Jump to content
Dogomania

Stary a nowy - typ akity


basia

Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak dla wyjasnienia. Nakayoshi ma dokladnie taki ogon... ale jak postoi w ringu dluuugo i sie znudzi to robi jej sie taki wiszacy zarzucony na bok, a jak sie do tego zmeczy to potrafi nawet go calkiem opuscic. Ot i cala tajemnica :-)

Poniżej zdjęcie z BOB wystawy światowej w 2004 roku ze szpiców, miedzy nimi akita - zwróćcie uwagę na ogon :-)

world-bob-04.jpg

Link to comment
Share on other sites

a tu adresik stronki, ale nie wiele tam znajdziesz.. praktycznie tylko zdjęcia malców..

Właśnie, bo ta strona jest w budowie... cały czas ;-)

te szczeniaki na zdjęciach to już dzisiaj dorosłe psy ... no ale cóż niektórym budowa zajmuje całe życie ;-)

Link to comment
Share on other sites

Znam DJP z właśnie tak noszonym ogonem i zastanawiałam się czy to poprawnie :-?

Na tym zdjęciu ze światówki, to akita ma ogona jak nieprzymierzając malamut (tylko mniej owłosiony). Czy nie powinien byc mocniej zakręcony.

A tak z innej beczki to basenji mają dopiero zakręcone ogonki :wink:

Link to comment
Share on other sites

Znam DJP z właśnie tak noszonym ogonem i zastanawiałam się czy to poprawnie :-?

Na tym zdjęciu ze światówki, to akita ma ogona jak nieprzymierzając malamut (tylko mniej owłosiony). Czy nie powinien byc mocniej zakręcony.

A tak z innej beczki to basenji mają dopiero zakręcone ogonki :wink:

Co do DJP to się nie wypowiadam, bo to nie moja rasa.

A co do akity ze światówki to na zdjęciu jest Zwycięzca Światówki w akitach w 2004 roku, więc sądzę, że ogon ma wzorcowy :-) Inna sprawa, że to już porównanie o Zwycięzców Ras grupy piątej, więc już pewnie koniec wystawy i pies ma dość. Jest zmęczony i znudzony ;-) Pewnie jak biegnie ogon nie lezy tak swobodnie :-)

Link to comment
Share on other sites

I co sądzicie o ich ogonach?

Cieżko powiedzieć.

Na pierwszym zdjęciu raczej ogon jest niewidoczny - a przynajmniej ta część, której pytanie dotyczy. Ale domniemam, że jest OK.

Młody ma zbyt mocno skręcony ogon ale jak go skojarzyć z sunia o zarzuconym ogonie szczeniaki powinny wyjść OK. Poza tym trzebaby zobaczyć jak będzie się układał ten ogon jak pies dorośnie, chociaż wiele to się raczej nie zmieni. Ale nie ma psów idealnych. A ten jest ładny.

Link to comment
Share on other sites

Mnie też się podoba. Chyba wyrośnie z niego niezły huligan. Swoją drogą ciekawe, że prosto z Japonii, a taki zakręcony.

Podejrzewam, że w jego miocie były też takie egzemplarze z preferowanymi ogonami ;-) ale te zostawili sobie w Japonii :-)

Link to comment
Share on other sites

Nie wydaje się Wam, że pies z pierwszego zdjęcia ma nieproporcjonalnie dużą głowę? Poza tym tak "zrobioną" na liska, że wygląda jak west :wink:

Drugi jest super!!

A jak jest z umaszczeniam? Jest jakieś preferowane a inne raczej unikane?? Mnie podobają się białe akity, ale zauważyłam, że są bardzo mało spotykane - dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

Nie wydaje się Wam, że pies z pierwszego zdjęcia ma nieproporcjonalnie dużą głowę? Poza tym tak "zrobioną" na liska, że wygląda jak west :wink:

Drugi jest super!!

A jak jest z umaszczeniam? Jest jakieś preferowane a inne raczej unikane?? Mnie podobają się białe akity, ale zauważyłam, że są bardzo mało spotykane - dlaczego?

