Jump to content
Dogomania

szukam dla znajomych yoreczka


aneta...i..bouvier

Recommended Posts

hmmm no i nic wiecej mi juz nie potrzeba...
mam nadzieję ze nikt ci nie sprzeda suczki!!!
ja nie sprzedalabym ci za żadne pieniądze DZIECKO!!!

Jak chcesz robic kucyki itp to niech rodzice ci kupią ładna laleczkę przynajmniej krzywdy jej nie zrobisz. No i ona nie bedzie chciala miec dzieci!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iberia']hmmm no i nic wiecej mi juz nie potrzeba...
mam nadzieję ze nikt ci nie sprzeda suczki!!!
ja nie sprzedalabym ci za żadne pieniądze DZIECKO!!!

Jak chcesz robic kucyki itp to niech rodzice ci kupią ładna laleczkę przynajmniej krzywdy jej nie zrobisz. No i ona nie bedzie chciala miec dzieci!![/QUOTE]

Wiesz co nie wiem czy wiesz ale zajmowanie sie psem nie ogranicza sie tylko do robienia kucyczków tylko do tego trzeba być odpowiedzialnym, trzeba robić szczepienia chodzić na spacery i na wizyty do weta pielęgnować i zajmować sioe psem a nie tak jak ty robić kucyczki!

A co wolałabyś żebym miała psa i żeby później doszło do jakiś niejasności związanych z tym że 2 różne rasy sie pomieszały? Bo ja nie i sama będe podejmować decyzje jakiego psa se kupie nie ty!

Nic o mnie niewiesz i nazywasz mnie dzickiem tak? Nawet nie wiesz ile mam lat a tak poza tym to człowieka nie ocenia sie na tylke ile ma lat tylko na tylke na ILE LAT SIE CZUJE!

I wiesz co współczuje twojemu psu że ma tak nieodpowiedzialną właścicielkę!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roxi-malina']A tak odnośnie kupna to tu [url=http://smaragdina.fm.interia.pl/hodowle.htm]hodowle rasy yorkshire terrier - linki[/url] masz wszystkie hodowle yorków w polsce (i nietylko) pozaglądaj, znajdź w swoim regionie i powysyłaj e-maile (ja już to zrobiłam;)) lub podzwoń i napewno gdzieś będzie jakiś fajny szczeniaczek;)[/QUOTE]

I co o nich sądzisz? Jagby co to jeden pan mi odpowiedział ma dwie sunie a zresztą pokaże ci jego odp.:


[COLOR="Blue"]Witam,
na dzien dzisiejszy mamy dwie suczki do sprzedania - 1800,
mamy jeszcze suczke pokrytą ale nie wiemy czy zaszła w ciąże
w naszej hodowli każdy szczeniaczek posiada metryke ale nie musi być
wystawiamy, metryka to tylko potwierdzenie tego że piesek jest rasowy i
napewno będzie to york a nie coś podobnego do yorka.
pozdrawiam[/COLOR]

Jest to hodowla contenders z katowic;)
tu masz linka do nich:
[url=http://www.contenders.blo.pl/]CONTENDERS KENNEL-YORKSHIRE TERRIER & AMERICAN COCKER SPANIEL[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roxi-malina']Wiesz co nie wiem czy wiesz ale zajmowanie sie psem nie ogranicza sie tylko do robienia kucyczków tylko do tego trzeba być odpowiedzialnym, trzeba robić szczepienia chodzić na spacery i na wizyty do weta pielęgnować i zajmować sioe psem a nie tak jak ty robić kucyczki!

A co wolałabyś żebym miała psa i żeby później doszło do jakiś niejasności związanych z tym że 2 różne rasy sie pomieszały? Bo ja nie i sama będe podejmować decyzje jakiego psa se kupie nie ty!

Nic o mnie niewiesz i nazywasz mnie dzickiem tak? Nawet nie wiesz ile mam lat a tak poza tym to człowieka nie ocenia sie na tylke ile ma lat tylko na tylke na ILE LAT SIE CZUJE!

