Jump to content
Dogomania

Bieganie


mistwalker1006

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Mam do Was pytanie, jak to jest z bieganiem po asfalcie? Ja nie lubie biegac ale za to lubie rolki wiec chce zeby moj pies biegal kolo mnie ( nie ciagnol), a ze na rolkach sie nie da po trawie:shake:...... rozmawialem z kilkoma osobami co biegaja z psem po asfalcie ale to tylko ok 5 km albo mniej, ( i to tez nie husky), wiec chcialbym sie zapytac ludzi co trenuja husky, jaka jest Wasza opinia zdanie na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Ja czasem latem śmigam sobie z Szamanem na rolkach. Idziemy na kompromis: ja jadę po asfalcie, a on biegnie trawiastym poboczem. Sporo takich terenów u mnie więc nie mamy większego problemu.
Oczywiście mam w ręce smycz z amortyzatorem więc wszystko jest pod kontrolą. Pasa się jeszcze nie dorobiłam, ale myślę, że to by była najlepsza opcja.

Link to comment
Share on other sites

Hej.
Asfalt jest dość twardym podłożem jeśli chodzi o psie łapy i stawy. Sporo zależy od tego ile ważysz, ile siły ma pies, jak jest żywiony (chodzi o twardość poduszek), na jakim dystansie chcecie biegać - czasami jednak prawdopodobnie będzie Cię ciągnął po tym asfalcie.

Opuszki trenowane twardnieją, zaczynajcie od mniejszych odległości. Jeśli regularnie chcecie trenować pomyśl o jakimś preparacie, który osłoni stawy.
W jakim wieku jest Twój pies?

Dużo zależy od tego jak "technicznie" biega pies - są takie, które potrafią zedrzeć opuszki samym biegiem, innym na tym samym asfalcie nic się nie dzieje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka']Hej.
Asfalt jest dość twardym podłożem jeśli chodzi o psie łapy i stawy. Sporo zależy od tego ile ważysz, ile siły ma pies, jak jest żywiony (chodzi o twardość poduszek), na jakim dystansie chcecie biegać - czasami jednak prawdopodobnie będzie Cię ciągnął po tym asfalcie..[/quote]

oh, on ma tylko biegac kolo mnie, nie ciagnac:lol:, chodzi ladnie na smyczy wiec chce nastepny krok w treningu zrobic


[quote name='Miśka']
Opuszki trenowane twardnieją, zaczynajcie od mniejszych odległości. Jeśli regularnie chcecie trenować pomyśl o jakimś preparacie, który osłoni stawy.
W jakim wieku jest Twój pies?..[/quote]

Yuka ma dwa lata, a co do preparatu... to wlasciwie myslalem o butach dla niego... sa takie wlasnie 'letnie" do ochrony lapek, ale bardziej sie martwie o stawy , a co do trenongu to wiem,:lol: zaczne od malych odleglosci ;), powoli coraz wiecej i wiecej, chce go na lato przygotowac do rowera:)



[quote name='Miśka']

Dużo zależy od tego jak "technicznie" biega pies - są takie, które potrafią zedrzeć opuszki samym biegiem, innym na tym samym asfalcie nic się nie dzieje.[/quote]

hmm z tym to nie wiem jak by on biegal, musze sprawdzic ale to tez powoli i spokojnie,

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zaczolem "biegac" z moim psem!!!!!! To znaczy ja na rolkach a on ma biegnac , ale nic z tego , goopek ciagnie. Jest wspaniale!!!!!!!!! Szybko. Yuka biegnie jak " w zaprzegu", nie zwraca uwagi na inne psy, koty czy nawet wiewiorki!!!:multi:, wspaniala "zabawa" dla nas obu:p, trwa to od dwoch tygodni ale widze niesamowite zmiany( na lepsze) w zachowaniu psa, bardziej sie slucha , na normalnych spacerach spokojniejszy, spokojniej reaguje na spodkane psy, Polecam to dla kazdego kto lubi "rolki" i chce zeby pies sie wybiegal:)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]SzamankaHmmm... Dziś taka piękna pogoda była, dzieciarnia już rolki powyciągała ;-) Ja chyba też swoje odkurzę ;-) [/QUOTE]

Koniecznie! :p
Byłam dzisiaj nad Wisłą i śmigałam 2h z koleżankami, a teraz to nóg nie czuje :eviltong: Słoneczko mobilizuje :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...