Jump to content
Dogomania

Czym Karmicie Swoje Yorki?


iWoNai

Którą z wymiennionych karm polecicie ?  

76 members have voted

  1. 1. Którą z wymiennionych karm polecicie ?



Recommended Posts

[quote name='Vici i Jeannie']owczarnio:crazyeye: :roll: przestan doradzac innym kiedy sama nic nie wiesz, czy kiedysz czytalac jakies artykuly naukowcow chociaz o jednym z pokarmow? widac ze nie...:angryy: jezeliby czytala, to nie twierdzila ze Eucanuba jest dobra, bo taka nie jest:shake: wlasnie od Eucanuby duzo psow choruja na raka...
Hill's tez jest bardzo zly... jest nie jeden rosyjski artykul na ten temat, ale ty pewnie po ruski nie ponimajesz:diabloti:[/quote]

Vici po prostu mnie rozbrajasz:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='duszek01']Vici po prostu mnie rozbrajasz:evil_lol:[/quote]
ja was po rpostu po kolezensku ostreglam, robcie jak chcecia, pewnie jutro piesek nie umrze, ale pomyslcie sobie, ze jemu bedzie i 10 lat:razz: jak ja bym miala zle checi to pisalabym wam moje drogie, kupujcie swoim pieskom Eucanube i Hill's a ja pisze przeciwnie;) wam podjac decyzje, ja z wami podzielilam sie informacja, moje sumienie jest czyste:cool1:
P.S. w naszym litewskim forumie juz nie jeden mi mowil" "durny bylem ze ciebie Vici nie posluchalem, miales racje"...
jeszcze raz powtarzam - decyzja nelezy do was;)

Link to comment
Share on other sites

Vici,nie chcę być niemiła,ale skoro w karmach są związki rakotwórcze to w porównaniu do ludzkiego żarełka jest to po prostu pryszcz.Poczytaj skład produktów,takich codziennego użytku jak margaryna,serek topiony,ketchup czy nawet przyprawy do zup i sosów.Zobacz ile jest tam konserwantów,barwników i innych syfów.Jak poczytasz o tych dodatkach to normalnie Ci mina zrzednie-praktycznie wszystkie są szkodliwe i toksyczne,ale mimo to dodaje się je utrzymujac,że w małych dawkach są nieszkodliwe(a jakoś zapomina się o tym,że takie substancje się kumulują w organizmie i długotrwałe stosowanie może zaszkodzić).I czlowiek wcina to wszystko przez wieeele lat i często nieświadomie funduje sobie w przyszłości wiele chorób.Nie twierdzę,że mamy nic nie jeść,ale warto sobie uświadomić,że żadne jedzonko-ani ludzkie ani zwierzęce nie jest w 100% zdrowe.W końcu i tak na coś trzeba umrzeć...:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nataliyka']Vici,nie chcę być niemiła,ale skoro w karmach są związki rakotwórcze to w porównaniu do ludzkiego żarełka jest to po prostu pryszcz.Poczytaj skład produktów,takich codziennego użytku jak margaryna,serek topiony,ketchup czy nawet przyprawy do zup i sosów.Zobacz ile jest tam konserwantów,barwników i innych syfów.Jak poczytasz o tych dodatkach to normalnie Ci mina zrzednie-praktycznie wszystkie są szkodliwe i toksyczne,ale mimo to dodaje się je utrzymujac,że w małych dawkach są nieszkodliwe(a jakoś zapomina się o tym,że takie substancje się kumulują w organizmie i długotrwałe stosowanie może zaszkodzić).I czlowiek wcina to wszystko przez wieeele lat i często nieświadomie funduje sobie w przyszłości wiele chorób.Nie twierdzę,że mamy nic nie jeść,ale warto sobie uświadomić,że żadne jedzonko-ani ludzkie ani zwierzęce nie jest w 100% zdrowe.W końcu i tak na coś trzeba umrzeć...:evil_lol:[/quote]
zgadzam się, ale teraz popatrzmy na to z innej strony:cool3: ile zyje czlowiek? gdzies srednio 70 - 80 lat... a piesek? daj Boze 13 - 15 lat... to o to i chodzi, ze jezeli chcemy jak najdluzej cieszyc sie z tego naszego pieska po prostu nie mozemy sobie pozwolic dawac byle czego:cool3: ja swoją sunię karmię w ogole jak niemowlęcia, lepiej najpierw sama cos sprobuje, potem tylko jej dam:lol: i suche pokarmy bardzo ostroznie jej wybieram:cool1:
myszlalam ze i wy tak robicie, bo wam bardzo zalezy na zdrowiu waszego pieska, ale skoro wedlug was wystarczy mu i jakichs 12 lat i dla was ten rak w ogole niestraszny, to proszę bardzo, chocby i Eucanuba oraz Hill's:diabloti:
tylko potem dziwnie to sluchac i czytac kiedy pieska juz nie ma, tylko wtedy cala rodzina wyplakuje i siebie obwinia ze zle dopatrywali swego psa... widac chcą uczyc się tylko i wylącznie na swoich blędach... no coz... nic tu po mnie...