I wiesz co współczuje twojemu psu że ma tak nieodpowiedzialną właścicielkę!!!!![/quote]
To ty nie wiesz co piszesz. Znam Kasie osobiście już trochę czasu i znam jej psy (bo dla twojej wiadomości Kasia posiada trzy yorki). Wszystkie trzy uczęszczają na wystawy psów rasowych. Więc Kasia raczej skupia się na profesjonalnej pielęgnacji związanej z utrzymaniem psa w najwyższej kondycji wystawowej (a nie na wiązaniu kucyków). I uwierz mi że wszystkie są kochane, odwiedzają (kiedy trzeba) gabinet lekarza weterynarii. Kasia nie należy do osób która kupuję sobie yorka bo to modna rasa i żeby robić kucyki, ona po prostu kocha psy. I szczerze ja też nie sprzedała bym ci szczeniaka. Bo w 100 a nawet 200 procentach zgadzam się z Kasią.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roxi-malina']Wiesz co nie wiem czy wiesz ale zajmowanie sie psem nie ogranicza sie tylko do robienia kucyczków tylko do tego trzeba być odpowiedzialnym, trzeba robić szczepienia chodzić na spacery i na wizyty do weta pielęgnować i zajmować sioe psem a nie tak jak ty robić kucyczki!

A co wolałabyś żebym miała psa i żeby później doszło do jakiś niejasności związanych z tym że 2 różne rasy sie pomieszały? Bo ja nie i sama będe podejmować decyzje jakiego psa se kupie nie ty!

Nic o mnie niewiesz i nazywasz mnie dzickiem tak? Nawet nie wiesz ile mam lat a tak poza tym to człowieka nie ocenia sie na tylke ile ma lat tylko na tylke na ILE LAT SIE CZUJE!

I wiesz co współczuje twojemu psu że ma tak nieodpowiedzialną właścicielkę!!!!![/quote]

:p <hahahahahahaha> ale mnie rozbawiłaś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Boże kochany ty naprawdę jesteś DZIECKO!!!!
jakiekolwiek dyskusje z Toba nie mają sensu bo co by nie mowic i tak nie zrozumiesz!!!
Najbardziej smieszy mnie jak tacy jak ty udzielaja tu rad, a tak naprawde nic nie widzą o tej rasie.
Kochane dziecko zyczę tobie i twojemu przyszłemu psu zebyś poświecala mu choć 1/4 tego czasu uwagi i milosci twojemu psiakowi co ja moim. Nie wspomnę juz o pielegnacji.
A te 1500 zł które masz na psiaka schowaj lepiej do szuflady żebyś miała wrazie czego na weterynarza a na yorka zacznij zbierac od nowa!!!
Na szczęscie wielu hodowców tu zaglada choc sie nie wypowiada i mam nadzieje ze bede wiedzieli zeby takiemu dziecku jak ty za nic w siwecie nie sprzedac psiaka!!!

Link to comment
Share on other sites

Straszny i przerażający jest ten wątek - przez tor, jakim toczy się dyskusja :shake:

[B]Roxi-Malina[/B], mi wydajesz się na prawdę wporządku osobą, :fadein: której jednak przydałoby się trochę więcej wiedzy, i tyle - ale napewno nie wpajanej Ci w taki sposób, jaki robią to dogomaniaczki w tym temacie ! :-o To wygląda tak, jakbyście postawiły Roxi pod pręgierzem i rzucały w nią ostrymi słowami - i po co ? Czy nie wiecie, że to najlepszy sposób by zrazić człowieka, by się totalnie na Was wypiął, by z przekory zrobił zupełnie odwrotnie, niż mógły zrobić, gdyby spokojnie i bez agresji mu to wytłumaczono...? :lmaa:

[B]Roxi[/B] - całkowicie Cię rozumiem, że marzy Ci się suczka, masz do tego pełne prawo. Rozumiem też, że pielęgnacja suczki ze wszystkimi sposobami jej upiększenia, i finalny wygląd po tych zabiegach bardziej Ci odpowiada, niż gdyby to był samiec. Przecież nie ma w tym nic złego, dziewczyny ! :crazyeye: Ja na przykład na przyszłego psa planuję samca, bo bardziej mi się podoba wizualnie, bo w tej rasie ma piękniejsze futro, większą głowę - i co, i to znaczy że robię coś źle, że nienawidzę suczek i jestem nieodpowiedzialna ? :shake: Co złego jest w tym, że Roxi ma swoją wizję psiaka i jest ona właśnie tak skonkretyzowana ? Uważam czepianie się o to za kompletne głupstwo :shake:

