Jump to content
Dogomania

Czym Karmicie Swoje Yorki?


iWoNai

Którą z wymiennionych karm polecicie ?  

76 members have voted

  1. 1. Którą z wymiennionych karm polecicie ?



Recommended Posts

Magdo,
Z Rubikiem były też podobne kłopoty. Również nie chciał jeść suchej karmy, próbowaliśmy nawet mu zmienić jej rodzaj jednakże żadna mu nie smakowała. Wkońcu kiedy byliśmy na zakupach w zaufanym sklepie zoologicznym, ekspedientka dała Rubikowi do spróbowania kilka rodzajów karmy (kupowanych na kilogramy) i piesek sam sobie wybrał jaką chce.Od tej pory wsuwa suchą karme i nie wybrzydza (oczywiście oprócz tego codziennie dostaje witaminki) , a za kazdym razem gdy jesteśmy w sklepie wybiera sobie tą która mu najbardziej smakuje.
A jeżeli wogóle nie chce jeść suchej karmy można ją posypać bardzo mocno skruszonym przysmakiem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[b]Magda,[/b]

Rosolek to nie jest pozywny pokarm dla psow :o Przeciez to wywar z miesa, niskokaloryczny i na dodatek bez witamin, bo jesli nawet wrzucilas do tego jakies marchewki to i tak witaminy dawno odparowaly.
Pies powinien jest albo sucha karme, albo mieso z wypelniaczami + dodatkami witaminowymi.
Natomiast jesli psu podajemy sucha karme, dobrej jakosci to NIE PODAJEMY juz zadnych witamin. W suchej karmie jest wszystkiego tyle ile potrzeba!

[b]Legolas,[/b]

O karmie Bilomill zupelnie nie slyszalam :o Moze wrzucisz nam jej sklad, oraz przyblizona cene?

Link to comment
Share on other sites

karmię Emmę suchą karmą,która rozprowadzana jest tylko przez weterynarzy Arion.Chociaż ma 20 m-cy to je Arion dla szczeniąt.Moja suka należy do bardzo łakomych,a ponieważ mam 2 małych dzieci to mimo zakazów jest często podkarmiana.Mam ciągły problem z jej nadwagą.

Link to comment
Share on other sites

Witam.
[b]Wind[/b]
Mojemu synowi chodziło o Biomill. Jest to podobno rewelacyjna szwedzka karma. Co prawda moje sunie przede wszystkim jedzą mięso, ryż i jarzyny, ale karmę też zawsze mają do dyspozycji. Chciałabym im dawac możliwie najlepszą. Nie wiem natomiast, czy ten Biomill psom samkuje.

Link to comment
Share on other sites

[b]Zazula,[/b]

I jeszcze jedno. Nie chce bronic RC, ale nieakceptowalne w karmie Biomill jest dla mnie:

- bardzo mala ilosc wit. E - to brak przeciwutleniacza
- brak wit C - przeciez regeneruje ona wit. E, ktora moze ponownie brac udzial w walce z wolnymi rodnikami
- mala ilosc selenu
- niski poziom wit. A

Reasumujac na pierwszy rzut oka Biomill ma dosc ubogi sklad. Wydaje mi sie, ze na rynku jest wiele innych karm, ktore pod wzgledem chemicznym sa duzo lepsze o Bilomillu.

Link to comment
Share on other sites

[b]Zazula,[/b]

Sprobuj moze dostac probke karmy Nutro Choice Lamb&Rice. Tylko sie nie pomyl, bo na rynku jest tez Nutra, a nie o to chodzi ;)
Nutro Choice to bardzo dobra karma, ma fajny sklad i chyba niezle smakuje bo Maja jadla ja calkiem chetnie. No i nie powinna uczulac bo to przeciez owca :-)

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś czytałem wspaniały artykuł - porade na temat karm. I faktycznie wielu producentów pisze ze nie dodaje konserwantów i faktycznie tak jest. Dlatego słuszne pytanie brzmi dlaczego np. "tłuszcze się nie utleniają". Okazuje się, że zanim producent zabierze sie za produkcje karmy to musi skądyś pozyskać surowiec. Nie jest to tak ze zabija się dzisiaj drób, zrywa piekna marchewkę, oleje tłoczy się rano, a noca produkuje się karmę. Wszystkie składniki muszą być wcześniej przygotowane (zakonserwowane) aby poprostu się nie zepsuć zanim producent karmy zechce je zakupić do produkcji. Tak więc w kupowanej karmie jest sporo różnych konserwantów niekoniecznie dodanych przez producenta karmy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']>To co im kupic, skoro Royala nie lubią? Ja chyba oszaleję

Yyy... będę strzelać: cielęce podroby + trochę wołowinki ew. koniny (pyyychaaaa) + ryżyk + warzywka?

8) :lol:[/quote]

Moje wolą kurczaczka, indyczka i wołowinkę. Za cielęcinką nie przepadają. :D Ale oprócz tych pyszności chcę im dawac karmę, z uwagi na witaminki, pierwiastki i... liczne podróże, w których mi towarzyszą. Chyba jednak spróbuję Biomillu, bo skład dla szczeniąt jest, tak myślę, w porządku. A potem się zobaczy :D Bardzo dziękuję Wind za wszelkie informacje.
Zgadzam się z tobą Waldku. Ale czymś te szkraby karmic trzeba... Mięsko też jest pełne cudów (antybiotyki, hormony...), ale, niestety, nie posiadam własnej hodowli drobiu czy też bydełka, a nawet jeślibym miała, to moje kurki czy krówki miałyby imionka, i w sielskiej atmosferze dożywałyby końca swoich dni w uroczych kurniczkach czy obórkach :D :D . Z całą pewnością nie kończyłyby w misce moich yoreczek, ani w mojej, tym bardziej :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zazula'] Mięsko też jest pełne cudów (antybiotyki, hormony...), ale, niestety, nie posiadam własnej hodowli drobiu czy też bydełka, a nawet jeślibym miała, to moje kurki czy krówki miałyby imionka, i w sielskiej atmosferze dożywałyby końca swoich dni w uroczych kurniczkach czy obórkach . Z całą pewnością nie kończyłyby w misce moich yoreczek, ani w mojej, tym bardziej [/quote]
HAHa Zazulko to tak jak ja, u mnie jak jakaś łasica poturbowała bardzo koguta (protoplaste) to my biegiem do weta jechaliśmy z kurą :lol: :lol: komicznie to wyglądało, jak kogut brał glukoze czy cus takiego :lol: ale nie żałuje, bo teraz zyje i chodzi po placu sobie dumny 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...