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam że się tak głupio i nieprofesjonalnie zapytam, a według jakich kryteriów wybierasz te suche karmy :cool3:? Robisz może jakieś własne, niezależne badania :roll:? Prowadzisz instytut, ośrodek zajmujący się tego typu researchami? Jesteś naukowcem, specjalistą, laborantką :razz:?

:rofl:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='owczarnia']Przepraszam że się tak głupio i nieprofesjonalnie zapytam, a według jakich kryteriów wybierasz te suche karmy :cool3:? Robisz może jakieś własne, niezależne badania :roll:? Prowadzisz instytut, ośrodek zajmujący się tego typu researchami? Jesteś naukowcem, specjalistą, laborantką :razz:?

:rofl:[/quote]
dobami siedzę w internecie, nie wiem czy jeszcze ktos tyle czasu tu spęda:evil_lol: więc sobie glupotami tu nie zajmuję się, w chatach nie siedzę, a szukam dobrych rad, artykulow w roznych językach i w ogole informacji na temat zdrowia czlowieka i psa, oaz duzo obcuje z kinologami, myslę ze tyle wystarczy:lol: zeby kazdy tyle staral się dla swojego psa, to wszystkie bylyby szczęsliwe:cool1: jasne, ten pokarm, ktory teraz je moja Jeannie jutro moze byc bardzo dokladnie ekspertow wybadany i uznany jako szkodliwy, ale ja na pewno o tym dowiem się i od razu go wyrzucę. A wy jak widzę i dalej planujecie karmic Eucanubą i Hill'sem:shake:
no coz... powodzenia... tylko ze potem nie mowcie ze nikt was nawet nie ostrzegl...

Link to comment
Share on other sites

Gwoli formalności, bo nudne się to już robi: mój pies je Royala. Od lat. Rozmowa, do której się wcięłaś, dotyczyła [B]nagródek[/B] firmy Eukanuba. Hillsa nie miałam nawet w ręku. Jednakowoż nie wiem jak Hills, ale Eukanuba cieszy się znakomitą renomą, jedyne co, to zdarzają się alergie, jak przy każdej karmie zresztą. I myślę, że trochę więcej potrzeba, niż dziecinne "rewelacje" jakiejś panienki, żeby to podważyć. To tyle. Dobrze by było, gdybyś przeniosła te szczebioty gdzie indziej, bo tutaj raczej nikogo nie przekonasz. A już na pewno nie w ten sposób :roll:...

Uwagi zaś na temat dbania o psy zachowaj dla siebie, jakoś tak dziwnie bywa, że ten kto najgłośniej deklaruje najmniej robi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='owczarnia']Gwoli formalności, bo nudne się to już robi: mój pies je Royala. Od lat. Rozmowa, do której się wcięłaś, dotyczyła [B]nagródek[/B] firmy Eukanuba. Hillsa nie miałam nawet w ręku. Jednakowoż nie wiem jak Hills, ale Eukanuba cieszy się znakomitą renomą, jedyne co, to zdarzają się alergie, jak przy każdej karmie zresztą. I myślę, że trochę więcej potrzeba, niż dziecinne "rewelacje" jakiejś panienki, żeby to podważyć. To tyle. Dobrze by było, gdybyś przeniosła te szczebioty gdzie indziej, bo tutaj raczej nikogo nie przekonasz. A już na pewno nie w ten sposób :roll:...