Następna jest sprawa sterylizacji - Roxi chciałaby suczkę, bo ma już jedną w domu, i to JEST ODPOWIEDZIALNE PODEJŚCIE. Nie ma w Polsce przymusu sterylizowania wszystkiego co się rusza. Inna sprawa, że jest to świetna opcja, ale o tym będę chciała napisać dalej. Roxi chce mieć drugą suczkę, żeby unikąć nieplanowanych ciąż, to przecież jest odpowiedzialne !
[B]Roxi[/B], Twoja wiedza o sterylizacji jest jeszcze malutka, ale przecież wszystko można nadrobić, to nie jest wiedza tajemna, i każdy z nas kiedyś był w tym zielony :fadein: Ważne, żeby czerpać swoją wiedzę z wielu źródeł, bardziej kompetentnych, by być otwartym na opinię innych, niekiedy lepiej obeznanych ludzi - i wtedy wszystko staje się jasne.
Sterylizacja to zabieg, który NIE wpływa ujemnie na aktywność i humor zwierzęcia, czasem jest wręcz przeciwnie - suczka staje się żywsza, aktywniejsza, zaczyna zachowywać się jak szalony szczeniak :evil_lol: Suczka Twojej sąsiadki z pewnością ma inne problemy, i to nie sterylizacja jest przyczyną jej osowiałości - tylko jej właścicielce łatwiej jest zwalić winę na sterlylizację, niż zainteresować się swoim psem, zbadać go, znaleźć mu zajęcie.
Suczka NIE musi mieć raz w życiu szczeniąt - to kompletny mit, a weterynarz, który go propaguje, albo nie ma pojęcia o najnowszych badaniach, albo podchodzi do tego czysto materialnie - skoro suczka urodzi, to przeciez trzeba bedzie te szczeniaki odrobaczyć, zaszczepić, może będzie konieczność leczenia, może cesarskiego cięcia, może będzie sie u niego kupowało mleko dla szczeniąt jeśli matce zabraknie... To kupa pieniędzy, które wpadną do jego kieszeni. Spójż na to właśnie w ten sposób.
Suczka NIE czuje się w żaden sposób gorsza, niekompletna, niespełniona, jeśli nie będzie mieć szczeniaków, ani jeśli zostanie wysterlizowana. Zwierzęta nie myślą takimi kategoriami, jak myślą ludzie. Kieruje nimi czysty instynkt, nie znają takiego słowa jak macieżystwo, nie czerpią radości z seksu, nie tęsknią za czymś czego nie znają. Kiedy psy jeszcze były dzikie i nieudomowione, nie wszystkie w stadzie się rozmnażały - tylko te najsilniejsze, a reszta stada pomagała w opiece nad szczeniętami przywódców. W dzisiejszym świecie, kiedy psy mieszkają już z ludźmi, zasada ta jest wciąż żywa, i to dla psa naturalne, że nie ma potomstwa.
Jeśli chodzi, [B]Roxi[/B], o tego weterynarza, to wcale nie musisz chodzić do niego, bo wiele osób Ci go poleciło - masz wolny wybór, może warto poszukać takiego, komu będziesz w stu procentach ufać i kto będzie Ci w pełni odpowiadać. Mamy wolny rynek, a Ty masz prawo wyboru :fadein:

I to świetnie, że szukasz psa z rodowodem ! :multi: Napisałaś, że szczenię za 1600zł jest za drogie, bo Ty masz tylko 1500zł - przecież to malutka różnica ! Jestem pewna, że uzbierałabyś tę sumę w choćby miesiąc. Nie pozwól, by kwiestia finansowa w jakikolwiek sposób Cię ograniczała, kiedy szukasz przyjaciela na długie lata. Ja zbieram na psa, co miesiąc odkładam pareset złotych, i nawet nie spodziewałam się, jak duża jest już suma którą nazbierałam. Przecież pies nie musi być 'na już', warto jest pozbierać kwotę, która pozwoli nam zwiększyć zakres poszukiwan przyszłego, wymarzonego psa. Naprawdę warto :loveu:

Pozdrawiam Cię serdecznie !

Link to comment
Share on other sites

Lilyeth tu nikt nikogo nie atakował dopóki ktoś nie obraża osoby której kąpletnie nie zna.
Jestem jak najbardziej na tak kupnie pieska z rodowodem za nawet miejszą kasę niż kupowaniu z psełdohodowli.
Ale nie stety mówię ostre nie rozmnażaniu psów w rodowodem które nie mają uprawnień hodowlanych. Jako przyszły posiadasz szczeniaków nigdy nie sprzedała bym pieska gdyby ktoś powiedził mi ze być może będzie go razmnarzał.
Sama swojego czasu podsuwałam oferty roxi, bo kibicuje osobą które decydują się na zakóp psa z rodowodem.
Powiem tak my nie chcemy zniechęcać ale przynajmniej ja uważam że jeżeli ktoś decyduje się na yorka to musi wiedzieć na co się porywa.

i ciśnienie mi skacze jak ktoś pisze głupoty o osobach których rzmudna pracę hodowlaną widać na każdym ich kroku.

