Jump to content
Dogomania

Lidka

Members
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

 1. Lidka

  Międzynarodowa Sopot 14-15.08.2010

  Pamietajcie by w niedzielę dojechać odpowiednio wcześnie. Prawdopodobnie od godziny 10 będą zamkniete główne drogi przelotowe przez Trójmiasto.
 2. [quote name='kasiamaga']. Nie wiem, jakiej rasy jest twój pies .[/quote] Nasz pies to ...bernenczyk oczywiście[SIZE=1].(w innym wypadku nie wypowiadałabym się)[/SIZE] To są właśnie wady netu, pisze się szybko i skrótowo. Prawidłowo powinnam napisać mniej więcej tak : jeśli młody pies jest wyjątkowo duży, grubokościsty, szybko przybiera na wadze - jest duże prawdopodobieństwo, że wystąpią problemy rozwojowe. U suczek to prawdopodobieństwo jest dużo mniejsze, a u drobnych i lekkich prawie zerowe. Trzymam kciuki, że to jednak nic poważnego.
 3. Kasiu, a jakiego optymizmu oczekujesz? Przepraszam, jeśli poczułaś sie urażona, ale... młoda, drobna suczka ma problemy z aparatem ruchu , co mozna ci radzić przez internet? Przyczyn może być mnóstwo, podstawą są badania krwi, w szczególności profil kostny i wizyta u ortopedy + rtg przodu i tyłu. I położyłabym [B]natychmiast[/B] na podłogi wykładziny. [quote]I jeszcze jedno - rano, po długim leżeniu, ma wyraźnie problemy z podniesieniem pupy[/quote] Mój pies waży prawie 60 kg i zrywa się natychmiast na równe nogi, a ma prawie sześć lat, to też chyba o czymś swiadczy.
 4. [quote name='kasiamaga']Witam. . Nasza Toffi ma obecnie 5 miesięcy, waży 20 kg [/quote] Jak na ten wiek ma małą wagę. I jeśli jest to tak bardzo lekka, drobna suka, obecne problemy źle wróżą.
 5. Lidka

  ubarwienie berneńczyka

  [quote name='Alsza']Prosze o udzielenie informacji na temat prawidłowego i wadliwego ubarwienia, np. dł.skarpetek, czy końcówka ogona ma być biała czy nie? i oczywiście o reszcie ubarwienia.[/quote] Fragment wzorca : [FONT=Times New Roman][U]Umaszczenie:[/U][/FONT][FONT=Times New Roman] kruczoczarna maść podstawowa z ciemnym brązowo-czerwonym podpalaniem na policzkach, nad oczami, na wszystkich czterech kończynach i na klatce piersiowej, z białymi znaczeniami według wzoru: * czysto biały, symetryczny rysunek na głowie: biała strzałka, która się rozszerza symetrycznie w kierunku nosa, tworząc białe znaczenie na kufie. Strzałka na czole nie powinna zachodzić na brązowe plamy nad oczami, a białe znaczenie na kufie powinno sięgać najwyżej do kącików warg * białe, umiarkowanie szerokie znaczenie przechodzące z podgardla na klatkę piersiową * pożądane: białe łapy, biały koniec ogona * tolerowane: mała, biała plama na karku, mała , biała plama przy odbycie. [/FONT] [FONT=Times New Roman] [/FONT]
 6. Lidka

  Entlebucher Sennenhund

  Jeszcze kilka adresów : BRABUSZ [URL="http://www.brabusz.blacom.pl/entlebucher.html"][COLOR=#063b65]http://www.brabusz.blacom.pl/entlebucher.html[/COLOR][/URL] KUJAWSKI CZAR [URL="http://www.kujawski-czar.com/"][COLOR=#063b65]http://www.kujawski-czar.com[/COLOR][/URL] KŁOPOT KAROLINY [URL="http://entlebucher.friko.pl/"][COLOR=#063b65]http://entlebucher.friko.pl[/COLOR][/URL] NEGRUS [URL="http://strony.psy.pl/negrus/suczkie.htm"][COLOR=#063b65]http://strony.psy.pl/negrus/suczkie.htm[/COLOR][/URL] OD ASTRID [URL="http://www.psyodastrid.infrakom.com.pl/entleb.html"][COLOR=#063b65]http://www.psyodastrid.infrakom.com.pl/entleb.html[/COLOR][/URL] PĘTKOWSKIE WZGÓRZA [URL="http://www.strony.wp.pl/akita3"][COLOR=#063b65]http://www.strony.wp.pl/akita3[/COLOR][/URL] PORAŻYNIANKA [URL="http://poczta.pnet.pl/~porazynianka/"][COLOR=#063b65]http://poczta.pnet.pl/~porazynianka/[/COLOR][/URL] 0 604 522 217 Z KOCIOŁKA [URL="http://www.entlebucherzkociolka.prv.pl/"][COLOR=#063b65]http://www.entlebucherzkociolka.prv.pl[/COLOR][/URL] VIGOR [URL="http://www.vigor.p9.pl/nasze_psy.htm"][COLOR=#063b65]http://www.vigor.p9.pl/nasze_psy.htm[/COLOR][/URL]
 7. Lidka