Glowa jest OK :-) Nawet mogłaby być jeszcze bardziej OK. Tak jak ta na zdjęciu poniżej, na którym jest Champion Japonii - psy tej klasy jak chce się sprowadzić są najdroższe.

tenshi.jpg

Unikane w Japonii jest sezamowe, w Polsce tez nie jest zbyt popularne. No i ciemno-pregowane akity tez maja mniej zwolennikow.

Wielu ludzi preferuje kolor biały - jest to zreszta mój ukochany kolor.

Ale jako, że większość sprowadzając psa sprowadza czerwonego lub pręgowanego to białe będą coraz rzadsze - a szkoda. Bo piękne. Japończycy uważają, że biała akita ma w sobie coś boskiego... a ja zgadzam się z nimi w tym względzie :-)

Tylko wszystkie trzy kolory nalezy umiejetnie krzyzowac :-)

A i błekitne-pregowane inaczej zwane srebrne-pregowane są bardzo rzadkie i bardzo ładne.

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś oglądałam wywiad z Marianem Opanią, w którym mówił, że jego dzieci przywiozły z japoni białego akitę! Wywiad był już kilka lat temu.

Pozwole sobie jeszcze raz wrócić do głowy akit :oops: Czy one naturalnie maja taką kryzę na szyi czy to efekt zabiegów kosmetyczno-fryzjerskich? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Pozwole sobie jeszcze raz wrócić do głowy akit :oops: Czy one naturalnie maja taką kryzę na szyi czy to efekt zabiegów kosmetyczno-fryzjerskich? :wink:

Powinny mieć naturalnie. W zasadzie wystarczy wykąpać i wyczesać (akurat na kryzie pod włos), żeby tak było. Wszystko to pod warunkiem, że akita ma dostateczną długość włosa, żeby taka kryza sie robiła... i, że właściciel nie wpadł na fatalny sposób prowadzenia akity na kolczatce. Pomijając kwestię etyki to kolczatka w dodatku bardzo niszczy włos.

Link to comment
Share on other sites

Nie tylko na kolczatce niszczy się sierść. Po zakupie, a właściwie zdobyciu upragnionej akity, prosiłam o różne rady panie ze ZK, m.in. poradziły, aby prowadzić psa na łańcuszku zaciskowym, efekt....... wytarta sierść. Później różnego typu kuracje typu: tran, siemie lniane, biotyna. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś oglądałam wywiad z Marianem Opanią, w którym mówił, że jego dzieci przywiozły z japoni białego akitę! Wywiad był już kilka lat temu.

Pozwole sobie jeszcze raz wrócić do głowy akit :oops: Czy one naturalnie maja taką kryzę na szyi czy to efekt zabiegów kosmetyczno-fryzjerskich? :wink:

Rzeczywiście Bartosz Opania jest właścicielem Akity, ale bliższych szczegółów nie znam. Nie słyszałem też, aby jego pies był wystawiany.

Link to comment
Share on other sites

Wracajac do ogona, wydaje mi sie ze takie mozna samemu ustawic. Przynajmniej ja tak moge zrobic Shogunowi: gdy chcialem aby mu ogon zwsal to go poprostu tak ustawilem i sie tak trzymal, zreszta jak Shogun dostaje "szfunga" i biega radosnie z pelna predkoscia prostujac ogon, to pozniej zarzuca go sobie na bok nie zakrecajac go wcale. Normalnie jednak chodzi z ogonem zakreconym. Wiec jak to jest tak naprawde? Czy hodowcy, Ci doswadczeni potrafia tak wystawic swojego psa aby np. w danej chwili ich pies mial to czego sie od niego wymaga?

Ponizej link do zdjecia Shoguna z wystawy w Lodzi dostal tam res.Caciba pokonujac w porownaniu BOS-a Kumade a przegrywajac z Rengoku (sedzia J.L.Dalante z Francji)

http://shogun-akita.w.interia.pl/WYSTAWY_pliki/2Lodz2004.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...