Link to comment
Share on other sites

Aurunia - rozumiem... Mnie też skacze żyłka na myśl o rozmnażaniu psów nierodowodowych, o miocie dla zdrowia, o obrażaniu ludzi którzy przysłużyli się dla konkretnej rasy... I oczywiście, że Roxi nie jest bez winy, a gdyby wyrażała swoje myśli grzeczniej i zastanawiała się, zanim walnie kulą w płot, nie byłoby w ogołe tej okropnej dyskusji... :shake:
Spróbowałam tylko trochę ją załagodzić, i mam nadzieję, że daliśmy Roxi trochę do myślenia, o.

Pozdrawiam ciepło ;)

Link to comment
Share on other sites

Lilyeth super post :multi: Mam nadzieję, że roxi coś wyniesie z Twojego wykładu :p

[quote name='roxi-malina']Wiesz co nie wiem czy wiesz ale zajmowanie sie psem nie ogranicza sie tylko do robienia kucyczków tylko do tego trzeba być odpowiedzialnym, trzeba robić szczepienia chodzić na spacery i na wizyty do weta pielęgnować i zajmować sioe psem a nie tak jak ty robić kucyczki!

A co wolałabyś żebym miała psa i żeby później doszło do jakiś niejasności związanych z tym że 2 różne rasy sie pomieszały? Bo ja nie i sama będe podejmować decyzje jakiego psa se kupie nie ty!

Nic o mnie niewiesz i nazywasz mnie dzickiem tak? Nawet nie wiesz ile mam lat a tak poza tym to człowieka nie ocenia sie na tylke ile ma lat tylko na tylke na ILE LAT SIE CZUJE!

I wiesz co współczuje twojemu psu że ma tak nieodpowiedzialną właścicielkę!!!!![/quote]
Ulala .. no to pocisnełaś :evil_lol: Dla Twojej wiadomości Kasia (Iberia) jest osobą bardzo odpowiedzialną i jej robota przy psach nie ogranicza się do robienia kucyków na boga :mdleje: Spędziła byś chociażby jeden dzien z trzema wystawowymi psami to by Ci się odechciało raz na zawsze :razz:
I dalej nie będę się rozpisywać bo Ady post mówi wszystko i podpisuję się pod nim rękami i nogami :
[quote name='Aurunia']To ty nie wiesz co piszesz. Znam Kasie osobiście już trochę czasu i znam jej psy (bo dla twojej wiadomości Kasia posiada trzy yorki). Wszystkie trzy uczęszczają na wystawy psów rasowych. Więc Kasia raczej skupia się na profesjonalnej pielęgnacji związanej z utrzymaniem psa w najwyższej kondycji wystawowej (a nie na wiązaniu kucyków). I uwierz mi że wszystkie są kochane, odwiedzają (kiedy trzeba) gabinet lekarza weterynarii. Kasia nie należy do osób która kupuję sobie yorka bo to modna rasa i żeby robić kucyki, ona po prostu kocha psy. I szczerze ja też nie sprzedała bym ci szczeniaka. Bo w 100 a nawet 200 procentach zgadzam się z Kasią.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roxi-malina'][SIZE=5][B]Interesóją[/B][/SIZE] mnie suczki ponieważ już mam jedną w domu i nie chciałabym aby później doszło do jakiś niejasności czy coś;) a poza tym jak [SIZE=5][B]myśle[/B][/SIZE] o suczce to jakoś tak bardziej mi do niej pasują[SIZE=6][B] kucyczki[/B][/SIZE],[SIZE=4] kokardeczki[/SIZE] (?), długi włos itp.