  Krycie córki -ojcem

  [quote name='Goja']zaciągałam u kilku znajomych opinii na temat kilku ras którymi byliśmy zainteresowani a np w[B] przypadku berneńczyka kategorycznie nam odradzali właśnie z powodu howu wsobnego który nastąpił w momęcie próby ratowania rasy przed wyginięciem (rasa została odrestaurowana z kilku psów) są to psy chorowite z dysplazją stawów i wieloma innymi klopotami zdrowotnymi [/B]no może nie wszystkie ale większość niestety tak [/quote] Jakieś dziwne rzeczy naopowiadali ci znajomi. Patrząc w ten sposób to wszystkie dzisiejsze psy rasowe są "odreastaurowane z kilku psów", wszak nowoczesna hodowla psów czystej rasy rozpoczęła się całkiem niedawno i zawsze na początku był jakiś pies... Jedno jest pewne, o historii powstawania tej konkretnej rasy owi znajomi nie mają najmniejszego pojęcia. A to, ze berneńczyki (czy przedstawiciele dowolnej innej rasy) chorują wynika z prostego faktu : do hodowli używane były i wciąż są chore osobniki.
 8. Lidka

  straszne łapy!!!

  [quote name='suzi78']. Rok temu weterynarz stwierdził że jest to alergiczne i dostał antybiotyk ENCORTON i maść do smarowania i tak przeżyliśmy ten roczek, ale piesek po tym antybiotyku (ze sterydami zdaje się) strasznie dużo je i przy skróceniu czasu spacerów boje się że obrośnie w tłuszczyk. Narazie wyglada ok. jest duży bysior tylko właśnie ta głowa cosik mu się zmniejszać zaczęła. Może ktos się z tym spotkał i ma jakiś sprawdzony lek? Prosimy o pomoc!!![/quote] Enkorton to nie antybiotyk a steryd (dokładniej mówiąc PREDNISON - podstawowy lek z grupy kortykoidów) Wy go podawaliście przez cały rok?? Objawy, które opisujesz są typowe, więcej masz tu : [URL="http://www.skladak.jaw.pl/3c/enkorton.html"]http://www.skladak.jaw.pl/3c/enkorton.html[/URL]
 9. Lidka

  Wynagrodzenie Reproduktora

  [quote name='Agatka'] No i teraz pytanie ile powinno wynosic wynagrodzenie reproduktora? [/quote] Wynagrodzenie jest takie, jakie strony ustalą [b]przed kryciem [/b]i spiszą w tym celu odpowiednią umowę.
 10. Lidka

  gdynia 17 lipca

  [quote name='dorotal']Czy moglby ktos zobaczyc w katalogu czy byl jakis king charles spaniel(nie cavalier)?[/quote] Niestety, nie ma nawet jednego.
 11. Lidka

  leki przeciwbólowe

  @ Flaire, Rot dziękuję za wyjaśnienia. :D
 12. Lidka

  leki przeciwbólowe

  A taka sytuacja : zamiast Metacam - ludzki Meloksam. Albo zamiast Rimadyl - Piroxikan. Ten sam lek, tylko pod inną nazwą jako "ludzki", no i dużo tańszy podobno. Stosował ktoś? Macie jakieś zdanie?
 13. Lidka

  Skandale sędziowskie

  @Magda ja się nie gniewam i nie masz za co przepraszać, musiałam jedynie zareagować, bo jest to powszechny błąd tzw. opinii obiegowej.
 14. Lidka

  16.04.05 krajówka w Grudziądzu

  [quote name='skubi']Mam prośbe do kogoś, kto był w Grudziądzu i ma katalog. Czy mógł by mi podać po jakich rodzicach jest suczka Bearded Collie, klasa młodzieży UNA Black Livies v.d.Silbermine[/quote] Ojciec : OSMART ROSIES BLACK TERN Matka: LUCYS Black Olive v.d.Silbermine
 15. Lidka

  Skandale sędziowskie

  [quote name='-Magda-']... W zeszłym roku na wystawie jak obserwowałam co dzieje się na ringu berneńczyków to się przeraziłam... W psach i całą rasę wygrał pies, który nie powinien byc dopuszczony do wystawy, gdyż [u]berneńczyki muszą miec czubek ogona biały, [/u]a on go nie miał!!! [/quote] To trochę nie w temacie, ale muszę sprostować. Według wzorca u berneńskiego psa pasterskiego [b]wymagane są [/b]: [u]białe, symetryczne znaczenia na głowie (strzałka przechodząca na pysk) oraz białe, umiarkowanie szerokie, nieprzerwane znaczenia na szyi i piersi.[/u] Białe znaczenia na łapach i końcu ogona są [b]tylko pożądane[/b], a nie wymagane. Brak tychże nie jest i nigdy nie był wadą. Nowy, znowelizowany wzorzec dopuszcza również występowanie białych łat na karku i w okolicy odbytu, o ile mają średnicę nie większą niż 6 cm.
×