Jump to content
Dogomania

Ciąża po sterylizacji? Czy to możliwe?


Dyzia

Recommended Posts

Elo for all xD Więc tak suczka mojego dziadka miała sterylizacje. Nie wiem czy to możliwe,ale mój dziadek ostatnio wspominał,że Żabka (Żabka-suczka mojego dziadka^^) Jest najprawdopodobniej w ciąży. Mój dziadek twierdzi,że był u weterynarza z tym problemem a on powiedział,że Żaba nie jest w ciąży ale żeby uważać bo moze byc:-o:-o Powiedzial tez ze zostało jej troche jajnika czy czegos takiego:shake: I ze teraz dopiero sie okazało ze sterylizacja nic nie dala...;/ I ze 2 operacja moze zagrozic psu...! Dziadek mowi ze pewnie bedzie w ciąży z tego co ostatnio widzi bo przytyła. Mój dziadek dal za sterylizacje mniej wiecej 200zł i to nic nie dala ja uwazam ze skoro Żabka dalej moze zajść w ciąże to weterynarz powinien oddac pieniądze...! Bo psa sie sterylizuje po to zeby nie mial małych pieskow prawda? :cool3: Na zdrowy rozum xD No nie wiem skoro źle zrobił operacje powinien zwrócić pieniądze co wy o tym sądzicie.?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dyzia']Elo for all xD Więc tak suczka mojego dziadka miała sterylizacje. Nie wiem czy to możliwe,ale mój dziadek ostatnio wspominał,że Żabka (Żabka-suczka mojego dziadka^^) Jest najprawdopodobniej w ciąży. Mój dziadek twierdzi,że był u weterynarza z tym problemem a on powiedział,że Żaba nie jest w ciąży ale żeby uważać bo moze byc:-o:-o Powiedzial tez ze zostało jej troche jajnika czy czegos takiego:shake: I ze teraz dopiero sie okazało ze sterylizacja nic nie dala...;/ I ze 2 operacja moze zagrozic psu...! Dziadek mowi ze pewnie bedzie w ciąży z tego co ostatnio widzi bo przytyła. Mój dziadek dal za sterylizacje mniej wiecej 200zł i to nic nie dala ja uwazam ze skoro Żabka dalej moze zajść w ciąże to weterynarz powinien oddac pieniądze...! Bo psa sie sterylizuje po to zeby nie mial małych pieskow prawda? :cool3: Na zdrowy rozum xD No nie wiem skoro źle zrobił operacje powinien zwrócić pieniądze co wy o tym sądzicie.?[/quote]

na zdrowy rozum... :roll:

STERYLIZACJA - pozbawianie płodności przy zachowaniu czynności hormonalnej gruczołów płciowych. U samic polega na chirurgicznym zamknięciu jajowodów, u samców na podwiązaniu nasieniowodów.

KASTRACJA - chirurgiczne usunięcie gonad męskich lub żeńskich.

Tak czy siak, powoduje to bezpłodność zwierzęcia. Zdarza się, że suczka po sterylizacji miewa ciąże urojone. Na pewno wypowiedzą się tu ludzie, którzy wiedzą więcej na ten temat, ale ogólnie chodzi o to, że weterynarz może omyłkowo zostawić część jajnika w jamie brzusznej i ta cząstka produkuje hormony. Wet naprawdę powiedział, że "nie jest w ciąży ale może być?" :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...