[SIZE=5][B]Wątpie[/B][/SIZE]. A poza tym jaki hodowca by mi kazał wysterelizować sunie?[/quote]

Np. Ja :cool3:
pogrubienia moje dla "modófff"
Jak będę miała czas to poszukam więcej kwiatków i będzie sok malinowy :evil_lol:
Pozdrawiam
Daga
Albo Franca Cardea Jak kto woli :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilyeth']Straszny i przerażający jest ten wątek - przez tor, jakim toczy się dyskusja :shake:

[B]Roxi-Malina[/B], mi wydajesz się na prawdę wporządku osobą, :fadein: której jednak przydałoby się trochę więcej wiedzy, i tyle - ale napewno nie wpajanej Ci w taki sposób, jaki robią to dogomaniaczki w tym temacie ! :-o To wygląda tak, jakbyście postawiły Roxi pod pręgierzem i rzucały w nią ostrymi słowami - i po co ? Czy nie wiecie, że to najlepszy sposób by zrazić człowieka, by się totalnie na Was wypiął, by z przekory zrobił zupełnie odwrotnie, niż mógły zrobić, gdyby spokojnie i bez agresji mu to wytłumaczono...? :lmaa:

[B]Roxi[/B] - całkowicie Cię rozumiem, że marzy Ci się suczka, masz do tego pełne prawo. Rozumiem też, że pielęgnacja suczki ze wszystkimi sposobami jej upiększenia, i finalny wygląd po tych zabiegach bardziej Ci odpowiada, niż gdyby to był samiec. Przecież nie ma w tym nic złego, dziewczyny ! :crazyeye: Ja na przykład na przyszłego psa planuję samca, bo bardziej mi się podoba wizualnie, bo w tej rasie ma piękniejsze futro, większą głowę - i co, i to znaczy że robię coś źle, że nienawidzę suczek i jestem nieodpowiedzialna ? :shake: Co złego jest w tym, że Roxi ma swoją wizję psiaka i jest ona właśnie tak skonkretyzowana ? Uważam czepianie się o to za kompletne głupstwo :shake:

Następna jest sprawa sterylizacji - Roxi chciałaby suczkę, bo ma już jedną w domu, i to JEST ODPOWIEDZIALNE PODEJŚCIE. Nie ma w Polsce przymusu sterylizowania wszystkiego co się rusza. Inna sprawa, że jest to świetna opcja, ale o tym będę chciała napisać dalej. Roxi chce mieć drugą suczkę, żeby unikąć nieplanowanych ciąż, to przecież jest odpowiedzialne !
[B]Roxi[/B], Twoja wiedza o sterylizacji jest jeszcze malutka, ale przecież wszystko można nadrobić, to nie jest wiedza tajemna, i każdy z nas kiedyś był w tym zielony :fadein: Ważne, żeby czerpać swoją wiedzę z wielu źródeł, bardziej kompetentnych, by być otwartym na opinię innych, niekiedy lepiej obeznanych ludzi - i wtedy wszystko staje się jasne.
Sterylizacja to zabieg, który NIE wpływa ujemnie na aktywność i humor zwierzęcia, czasem jest wręcz przeciwnie - suczka staje się żywsza, aktywniejsza, zaczyna zachowywać się jak szalony szczeniak :evil_lol: Suczka Twojej sąsiadki z pewnością ma inne problemy, i to nie sterylizacja jest przyczyną jej osowiałości - tylko jej właścicielce łatwiej jest zwalić winę na sterlylizację, niż zainteresować się swoim psem, zbadać go, znaleźć mu zajęcie.
Suczka NIE musi mieć raz w życiu szczeniąt - to kompletny mit, a weterynarz, który go propaguje, albo nie ma pojęcia o najnowszych badaniach, albo podchodzi do tego czysto materialnie - skoro suczka urodzi, to przeciez trzeba bedzie te szczeniaki odrobaczyć, zaszczepić, może będzie konieczność leczenia, może cesarskiego cięcia, może będzie sie u niego kupowało mleko dla szczeniąt jeśli matce zabraknie... To kupa pieniędzy, które wpadną do jego kieszeni. Spójż na to właśnie w ten sposób.
Suczka NIE czuje się w żaden sposób gorsza, niekompletna, niespełniona, jeśli nie będzie mieć szczeniaków, ani jeśli zostanie wysterlizowana. Zwierzęta nie myślą takimi kategoriami, jak myślą ludzie. Kieruje nimi czysty instynkt, nie znają takiego słowa jak macieżystwo, nie czerpią radości z seksu, nie tęsknią za czymś czego nie znają. Kiedy psy jeszcze były dzikie i nieudomowione, nie wszystkie w stadzie się rozmnażały - tylko te najsilniejsze, a reszta stada pomagała w opiece nad szczeniętami przywódców. W dzisiejszym świecie, kiedy psy mieszkają już z ludźmi, zasada ta jest wciąż żywa, i to dla psa naturalne, że nie ma potomstwa.
Jeśli chodzi, [B]Roxi[/B], o tego weterynarza, to wcale nie musisz chodzić do niego, bo wiele osób Ci go poleciło - masz wolny wybór, może warto poszukać takiego, komu będziesz w stu procentach ufać i kto będzie Ci w pełni odpowiadać. Mamy wolny rynek, a Ty masz prawo wyboru :fadein:

