Jump to content
Dogomania

Skandale sędziowskie


nice_girl

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Cardi']Matagi.Popatrz na pierwszy post i wszystko stanie sie jasne. Ja tez jestem za wyborem Bialegostoku. :D[/quote]
[b]Cardi!!![/b]Pisząc o międzynarodówce w Białymstoku ,a raczej o jej nie przyznaniu,pamiętałam dokładnie 1 post w tym temacie :wink: Wymienione tam osoby były właśnie tym "lepszym kołem przetargowym" :evil: :evil: :evil:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matagi']...Niestety,nie przemówiły one do gremium sędziów obecnych na posiedzeniu :( :cry: ,które odbyło sie tuż przed wystawą we Wrocławiu jesienią.Nie było tam kilkoro sędziów,którzy byliby za międzynarodówka w Białymstoku :( ,za to KTOŚ miał "lepsze koło przetargowe" :( :( :( :wink: :wink: :wink:[/quote]
Już zacząłem podejrzewać, że dyskusja odbiega od głównego wątku tego topiku.
A tu proszę...
Czy ja dobrze zrozumiałem, że [b]sędziowie decydują również o miejscu wystawy[/b]? :o
Pozdrawiam.
:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baskomaniak'][quote name='Matagi']...Niestety,nie przemówiły one do gremium sędziów obecnych na posiedzeniu :( :cry: ,które odbyło sie tuż przed wystawą we Wrocławiu jesienią.Nie było tam kilkoro sędziów,którzy byliby za międzynarodówka w Białymstoku :( ,za to KTOŚ miał "lepsze koło przetargowe" :( :( :( :wink: :wink: :wink:[/quote]
Już zacząłem podejrzewać, że dyskusja odbiega od głównego wątku tego topiku.
A tu proszę...
Czy ja dobrze zrozumiałem, że [b]sędziowie decydują również o miejscu wystawy[/b]? :o
Pozdrawiam.
:)[/quote]
[b]Baskomaniak!!![/b]zrozumiałeś dobrze.Czyżbyś do tej pory sądził,że miejsce wystawy wybiera wojewoda ?[b]Zawsze ,od wieki wieków miejsce wystawy i rangę wybierali sędziowie.[/b]Poszczególne oddziały Z.K.zwracaja sie z prośba o udzielenie zgody na organizacje jakiejs tam wystawy i Z.G./ a z kogo sie składa?/ i bodajże kolegium sędziów rozpatruja dany wniosek.Sędziowie maja tu dużo do powiedzenia,przecież jeżdżą na wystawy i widzą jakie warunki mają poszczególne oddziały.Albo jest fajnie....albo nie :wink: A,istotną sprawą są też finanse danego oddziału.Kiedy i jakie wystawy będą w przyszłym roku ,to zawsze niemal walka przewodniczących oddziałów.Nikt nie chce,aby z jego wystawą zbiegał sie termin innej.Prawda jest taka,że oddziały ZK praktycznie żyją z wpływów za wystawę.I nie daj Boshe będzie inna,bardziej atrakcyjna w "naszym" terminie,albo będzie lał deszcz i wystawcy wraz z publika nie dopiszą ...kalapitus :evilbat: Nie pamiętam czy jakis procent z wpływów za wystawę w danym oddziale jest odsyłany do ZG,bo kiedyś chyba tak było :( Sumując:malinowo nie jest :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że za każdego zgłoszonego wystawcę na międzynarodówkę oddziały odprowadzają do FCI jakąś kwotę w Euro. Co do krajówek - nie wiem. Choć przypuszczam, że może byc podobnie.
A co do wyboru miejsca i terminu wystaw, to chyba FCI tez ma coś do powiedzenia?! Oni to przecież zatwierdzają w planach! Myslę, że wkradł się tutaj lapsus językowy, bo sędziowie i ZG proponują, a zatwierdza FCI!
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym proponowala wystawe miedzynarodowa z Warszawy przeniesc do Bialegostoku.Niech sobie stolica troszkę odpocznie , znajdzie miejsce na organizację wystaw międzynarodowych (oby nie na złomowisku i TORWARZE :roll: ) Proponuję powrócić do Służewca. Jak wynika z ankiety o wystawach międzynarodowych na dgm organizator warszawski stracił ZAUFANIE u Dogomaniaków , wyrazem tego jest ZEROWA ilość głosów :o

