Jump to content
Dogomania

Czym Karmicie Swoje Yorki?


iWoNai

Którą z wymiennionych karm polecicie ?  

76 members have voted

  1. 1. Którą z wymiennionych karm polecicie ?



Recommended Posts

Pierwszą karmą jaką jadła FIBI był Royal Canin. Tearaz przeszłam na Eukanube Puppy gdyż zalecają ją wszyscy weterynarze. Na początku miała ciężko sie przekonać ale teraz wcina ze smakiem :p czasami też dostaje kurczaczka gotowanego i chrząstki. Też jestem zdania zeby nie wprowadzać zbyt wielu pokarmów do jadłospisu bo piesio moze zacząć wybrzydzać. Jest tez zasada ze albo karmimy psa suchą karmą albo gotowanym jedzeniem- nie powinno sie łączyć.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to co ja mam robić? Głodzić go? Ostatnio głodził się 3 dni, słychać było jak mu brzuszek burczy, było mi go żal. Próbowałam różnymi sposobami, książkowymi, niektórzy mi doradzali i nic. Na nic się to zdało, bo się głodzi. A samej mokrej karmy mu nie daję, bo potem ma biegunkę. A tak to sucha karma i trochę z puszki, i mu smakuje.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Powiem krotko Cezar je sucha karme junior RC dla delikatych ;) ale przez 3 dni jadl kurczaczka z ryzem i z marchewka bo mial zapalenie gornych drog oddechowych (zona gotowala) i jak wyzdrowial Cezar nieje suchej. Przetrzymac zje ! To jest pies. Zglodnial poszedl sie najesc :) Wiem ze brzmi strasznie ale nierospieszczac !!!

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman]Ktoś napisał, że im bardziej starasz się psu dogadzać, tym bardziej piesek staje się wybredny. Święta racja !!![/FONT]
[FONT=Times New Roman]Przeszłam to z moim psem. Wymyślałam coraz to inne menu: kurczaczki z ryżykiem , surowe wołowinki, wątróbki, serduszka, twarożki, a ona i tak nie chciała tego jeść. Za to błagalnym wzrokiem spoglądała na nasze jedzenie – choćby to była zwykła parówka czy kaszanka. Oczywiście na karmę z puszki lub suchą nawet nie chciała spojrzeć (a przetestowałam chyba z 5 gatunków). Wszystko się zmieniło, gdy do domu zawitał drugi pies. Szczeniak nauczony był jeść suchą eukanubę , a ja twardo postanowiłam tego nie zmieniać. Przez dwa tygodnie jednemu psu stawiałam miskę z karmą i zapominałam o temacie, a drugiemu gotowałam i biegałam za nim podsuwając mu żarcie pod nos, błagając by choć odrobinkę zjadł. W końcu miarka się przebrała. Złożyłam mocne postanowienie przestawić ją na suchą karmę. Jej protest głodowy trwał 3 dni, ale w końcu zmiękła. Dziś nie mam problemu, psiaki wiedzą że nie dostaną nic innego i nawet nie próbują o nic żebrać. Jedzą ciągle eukanubę dla szczeniąt choć mogłyby od dawna przejść na dorosłą karmę, ale jeden z nich to bardzo ruchliwa kruszynka o wadze 2,3kg i moim zdaniem potrzebna mu jest wysokoenergetyczna karma. Ze względu na różne nawyki i możliwości moich psiaków karma stale stoi w miseczce. Widzę, że starszy i większy pies zagląda do michy 2 razy dzienne i zjada sporą porcję jednorazowo, mniejszy i młodszy podbiega dość często nawet kilkanaście razy w ciągu dnie i podjada po kilka ziarenek. W efekcie nie wiem ile zjada każdy z nich, ale 3 kilogramowy worek eukanuby starcza nam dokładnie na miesiąc. Poza tym dostają jeszcze ciasteczka eukanuba, cirrus pro, czasem psie kabanosiki oraz żółty serek, jabłka i surową marchewkę która jest ich naaaaaajwiększym przysmakiem. Myślę że warto być nieugiętym w temacie żywienia psa – dla własnej wygody i przede wszystkim dla dobra pupila.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Niekoniecznie...
Ja próbowałam rożnymi sposobami, żeby jadł psią karmę, ale nie miałam problemu z żebraniem, bo on w ogóle nic nie chciał jeść. Widocznie mój przepada za mokrą karmą (i nie lubi gryźć dużych kawałków karmy).
Cały dzień stoi miska z suchą karmą i gdzieś tak o 10 dajemy mu mokrą. Jak zgłodnieje, bez łaski, stoi micha z karmą, to niech je, więcej z puszki nie dostanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neva']Najlepsza karma , sprawdzona to ROYAL CANIN junio. Pieski chetnie ja jedzą , ma w skladzie wszystkie potrzebne witaminy. Piesek nie ma biegunek, nie brudzi sie. Wasy zawsze czyste nie obklejone a i pupy nie trzeba myc co chwila.[/quote]
moja tak samo chętnie jadla Canidae, tak samo Avoderm:cool3: biegunek, brudu tez nie bylo, wąsy tez btly i są czyste:cool3: więc moze nie twierdz, ze to najlepsza karma, co?:mad: to tylko jedna z niezlych karm i tyle, i to... RC konserwowany to nie bardzo naturalnym sposobem:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']o Boze... no szkoda slow... mam nadzieję, ze po 10 lat tak samo mi powiesz... ale wątpię:shake: :roll:[/quote]

