Jump to content
Dogomania

Zapalenie szpiku kostnego u Husky


Ulla83

Recommended Posts

[COLOR=black]Witam 2 dni temu byłam na spacerku z moja Maliną ( husky) i ganiaął się z innym szczeniakiem, po chwili zauwazyłam ze kuleje to odrazu wróciłyśmy do domu. Do Wet poszłyśmy następnego dnia, bo byo juz po 20:00. Pani Wet dała przeciwbolowy ikazała obserwować i przyjsc ponownie nast epnego dnia. Tak tez zrobiliśmy, noi nadal kuleje na lewe przednia łapke , i ponownei zastrzyk przeciwbólowy i skierowanmie na rentgen. Boże jak ona sie bała i jak piszczała na tym rentgenie, najgorsze było ustawianie. Ja ryczałam a narzyczony zajmował się trzymaniem Maliny. Noi wyszło ze ma zapalenie szpiku i dostała antybiotyk w zastrzyku i dzis idziemy na kolejna dawkę. [/COLOR]
Mam pytanie czy ta kulawizne da sie wyleczyć w 100% bo chiałabym aby moja Malinka była zdrowa i biegała w przyszłości w zapszegach.
pozradzci mi i powiedzcie jak długo to może trwać i czy jej przrejdzie, bo serduszko boli jak się patrzy na jej utykanie.

Link to comment
Share on other sites

[B]Szpik kostny jest głównym narządem krwiotwórczym organizmu.[/B] Jego badanie stanowi cenną metodę diagnostyczną, dzięki której lekarz weterynarii ma możliwość ustalenia przyczyny wielu schorzeń dotyczących zarówno samego układu krwionośnego, jak i chorób ogólnoustrojowych. W życiu płodowym za produkcję krwinek odpowiada początkowo woreczek żółtkowy, a następnie wątroba i śledziona. Dopiero pod koniec ciąży rolę tę przejmuje szpik kostny, który odtąd staje się dominującym źródłem ciałek krwi.
Tyle znalazłam:-(Nie znam sie na tym,lecz mam nadzieje,że piesek wyzdrowieje...:calus:Daj znać co z nim;)Ale chyba zapalenie szpiku kostnego to poważna sprawa:placz:

Link to comment
Share on other sites

Ile miesięcy ma piesek? Może to tylko Enostoza - młodzieńcze zapalenie kości? Jego przyczyną jest stan zapalny jamy szpikowej kości. Na zdjęciu rentgenowskim widać stan zapalny szpiku. To choroba z której psy wyrastają.
Moja suczka przez to przechodziła - ataki miała prawie co miesiąc a nieraz częściej.
Jeżeli chodzi o leczenie: antybiotyki w tej chorobie nie pomagają, potrzebny jest niesterydowy środek przeciwzapalnym. My (zgodnie z zaleceniem weterynarza) podawaliśmy przy każdym ataku przez 3 dni [I]Meloksykam, który [/I]ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe.
Wystarczyły przeważnie dwa dni i sunia szalała jak nowonarodzona.

Link to comment
Share on other sites

Tak to jest jednak to zapalenie młodzieńcze kości. do poniedziałku dostaje antybiotyk, ale już mniej kuleje, dzis nawet już szalala po mieszkaniu.
A Malina będzie miała 22 lutego 4 miesiące. Tereaz sobie słodziutko spi, dzięki za info czuje sie teraz spokojniejsza i wiem ze wszysko będzie oki:))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...