Jump to content
Dogomania

Skandale sędziowskie


nice_girl

Recommended Posts

Wg mnie, kulturalny sędzia powinien wstrzymać się z paleniem papierosów na ringu. I obojętnie, czy ring jest na zewnątrz czy w hali. Takie zachowanie świadczy o braku szacunku dla wystawców, już nie wspominając o zagrożeniu dla psów. Ale - podkreślam - to moje zdanie.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Agatka']No to dodajmy jeszcze, że z tego co wiem to Pani Iwona jest właścicielka suki która przegrała ;)

Ach ta gorycz porazki ;)
[/quote]

Witam
Owszem odczuwam gorycz z powodu tego co się dzieje na polskich ringach i coraz mniej mam ochoty na wystawianie psów w tym kraju.
A czy postrzegam całą tą sytuację jako porażkę,tak -faktycznie porażką jest stanie z lokatą (obojetnie jaką) za kulejacym psem rasy zaprzegowej.

Ja potrafie w przeciwieństwie do niektórych spojrzec obiektywnie na własne psy,znam ich wartość wystawową,jak równiez zdaję sobie sprawę z tego że sędziowie mają różne gusta . Ale wada jest wadą,a ja nie mam nic do ukrycia i nie kłamię w przeciwieństwie do niektórych.

Zastanawiam sie kto inny mógł wnieść protest i jakoś nikt nie przychodzi mi do głowy,no chyba ze mieli to zrobić hodowcy lub właściciele kulejącej zwyciężczyni...

A teraz czekam spokojnie na odpowiedź z ZK,ciekawe czy ja dostanę.Dam znać na pewno jak się takowa pojawi.
pozdrawiam iwona

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ofcca'][quote name='Agatka']No to dodajmy jeszcze, że z tego co wiem to Pani Iwona jest właścicielka suki która przegrała ;)

Ach ta gorycz porazki ;)
[/quote]

Witam
Owszem odczuwam gorycz z powodu tego co się dzieje na polskich ringach i coraz mniej mam ochoty na wystawianie psów w tym kraju.
A czy postrzegam całą tą sytuację jako porażkę,tak -faktycznie porażką jest stanie z lokatą (obojetnie jaką) za kulejacym psem rasy zaprzegowej.

Ja potrafie w przeciwieństwie do niektórych spojrzec obiektywnie na własne psy,znam ich wartość wystawową,jak równiez zdaję sobie sprawę z tego że sędziowie mają różne gusta . Ale wada jest wadą,a ja nie mam nic do ukrycia i nie kłamię w przeciwieństwie do niektórych.

Zastanawiam sie kto inny mógł wnieść protest i jakoś nikt nie przychodzi mi do głowy,no chyba ze mieli to zrobić hodowcy lub właściciele kulejącej zwyciężczyni...

A teraz czekam spokojnie na odpowiedź z ZK,ciekawe czy ja dostanę.Dam znać na pewno jak się takowa pojawi.
pozdrawiam iwona[/quote]
Nie wnikając w detale, kto, co, czyja suka, jaka hodowla - też bym uznała, że zajęcie II lokaty za kulejącą suką to porazka. I obojętnie w jakiej rasie. Kulawizna, to kulawizna, czyli defekt psa, choćby tymczasowy i przejściowy.
No cóż, my też czekamy na odp. na protest. Ja akurat - ze zwykłej ciekawości, jak zachowują się oddziały na taki fakt. Bo że ŻADNYCH konsekwencji dla sędziego nie będzie, to pewne.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie zobaczyłam za ten temat palącej jak smok podczas sedziowania
P.Marioli SEMIK poruszyła tez Nice girl.
Widocznie P.Mariola musi palic bo inaczej nie miała by jasnego umysłu podczas sędziowania.A kulejącej suki kolezanki swojej po prostu nie zauważyła bo była bardzo zajęta przypalaniem papieroska. :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Genia']Właśnie zobaczyłam za ten temat palącej jak smok podczas sedziowania
P.Marioli SEMIK poruszyła tez Nice girl.
Widocznie P.Mariola musi palic bo inaczej nie miała by jasnego umysłu podczas sędziowania.A kulejącej suki kolezanki swojej po prostu nie zauważyła bo była bardzo zajęta przypalaniem papieroska. :lol: :lol:[/quote]z
Pani M. Semik generalnie jest kontrowersyjna osobą. W baskach, przy stawce 2 suk, do mojej konkurentki powiedziała : "O moja ulubiona suczka!" Jak myslicie, kto był pierwszy w tej stawce?
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

A my wiemy,że to nie jest zaden sędzia delikatnie mówiąc.
T :evilbat: ylko dlaczego zamiast wybitnego znawcę z Rosji zastępują sędzią,
który nie ma zielonego pojęcia o rasie.
Na ten numer złapało się wielu dobrych hodowców z całej
Polski.
A gdyby miała ona sędziować przyjechało by 2 wystawców-znajomych.
Ale wtedy Związek by nie zarobił a my nie wyrzucilibyśmy pieniedzy w błoto.

Link to comment
Share on other sites

Wyciag z REGULAMINU :



Sędzia kynologiczny nie może:

1. publicznie krytykować pracy innego sędziego,

2. zaglądać do katalogu przed lub w trakcie oceniania psów,

3. zgłaszać psa na wystawę na której sam sędziuje. Dotyczy to także psów należących do współmałżonka sędziego.