Uwagi zaś na temat dbania o psy zachowaj dla siebie, jakoś tak dziwnie bywa, że ten kto najgłośniej deklaruje najmniej robi...[/quote]
te posty pisalam nie tylko dla ciebie, a moze ty uwazasz ze tu jedyna taka wazna jestes:roll: nie chcesz - nie rob, karm czym chcesz, ale nie zapomnij ze tutaj nie ty jedna czytasz, duzo osob tu przychodzi i moze ta info im bedzie potrzebna. To tylko ty myslisz, ze nikt mnie nie poslucha:evil_lol: moze tak od razu i nie... ale ludziska sobie będą szukac info na temat roznych pokarmow i na pewno ich znajdą:razz: ale wtedy chyba tobie moja droga nic nie powiedzą:lol: bo widzą ze masz bardzo wąskie poglądy:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']te posty pisalam nie tylko dla ciebie, a moze ty uwazasz ze tu jedyna taka wazna jestes:roll: nie chcesz - nie rob, karm czym chcesz,[B] ale nie zapomnij ze tutaj nie ty jedna czytasz, duzo osob tu przychodzi i moze ta info im bedzie potrzebna.[/B] [/quote]

No wlasnie duzo osob przychodzi i nie chce im sie czytac postow (czyt. klotni) na jeden temat. Moze dokonczycie rozmowe na Prv?
Zostawmy ten temat na inne rozmowy;)

Pozdr,

Link to comment
Share on other sites

wracajac do tematu nagrodek to dzis przyszly mi serduszka Bephar i kosteczki mietowe:)) moja juz je pokochala:P:P tak sie ostatnio wycwanila ze idzie na pampersika i kuca udajac ze siusia a nic nie ma hihi i od razu leci zeby dostac nagrodke a ja mowie jej o nie moja panna :P:P

a co do pokarmow to ja na poczatku dawalam przez 2dni Eukanube i malej smakowalo, ale zmienilam na Royal bo hodowca polecil i jestem bardzo zadowolona:)))

Pamietacie moze ile dawaliscie Royal'a junior kiedy wasze pieski mialy 4m-ce?:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']te posty pisalam nie tylko dla ciebie, a moze ty uwazasz ze tu jedyna taka wazna jestes:roll: nie chcesz - nie rob, karm czym chcesz, ale nie zapomnij ze tutaj nie ty jedna czytasz, duzo osob tu przychodzi i moze ta info im bedzie potrzebna. To tylko ty myslisz, ze nikt mnie nie poslucha:evil_lol: moze tak od razu i nie... ale ludziska sobie będą szukac info na temat roznych pokarmow i na pewno ich znajdą:razz: ale wtedy chyba tobie moja droga nic nie powiedzą:lol: bo widzą ze masz bardzo wąskie poglądy:cool3:[/quote]
Może nie zauważyłaś, ale pisałaś owszem do mnie, bo odpisałaś na mój post, który notabene nie był skierowany do Ciebie. Mało tego, wcale nie dotyczył karmy.

A teraz grzecznie Cię poproszę: odczep się, dobrze? Weź swoje super extra info i idź gdzieś, gdzie Cię zechcą słuchać.

EOT.

[quote name='Aya']wracajac do tematu nagrodek to dzis przyszly mi serduszka Bephar i kosteczki mietowe:)) moja juz je pokochala:P:P tak sie ostatnio wycwanila ze idzie na pampersika i kuca udajac ze siusia a nic nie ma hihi i od razu leci zeby dostac nagrodke a ja mowie jej o nie moja panna :P:P

a co do pokarmow to ja na poczatku dawalam przez 2dni Eukanube i malej smakowalo, ale zmienilam na Royal bo hodowca polecil i jestem bardzo zadowolona:)))

Pamietacie moze ile dawaliscie Royal'a junior kiedy wasze pieski mialy 4m-ce?:)[/quote]
Hehehe, cwaniara :lol:. Mój robił takie same numery, może nie z siusianiem, ale z czesaniem na przykład czy kąpielą :lol:. Leciał do łazienki (bo tam się toaletujemy), po czym uważał, że jak już był w łazience, to się należy nagródka :lol:.

Fuzlak jak miał cztery miechy to chyba jeszcze jadł Eukanubę Puppy Mini (albo Junior? nie pamiętam jak to tam leci), na Royala przeszliśmy troszkę później, już na tego Yorkshire Terrier, czyli musiał mieć z osiem albo dziewięć miesięcy. W każdym razie tyle, od ilu jest ta karma. Ale tak czy siak, zawsze dawałam według "kubeczka", czyli miarką tyle, ile dzienna racja na opakowaniu :).

Link to comment
Share on other sites

witam, jestem na tym forum nowym yorkomaniakiem ale czytając wasze wypowiedzi zastanawia mnie jedno -dlaczego muszą one odbywać się w ten sposób czy nie można tych oskarżeń uniknąć, nie jesteśmy tu dla siebie żeby się "powybiać" tylko dla naszych yorków,nie podobają mi się
litewskie oskarżenia .Czy nasze urwisy mamy wobec tego żywić "powietrzem"-one też jest zatrute! więc czym pytam?