uważasz ze Eukanuba nie jest dobrą karmą?? No cóż.... twoje zdanie.
Z tego co weterynarz mi doradził na pewno jest lepsza od Royala. Moze ty znasz jeszcze jakieś dobre karmy?? zamisat wzdychać... moze napisałabyś dlaczego sądzisz ze Eukanuba nie jeste dobra i jakie karmy są godne polecenia :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='angie i kuba']uważasz ze Eukanuba nie jest dobrą karmą?? No cóż.... twoje zdanie.
Z tego co weterynarz mi doradził na pewno jest lepsza od Royala. Moze ty znasz jeszcze jakieś dobre karmy?? zamisat wzdychać... moze napisałabyś dlaczego sądzisz ze Eukanuba nie jeste dobra i jakie karmy są godne polecenia :p[/quote]
ale juz wiele razy bylo o tym mowa... ile mozna się powtarzac?:cool1: jestem "za" tylko za karmy holistyczne, a dlaczego? - dlatego ze to najnowsze wynalazki, przeciez my tez korzystamy z tego, co nowe, to dlaczego swoim psiakom tego pozbawiamy???:roll:
a propo Eucanuby, to znajdz mi w języku angielskim sklad tej karmy, ktorą je twoj pies, to ja ci czarno na bialym wypiszę jakie produkty tam są dla niego szkodliwe

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yorkie']Eukanuba nie jest [B]najepszą karmą[/B], tak jak Royal. To są jedne z tych lepszych i chyba nie zaprzeczycie? Na pewno są lepsze karmy (i tym same droższe), ale te wcale nie są takie złe. A w ogóle każdy karmi swojego psa karmą, która mu odpowiada.[/quote]
no... mozna się z tobą zgodzic:cool1: są i gorsze od RC i Eucanuby;)

Link to comment
Share on other sites

Myślę ze stwierdzenie że "są i gorsze karmy od RC i Eukanuby" jest troszke przesadzone :diabloti: Są to BARDZO dobre karmy, a fakt ze wchodza na rynek nowe produkty tj.np. karma holistyczna nie obliduje nikogo do krytyki w/w karm. A twierdzenie ze w Eukanubie są jakieś składniki które szkodzą psom to już WIELKA przesada! Przez wiele lat,gdy o karmie holistycznej nawet nikomu się nie śniło,psy były karmione zwykłą suchą karmą i były zdrowe i piękne. Nie twierdzę że nie spróbuję karmy holistycznej, bo zasięgnę opini weterynarza na jej temat,ale pisanie że RC czy Eukanuba nie są dobrą karmą czy też zawierają jakieś szkodliwe substancje jest krzywdzące (przynajmniej dla mnie) dla tych którzy używają tych karm. Ponieważ wszyscy kochamy nasze psiaki i chcemy dla nich jak najlepiej. A wybór karmy nie jakieś osobiste "widzimisie", lecz zazwyczaj wybór podyktowany konsultacją z weterynarzem(a on raczej wie co dla psa jest dobre a co szkodliwe).;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...