Jump to content
Dogomania

kastracja - wpływ na szatę


filodendron

Recommended Posts

Witam, chciałam dopytać czy zauważyliście zmiany w szacie u kastrowanych pudli - na lepsze, na gorsze? Czego możemy się spodziewać? Psu znajomej (ale to nie pudel) po kastracji sierść zrobiła się bardziej gęsta - szczerze mówiąc taka perspektywa trochę mnie przeraża. Gęściej już być nie może.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
Będzie OT, ale żeby już nie mnożyć wątków - czy ktoś zaobserwował zmiany w szacie po kastracji?[/quote]


Ja mam doświadczenie tylko z suką, po sterylce duuużo lepsze futro, ale to nie pudel. Raczej nie słyszałam, by amerykanie się skarżyli więc chyba różnice są niewielkie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura'] duuużo lepsze futro [/quote]
To znaczy bardziej gęste? Ten mój pundel bury jest tak gęsty, że rozczesywanie muszę rozkładać na 2-3 wieczory. Taka perspektywa mnie trochę przeraża, choć pewnie nie odwiedzie od podjętej decyzji. Może tylko powinnam się przygotować psychicznie...

Link to comment
Share on other sites

Czytałam że w Niemczech przeprowadzili kiedyś ankiete z której wynikało że 17% właścicieli psów zauważyło u swoich psów po kastracji zmianę w jakości sierści.
Kastracja może zapobiegać różnym schorzeniom dermatologicznym których przyczyną są hormony. Ale ja sobie u pudli nie wyobrażam jeszcze gęściejszej sierści :evil_lol:
Wykastrowany pies mojej znajomej rzeczywiście ma gęściejszą sierść ale znajoma podejrzewa że to mogło byc spowodowane zmianą karmy, po zabiegu za radą weta zaczęła psu podawać dobrą karmę dla kastratów, wcześniej karmiony był marketowym badziewiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']To znaczy bardziej gęste? Ten mój pundel bury jest tak gęsty, że rozczesywanie muszę rozkładać na 2-3 wieczory. Taka perspektywa mnie trochę przeraża, choć pewnie nie odwiedzie od podjętej decyzji. Może tylko powinnam się przygotować psychicznie...[/quote]

U psa można by teoretycznie spodziewać się pogorszenia futra, choć to nie jest pewne. Tzn, że zrobi się mniej gęste. Ja bym się tym nie martwiła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']To zalezy co Twoj pies robi na codzien.
Ja stosuje karmy energetyczne.[/quote]
Energetyczne dla kastrata? To sportowiec? Pytam, ponieważ my lubimy pochodzić sobie po górach - tak po parę dni, ok. 20-30 km dziennie. Ale to tylko ze trzy-cztery razy do roku. Zwykle wtedy przestawiałam psa na karmę wysokobiałkową (Orijen) a na co dzień to tak normalnie - normalna karma i normalne spacery, ok. 1,5 godziny dziennie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...