ta została (nawet im pasuje).
Mam nadzieję ,że to już ostatni raz taki problem z dostawą .

Link to comment
Share on other sites

kiedys podalaslink do stronki porf... i tamw alsnie nei bylo adulta z jagniecina.. a senior mnienie interesowal.. ale wrocilam i tak do proplanu.. moze za jakis zcas zrobimypodejscie do prof ale z jagniecina.. bo wysokoenergetyczny nie spasowal psom.. tzn jadly.. ale to nie jest TA karma;)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli psu karma pasuje i trawi ją prawidłowo ,to myslę ,że powinnaś przy niej zostać.Teraz jest dość nieciekawy moment ,bo większość psów lnieje i włos wygląda dośc marnie ,ale patrząc na moje psy ,ich lśniącą sierść (mimo linki) to naprawdę utwierdza mnie ,że karma jest super. Zaznaczam ,że nie daję dodatkowych preparatów na sierść.

Link to comment
Share on other sites

Witaj.SENIOR CARE ma 22%białka i 12% tłuszczu,ma więcej witaminy A i minimalnie inny stosunek Omegi 3 do omegi 6 ,ma dużo więcej glukozaminy i chondroityny.Lamb & Rice ma 23%białka i 14% tłuszczu.
Obydwie karmy są z jagnięciny .
Dawkowanie w gramach
Waga psa Lamb% Rice Senior
3 kilo 70 g
5 kilo 95g 110g
10 kilo 150g 170g
15 kilo 200g 230g
20 kilo 235g 280g
25 kilo 275g 315g
30 kilo 310g 355g
35 kilo 340g waga 40 kilo:440g
45 kilo 410g 50 kilo:510g
55 kilo 470g 60 kilo:590g.
65 kilo 525g
80 kilo 600g

Pamiętaj że są to sugerowane dawki ,ale trzeba obserwować psa i jeśli zobaczysz ,że piesek zbyt się zaokrągla ,to zmniejszamy ilość karmy .Takie dawkowanie jest wyliczone dla średnio i normalnie aktywnych psów ,ale warunki w jakich pies żyje i ile ma ruchu ,oraz jego temperament i skłonności dziedziczne mają wpływ na przyswajalność pokarmu i jego trawienie. :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']Witaj.SENIOR CARE ma 22%białka i 12% tłuszczu,ma więcej witaminy A i minimalnie inny stosunek Omegi 3 do omegi 6 ,ma dużo więcej glukozaminy i chondroityny.Lamb & Rice ma 23%białka i 14% tłuszczu.
Obydwie karmy są z jagnięciny .
Dawkowanie w gramach
Waga psa Lamb% Rice ------------Senior
3 kilo ----70 g
5 kilo ----95g --------------------110g
10 kilo --150g --------------------170g
15 kilo --200g-------------- ------230g
20 kilo --235g-------------- ------280g
25 kilo --275g --------------------315g
30 kilo --310g---------------------355g
35 kilo --340g --------waga 40 kilo:440g
45 kilo--410g --------------50 kilo:510g
55 kilo--470g-------------- 60 kilo:590g.
65 kilo-- 525g
80 kilo --600g

Pamiętaj że są to sugerowane dawki ,ale trzeba obserwować psa i jeśli zobaczysz ,że piesek zbyt się zaokrągla ,to zmniejszamy ilość karmy .Takie dawkowanie jest wyliczone dla średnio i normalnie aktywnych psów ,ale warunki w jakich pies żyje i ile ma ruchu ,oraz jego temperament i skłonności dziedziczne mają wpływ na przyswajalność pokarmu i jego trawienie. :p[/quote]
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witam
Również karmię PROFormancem - o ile jest dostępny ;) . Moja 10 miesięczna owczarka szwajcarska zjada ok 500-600 g dziennie Large Breed Puppy, do tego "omięsione" kości, ogony wołowe i indycze szyje. Jest szczupła ale i BARDZO aktywna, takie perpetum mobile, im więcej biega tym więcej ma energii :cool3: Przeszło mi przez myśl, żeby zmienić na Pro Power, coby m.in trochę zmniejszyć ilość podawanej karmy i dostarczyć suńce wystarczająco dużo energii. Pytanie tylko czy nie jest na to za młoda i czy jej ta energia nie rozsadzi?

Mówiąc bardzo aktywna mam na myśli ok 5-7 godz. dziennie intensywnego ruchu, zabawy z psami i latania za ukochana piłeczką :cool3:

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje bardzo :loveu:

bo chce wrocic do Profa - Nutra mojej rottce nie sluzy, kundelce nic po nutrze nie jest, ale rottka ma sie o niebo lepiej na Profie
tylko co mi sie worek profa konczyl to nie moglam kupic nastepnego :razz: ...ech...akurat ja takiego pecha mialam i musialam tak skakac z karmy na karme

karmilam ta zwykla wersja profa a teraz zastanawiam sie wlasnie nad lamb, nie wiem w sumie czemu :evil_lol:
moze dlatego ze jagniecina nie ma w sobie tylu hormonow co kurczaczek hi hi ...no i ile mozna jest kurczaka :evil_lol:

Mam jeszcze sunie kundelka okolo 11 miesiecy 21-22 kg. teraz je nutre dla duzych, poprzednio Prof dla duzych czyli z jagniecina. No i chcialabym moze przez jakis czas pokarmic obie jedna karma. Sama juz nie wiem, albo dla malej wezme jeszcze puppy a dla duzej seniora :roll:
w sumie wet mowil ze z tym seniorem to przesada ze juz po 6 roku trzeba dawac-moja sunia jest jak mlodziaczek :evil_lol:

czy te karmy po sterylce beda dla nich odpowiednie? nie utyją zbytnio? przy niebieskiej jest napisane ze odpowiednia dla psiakow po sterylce, w sumie nie roznia sie jakos sterasznie zawartoscia bialka i tłuszczu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...