4. na wystawach i ocenach pracy prezentować psów, których nie jest właścicielem lub współwłaścicielem, których sam nie wyhodował lub które nie należą do kogoś z jego najbliższych krewnych lub małżonka,

5. oceniać psów, których właścicielem, współwłaścicielem, treserem, przewodnikiem, utrzymującym, pielęgnującym, sprzedającym je lub prywatnym pośrednikiem był on sam w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, poprzedzających wystawę. To samo dotyczy psów należących do jego najbliższej rodziny lub partnera.

6. oceniać na próbach i konkursach psów, które sam wyszkolił, przed upływem 12 miesięcy od zakończenia szkolenia,

7. uczestniczyć w jakimkolwiek charakterze w wystawach i imprezach kynologicznych w kraju i za granicą, organizowanych przez organizacje nie uznawane przez FCI. Naruszenie powyższego zakazu powoduje automatyczną utratę uprawnień sędziowskich.

8. przyjeżdżać na wystawę w towarzystwie wystawcy, którego psy ma oceniać,

9. mieszkać u wystawcy lub na jego koszt, którego psy ma oceniać. Dozwolone jest to tylko po zakończeniu wystawy. To samo dotyczy prywatnych spotkań z wystawcami.

[b]10. palić w czasie oceny na ringu[/b],

11. pić napojów alkoholowych na ringu,

12. zabiegać o zaproszenie na sędziowanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Ano pech. Nie jechac - szkoda pieniędzy. Jechać - szkoda czasu. Dylemat jak diabli! Trzeba znaleźć złoty środek, ale ja go nie znalazłam.
Pzdr.[/quote]

Ja mam już ten dylemat za sobą.Dwa razy jechałam do innnego sędziego niż zastałam na ringu i to nie na krajówkach ale na miedzynarodowkach.No ale cóż takie prawo sedziego żeby nie przyjechać a ZK aby dac innnego sędziego.Ja po prostu jezeli kolejny raz bede miala taka sytuacje to nie wejde na ring i juz,no i na pewno bede dzwonic teraz i pytac czy sa zmiany tuz przed wystawa.
pozdrawiam iwona

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie, to też jest sposób.
Ja - na razie - nie mam takich problemów z sędziami, choć i u mnie powoli klaruje się kto lubi, a kto nie, basenji. Kto się zna, kto się zna inaczej itp. Też powoli zaczynam sobie wybierać sędziów, ale nie robię "tragedii", gdy jest zmiana z dnia na dzień.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

To nie tak !! .Zmiana sędziego nie jest dla wiekszosci wystawców problemem. Jednak jest jakiś problem-niektóre-niektórzy sędziowie są
ze względu na preferencje kontrowersyjni i nie powinni być sędziami
wystaw żadnych!!

A Dlaczego ???

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się. Tu nie chodzi o sytuacje losowe, że sędzia nie może przyjechać. Zdarza się.
Tu chodzi o wcześniejsze informowanie, że sędzia np. zagraniczny będzie sędziował Twoja rasę, (taka info. jest np. w ulotce nt. wystawy), a koniec końców - krajowy. Taka sytuacja powoduje, że sporo wystawców kusi się na jazdę na konkretną wystawę, no bo sędzia zagraniczny. A tu okazuje się, że sędziuje nas nasz dobrze nam znany (lubiany lub nie) sędzia krajowy.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='-Magda-']... W zeszłym roku na wystawie jak obserwowałam co dzieje się na ringu berneńczyków to się przeraziłam... W psach i całą rasę wygrał pies, który nie powinien byc dopuszczony do wystawy, gdyż [u]berneńczyki muszą miec czubek ogona biały, [/u]a on go nie miał!!! [/quote]


To trochę nie w temacie, ale muszę sprostować. Według wzorca u berneńskiego psa pasterskiego [b]wymagane są [/b]: [u]białe, symetryczne znaczenia na głowie (strzałka przechodząca na pysk) oraz białe, umiarkowanie szerokie, nieprzerwane znaczenia na szyi i piersi.[/u]


Białe znaczenia na łapach i końcu ogona są [b]tylko pożądane[/b], a nie wymagane. Brak tychże nie jest i nigdy nie był wadą.

Nowy, znowelizowany wzorzec dopuszcza również występowanie białych łat na karku i w okolicy odbytu, o ile mają średnicę nie większą niż 6 cm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nice_girl']Ha, a co powiecie na to, że piesek, który jest v-ce zw. Polski 2005( jest w ogóle taki tytuł?), w Poznaniu dostał dosk , CWC, wczoraj został zdyskwalifikowany za brak jednego jądra? :-?[/quote]
A co na to właściciel/właścicielka? Przecież chyba wie, co jej/jego pies ma "między nogami"! A jeżeli na ringu był sędzia i asystent, to czy oboje sprawdzali? A może trzeba było poprosic innego sędziego z sasiedniego ringu do pomocy?
[b]Nice girl[/b] napisz coś więcej o tej sytuacji. Bo jest ona co najmniej dziwna. Ja nie słyszałam o takim "cofnięciu" się jądra u psa już dorosłego. Ale to wcale nie znaczy, że takie rzeczy się nie zdarzają. Może ktoś coś wie na ten temat?
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...