Jump to content
Dogomania

Szczenie bernardyna - już nie szuka domku .. znalazła ją śmierć


basia

Recommended Posts

Ogłoszenie zamieściłam ja, ale adopcją zajmuje się ww kaśka. Niestety jakoś nie może zarejestrować się tu na dogo :roll:

Ostrzegałam ją przed pseudo, ostrzegałam przed wielkim zainteresowaniem nieodpowiedzialnych ludzi.
Na dogo były kiedyś dziewczyny, które pomagały przy adopcjach bernardynów, bo i mnie raz pomogły. Niestety nie potrafie ich namierzyć. Nie działają już?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Folen']Wiem, że kiedyś w adopcji Benków "siedziała" Marka , może warto też do niej napisać?[/quote]

Marka siedzi nadal!:lol:
A o bernardynach i cioteczkach berdyniolubnych proszę na wątku
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f757/bernardyny-w-potrzebie-115718/index20.html#post11269455[/URL]

Ale szczęśliwie dla maluszka, zajmie się nim Emir!
Kapelusz z głowy!

Link to comment
Share on other sites

Transport był załatwiony na dziś, wszystko dograne, ale właścicielom suki "się odmienilo" i jeszcze się zastanawiają! W mojej opinii to nigdy nie będzie dobry dom dla psa i jeśli tylko zwierzę zachowa się w sposób niepożądany przez nich to znów będą chcieli się go pozbyć! Nie wiem także, czy zdają sobie sprawę , że szczeniaczek urośnie i to bardzo i wzrosną tez koszty jego utrzymania, potem sterylizacji i np. badań w kierunku wykluczenia dysplazji ( konieczne!! A jeśli pies zachoruje ?
Dlaczego za głupotę ludzi zawsze musza płacić zwierzęta??!!
emir

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][COLOR=red][B]Tragedia !![/B][/COLOR][/SIZE]
[B][SIZE=3][COLOR=red]dzięki przytomności umysłu i determinacji p. Kasi - sunia została odebrana i już jest w klinice. Stan b.poważny,[/COLOR] ( odwodniona, zarobaczona, zagłodzona) - rokowania niepewne.Ten szczeniaczek teraz ma ok 6 tyg! Więc została kupiona gdy miała ok 4 tyg. ( lub mniej) Sama nie jadła i nie piła.[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]Jeśli przeżyje to po ok. tyg wyjedziemy po nią z naszym lekarzem i zostanie przewieziona do kliniki całodobowej z pełnym zapleczem diagnostycznym, której lekarze leczą nasze psy schroniskowe. Tam pozostanie do czasu, aż nabierze sił i minie zagrożenie.[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]Nie musze dodawać, jak wielka szkodę dla jej psychiki i socjalizacji spowodowało zabranie tak małego szczenięcia od karmiącej matki.[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][U]Obecnie ma niezbędną opiekę lekarską i jest ratowana ![/U][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]Ten sprzedający szczeniaki góral to niemal zbrodniarz - a głupota kupujących bezbrzeżna. I póki co - dla nich nie ma kary !![/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]Trzymajcie kciuki za to maleństwo !![/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]emir[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3] [/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

:angryy::angryy::angryy::angryy::angryy:***** mać ....[SIZE=6]4 tygodnie ..sunia zabrana od matki .:angryy:....juz nie chce myslec o pozostałych szczeniakach .....:mad::mad::mad:


[SIZE=5][SIZE=4]w Lublinie w schronisku przebywa bernardyn jeden ...albo aż jeden ....

psiak zabrany z interwencji 3 latek niewidomy ....ma soj boks mniejszy ..z racji tego ze jest niewidomy przebywa w boksie sam ......co mu dolega jeszcze ???/próbuje sie dowiedziec szukam osób chodzacych do tego schroniska ....dzwoniłam do schroniska ale Pan który udzielał mi inf ..powiedział ze za wiele nie wie trzeba rozmawiac z wetem ..a teraz go nie ma

może znacie kogos kto bywa w tym schronisku jako wolontariusz aby wybadac sprawę


[/SIZE][/SIZE]


.......................a na allegro ok 3 ogłoszeń piękne [COLOR=Red]reproduktory [/COLOR]:angryy::angryy::angryy:..piękne szczeniaki itd itd to sie nigdy nie skonczy ...
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Mamy pierwsze informacje z kliniki:
1) wyniki testów na nosówkę i parwo są ujemne
2) badanie krwi wykazało pozimo mocznika 124 ( norma 40-45) oraz leukocytozę
3) ma silną anemię i była odwodniona
3)występują u niej niezbyt silne drgawki całego ciała
4)jest co 2 godziny płukana dożylnie i ta drogą jest odżywiana
5) dostaje leki przeciwwymiotne
5)jest bez przerwy monitorowana
[B]Jest podejrzenie leptospirozy![/B]
Stan jest b. poważny a rokowania niepewne; jutro powtórne badania krwi
emir

Link to comment
Share on other sites

wiadomosć z 18.40 -
Stan sunieczki nie ulega poprawie, ale też nie ma znaczącego pogorszenia; sunia sama nie je ani nie pije; jest nawadniana przez 24 godz. na dobę i odżywiana pozajelitowo ; jest też dogrzewana; sama nie jest w stanie utrzymać główki ani ciała w pione ;badanie krwi - jutro wieczorem
[COLOR=blue][B]Lekarze walczą o jej życie, które ledwie tli się w tym malutkim ciałku.[/B][/COLOR]
emir

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...