Link to comment
Share on other sites

Owczarnio : a mialas jakas specialna miareczke:)))? bo ja daje mojej 2/3 kieliszka ale nie mierzylam ile to jest. troszke zrobila sie grubiutka a daje jej tylko karme 3razy dziiennie i nagrodki:)

A przejscie z 3razy dziennie na 2 to jest po 7m-cu?:)


Moim zdaniem Vici za bardzo sie wczula w role:D Zreszta nie rozumiem jak mozesz nas oskarzac ze nie dbamy o swoje maluchy, myslisz sie dbanie to jest tylko dawanie karmy? Moze i przeczytalas mase forum ale pomysl ze nie wszytsko musi byc prawda.Zreszta sama to udowodnilas mowiac ze Yorki nie maja slabych lapek. Bardzo cie prosze pomysl zanim cos napiszesz albo wcale nie pisz.


Agnes: ja polecam Royal Canin mini junior, jest naprawde dobry i ma mase potrzebnych witaminek:))

Link to comment
Share on other sites

No pewnie, że miałam miareczkę, zawsze mam miareczkę, bez tego w ogóle ani rusz :). Do każdej karmy jest specjalna miareczka, to znaczy do każdej firmy. Rzecz jasna osobne dla kotów, osobne dla psów ;); i - w przypadku Royala - osobne do "Veterinary Diet" i "Early Care", bo to grupy karm niedostępne w zwykłych sklepach. W każdym sklepie zoologicznym sprzedawca sprzedając Ci karmę ma obowiązek dać kubeczek do niej - są zapewniane przez producenta i całkowicie bezpłatne. W dużych marketach zoologicznych na ogół wiszą na specjalnym stojaczku koło karm ;). Mają na sobie specjale podziałki umożliwiające dozowanie karmy idealnie zgodnie z instrukcjami producenta - po prostu odszukujesz na kubeczku "swój" rodzaj (taki kubeczek jest wielofunkcyjny i jest na nim kilka, lub nawet kilkanaście rodzajów karm, do każdej osobna podziałka) i nasypujesz jedzonko według przypisanej mu podziałki.

Co do samego podawania, ja nigdy nie dzieliłam na dwa czy trzy razy dziennie. Po prostu, wsypywałam codziennie rano odmierzoną dzienną porcję i Fuzlak sam sobie pojadał wtedy, kiedy miał ochotę :). Do dziś bym tak robiła, gdyby nie fakt, że z powodu kłopotów z nerkami je dwa rodzaje karmy - inną rano, a inną wieczorem, więc siłą rzeczy dostaje dwa razy ;).

Link to comment
Share on other sites

"Czy nasze urwisy mamy wobec tego żywić "powietrzem"-one też jest zatrute! więc czym pytam?"

Osobiście karmię jedzeniem "domowym".
:lol:

Ba, nawet mam na swoim koncie hmmmm "nawrocenie" kilku osób na ten sposób karmienia - co wyznaję z dumą.
;)
Tyle, że ja szukam dobrego mięsa (raz w życiu zdarzyło mi się kupic je w supermarkecie, i skutki były oplakane... he, po aferach constarowskich i innych to już mnei nie dziwi :razz: ), dobrych warzywek itd. No ale i dla siebie też, więc się to zalatwia za jednym zamachem.

Link to comment
Share on other sites

No ja bym już miała problem, bo nie jem mięsa ;). A poza tym wyznaję zasadę, że tak całkiem zdrowe to dziś już nie jest absolutnie nic - nawet przy własnym gospodarstwie, o którym pisałam w swoim poście do Wind. Bo co z tego, że warzywka własne, jak wody gruntowe już nie :roll:. A akurat renomowane firmy produkujące żarełko mają możliwość choć trochę te produkty "doczyścić". Co rzecz jasna nie oznacza, że uważam domowe jedzenie za złe!

Link to comment
Share on other sites

Owczarnio ;( a ja nie dostalam takiego kubeczka a kupilam 3kg paczke:(

ja na wyczucie daje ale wydaje mi sie ze za duzo.

konczy mi sie to 3kg a mam je dopiero 1,5m-ca :)) pewnie gora 2,5m-ca i cale pojdzie

mysle nad kupnem 8,5kg bo chce podawac je do 10m-ca ale myslisz ze nie za duzo 8,5kg?:)

Link to comment
Share on other sites

No to już marsz do sklepu i żądaj kubeczka :). Nie raz tak robiłam jak mąż zakupował karmę samodzielnie i zapominał o niego poprosić ;). Sprzedawcy nie zawsze pytają czy potrzebny i trzeba pilnować, ale bez problemu dają nawet jak się przyjdzie po czasie.