Link to comment
Share on other sites

Co do wystawy na Służewcu, to chyba to juz przeszłość. Dowiedziałam się, że albo znalazł się właściciel gruntów na Służewcu albo właściciel zażądał takiej bajońskiej sumy za użyczenie terenu, że jest to poza możliwościami W-wy.
I rzeczywiście W-wa nie ma terenu na wystwy. Eh, przydałby nam sie taki teren, jaki mają Kielce.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Wiem, że za każdego zgłoszonego wystawcę na międzynarodówkę oddziały odprowadzają do FCI jakąś kwotę w Euro. Co do krajówek - nie wiem. Choć przypuszczam, że może byc podobnie.
A co do wyboru miejsca i terminu wystaw, to chyba FCI tez ma coś do powiedzenia?! Oni to przecież zatwierdzają w planach! Myslę, że wkradł się tutaj lapsus językowy, bo sędziowie i ZG proponują, a zatwierdza FCI!
Pzdr.[/quote]
Na 100% jest tak:oddziały zgłaszaja propozycje wystawy [b]teraz na 2 lata wcześniej[/b]do ZG.Kolegium sędziów niby nie ma nic z tym wspólnego :wink: Zarząd Głowny zatwierdza albo i nie.Żadna akceptacja FCI nie jest potrzebna,nawet przy zatwierdzaniu międzynarodówki czy klubówki.Jest ustalona taryfa co do odprowadzania kasy z danej wystawy do ZG.Jaka kasa idzie do FCI i skąd nie wiem.Tak,że lapsusu nie było,jest smutna rzeczywistość,decydują sędziowie,a decyzja sędziego jest..... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wyjaśnienie. :)
Przypuszczam jednak, że zatwierdzenie przez FCI to tylko formalność. Ot, stempelek "pac", i tyle... :-?
A cała "gra" na polskiej szachownicy wystaw odbywa się w k[color=darkblue]raju polskich sędziów[/color]... i tak jak w szachach, znajomość figur i ich położenia odgrywa tu ważną rolę... Czy w tej "grze" również można zaobserwować... temat tego topiku?
Jestem za międzynarodową w Białymstoku, a zabrałbym Warszawie... bo gra na czarnym polu (czytaj: parkingu).
Pozdrawiam.
:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pysio']A ja myslę że Wawa powinna zająć się raczej odnową stadionu dziesięciolecia niż bawienie się w wystawy które i tak przynoszą klapę!!
Zresztą temat odbiegł troszkę od formy więc postanowiłem zawitać. :lol:[/quote]
Widzę że wraca największy prowokator tematu. :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

E tam ja tam widze tylko niewidzialnego anonima ;-)
A tak swoją drogą to jestem przeciwna klubowce szpicow organizowanej w Łodzi. To katastrofa zarowno organizacyjna (trzeba sie przeciskac miedzy ringami i brak miejsca na cokolwiek) jak i wystawa, gdzie obiektywne sędziowanie nie występuje. Musi wygrać pies sędziego lub kandydata na niego choćby nie był najwyższych lotów. Może wygrać nawet koszmarna suka, byle tylko była swojska ;-). Po prostu szkoda słów.

Link to comment
Share on other sites

Co do W-wy, to mimo, iz jestem z W-wy, zgadzam się. W-wa od dłuższego czasu nie może sobie proadzić z terenem na międzynarodówkę.
Podoba mi się określenie Baskomaniaka: "W-wa gra na czarnym...".
A w Łodzi, to przeciskanie się między ringami, brak miejsca na klatke, rozłozenie koca dla psa, nie, tu trzeba żelaznych nerwów i dużo wyrozumiałosci.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Ciężko mi było napisac te słowa, ale prawda sama się obroni. Nie mogę bronić O/W-wa, bo rzeczywiście ostatnia międzynarodówka przelała szalę goryczy. Bardzo powaznie zastanawiam sie, czy w tym roku zgłosić moje baski na międzynarodówkę w W-wie. Poza tym szalenie denerwuje mnie, że od dobrych kilku lat baski sa prezentowane w piątek. Ja, aby je pokazać, musze brac dzień wolny. A u mnie w pracy,akurat w piatki zawsze jest spiętrzenie; u nas w biurze, na piatek mówimy "zwariowane lotnisko". A tu jeszcze jedna para rąk chce wziąć wolne. Dlaczego np. nie można rotacyjnie układać planu wystawiania poszczególnych ras? Juz nie mówiąc o tym, że kto w piatek przyjdzie zobaczyc swoja ulubiona rasę, jak rasa jest pokazywana ok. godz. 14-15? O tej porze zdecydowana większość ludzi pracuje. Czy o tym nikt w O/W-wa nie może pomyśleć? Tak samo jest w Katowicach!!! A mówi się, że wystawy są dla ludzi; chyba tylko dla wybranych.
Ja rozumiem sens wystawy 3-, a nawet 4-dniowej, ale rangi europejska lub światowa. Natomiast nieustanne zapisywanie np. basenji na piatki w W-wie i Katowicach - wg mnie - zakrawa na daleko posuniętą nieudolność w planowaniu!.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...