Co do ilości jaką kupić najlepiej sobie policzyć - przy czym wiadomo, że im większe opakowanie, tym z reguły bardziej się opłaca. Na każdej paczce masz podaną średnią dzienną porcję, jaką maluch powinien zjeść. Pomnóż to przez ilość dni, jaka pozostała Ci do zmiany karmy na "dorosłą" i będziesz wiedzieć ile jej potrzebujesz ;).

Link to comment
Share on other sites

"A poza tym wyznaję zasadę, że tak całkiem zdrowe to dziś już nie jest absolutnie nic - nawet przy własnym gospodarstwie, o którym pisałam w swoim poście do Wind. Bo co z tego, że warzywka własne, jak wody gruntowe już nie "

Słowem, reasumując:

Jedzenie domowe - nie-całkiem-czyste-i-zdrowe

Jedzenie przemysłowe - nie-całkiem-czyste-i-zdrowe PLUS dodatek konserwantow i innej chemii. :lol: :evil_lol:

Jakos tak mi się zdaje że w tym przypadku dwa minusy nie dają plusa, tylko jeszcze większy minus.... ale naprawde, każdy wybiera, co mu pasuje.
:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']"A poza tym wyznaję zasadę, że tak całkiem zdrowe to dziś już nie jest absolutnie nic - nawet przy własnym gospodarstwie, o którym pisałam w swoim poście do Wind. Bo co z tego, że warzywka własne, jak wody gruntowe już nie "

Słowem, reasumując:

Jedzenie domowe - nie-całkiem-czyste-i-zdrowe

Jedzenie przemysłowe - nie-całkiem-czyste-i-zdrowe PLUS dodatek konserwantow i innej chemii. :lol: :evil_lol:

Jakos tak mi się zdaje że w tym przypadku dwa minusy nie dają plusa, tylko jeszcze większy minus.... ale naprawde, każdy wybiera, co mu pasuje.
:lol:[/quote]
A to dość oryginalne podejście, przyznaję ;).

Jedzenie domowe - nie-całkiem-czyste-i-zdrowe

Jedzenie przemysłowe - z-prawdopodobnie-o-wiele-lepszych-jakościowo-produktów-
niż-my-jesteśmy-w-stanie-zapewnić, opracowane-przez-specjalistów, doskonale-zbilansowane, z-dodatkiem-minimalnej-ilości-sztucznych-albo-i-nie-sztucznych
-konserwantów-i-innych-tego-typu-
których-nie-brak-w-o-wiele-większych-dawkach
-we-wszystkim-co-możemy-kupić-w-sklepie

Oczywiście mowa tu o karmach najwyższej jakości i renomowanych firm :).

[quote name='Berek']Aya, o tym już była mowa...

Jak mawia moj "domowy" weterynarz: "co to jest ze wszyscy moi pacjenci dożywający wieku 15-16 lat w dobrym zdrowiu są na domowym jedzeniu... no niech pani patrzy... co to jest..." [/quote]
Eeee, a to już manipulacja jest... Psy żywione karmami dobrej jakości dożywają podeszłego wieku z dobrym zdrowiu dokładnie tak samo, albo lepiej, nie przytaczaj tylko jednej strony ;). Zwłaszcza, że jest druga - nie każde domowe żywienie to dobre żywienie. I o tym trzeba pamiętać.

Link to comment
Share on other sites

"z-prawdopodobnie-o-wiele-lepszych-jakościowo-produktów-
niż-my-jesteśmy-w-stanie-zapewnić, opracowane-przez-specjalistów, doskonale-zbilansowane, z-dodatkiem-minimalnej-ilości-sztucznych-albo-i-nie-sztucznych
-konserwantów-i-innych-tego-typu-
których-nie-brak-w-o-wiele-większych-dawkach
-we-wszystkim-co-możemy-kupić-w-sklepie"

Nie, nie chcę wykazywać się wrodzoną złosliwością... ale...

Jeśłi w to wierzysz - w to że produkty używane przez producentów karm przemysłowych powstają w jakichś dziwnych miejscach, wręcz sterylnych, bez kontaktu z owymi skażonymi wodami gruntowymi, że zwierzątka przeznaczone do uboju na skalę masową (aby stać się karmą dla pieskow) są specjalnie hodowane, karmione tylko czystym i naturalnym pożywieniem, i tak dalej (podobnie jak w krzyżówki psa z krolikiem itd) to O.K.

Mój punkt widzenia już znasz.
:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...