I to świetnie, że szukasz psa z rodowodem ! :multi: Napisałaś, że szczenię za 1600zł jest za drogie, bo Ty masz tylko 1500zł - przecież to malutka różnica ! Jestem pewna, że uzbierałabyś tę sumę w choćby miesiąc. Nie pozwól, by kwiestia finansowa w jakikolwiek sposób Cię ograniczała, kiedy szukasz przyjaciela na długie lata. Ja zbieram na psa, co miesiąc odkładam pareset złotych, i nawet nie spodziewałam się, jak duża jest już suma którą nazbierałam. Przecież pies nie musi być 'na już', warto jest pozbierać kwotę, która pozwoli nam zwiększyć zakres poszukiwan przyszłego, wymarzonego psa. Naprawdę warto :loveu:

Pozdrawiam Cię serdecznie ![/QUOTE]


Dzięki Lilyeth :loveu: po prostu ona mnie zdenerwowała ponieważ ja już od września planuje kupno yorka i b. dużo o nich czytam i z dna na dzień wiem coraz więcej;) dlatego zdenerwowała mnie tym sądzeniem że utrzymywanie i zajmowanie sie psem zależy tylko od robienia kucyczków (nie do pomyślenia:shake:) bo ja bardzo dobrze zdaje sobie sprawe że pies wymaga dużo czasu i troski.
Odnośnie pieniędzy to ja cały czas zbieram (nie to że już zebrałam) i trochę wątpię by udało mi sie zebrać więcej niż 2000zł (500zł chce zostawić na początkową wyprawkę a na szczepienia i odrobaczenia dadzą rodzice).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roxi-malina']Dzięki Lilyeth :loveu: [B]po prostu ona mnie zdenerwowała [/B]ponieważ ja już od września planuje kupno yorka i b. dużo o nich czytam i z dna na dzień wiem coraz więcej;) [B]dlatego zdenerwowała mnie tym sądzeniem że utrzymywanie i zajmowanie sie psem zależy tylko od robienia kucyczków (nie do pomyślenia[/B]:shake:) bo ja bardzo dobrze zdaje sobie sprawe że pies wymaga dużo czasu i troski.
Odnośnie pieniędzy to ja cały czas zbieram (nie to że już zebrałam) i trochę wątpię by udało mi sie zebrać więcej niż 2000zł (500zł chce zostawić na początkową wyprawkę a na szczepienia i odrobaczenia dadzą rodzice).[/quote]
[COLOR=#000000][FONT=verdana,geneva,lucida,'lucida grande',arial,helvetica,sans-serif]Zobacz lepiej co sama napisałaś : :roflt:[/FONT][/COLOR]
[quote name='roxi-malina']Interesóją mnie suczki ponieważ już mam jedną w domu i nie chciałabym aby później doszło do jakiś niejasności czy coś;)[B] a poza tym jak myśle o suczce to jakoś tak bardziej mi do niej pasują kucyczki, kokardeczki, długi włos itp.[/B]

Wątpie. A poza tym jaki hodowca by mi kazał wysterelizować sunie?[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Kochana Roxie nie chodzi o to , że ktoś Tobie skarbuś coś powiedział
Powiedziała Kasia co myśli i tu po części się z nią zgadzam
Kotek nie chodzi o to, że ktos chce dla Ciebie źle zrozum
Yorki to nie tylko koczki ubranka
Momentami są bardzo przykre i dość traumatyczne przeżycia zastanawiam się czy jesteś na to gotowa ???
Jak czytam Twoje wypowiedzi stwierdzam, że możesz nie podołać temu wszystkiemu.
Życzę Tobie jak najlepiej, ale tu nie chodzi o pieniądze o "tulaski" YorkoFe
ale o całokształt
Zaatakowałaś Kasię, a Kasia kochanie nie ma tyle latek co Ty :razz:
Normalnie jakbyś ją spotkała na ulicy powiedziałabyś Pani Kasiu, Pani Katarzyno
I powiem jeszcze od siebie, bo Mnie to też dotyczy Kasia ma 2 pieski z Mojego Domku więc spokojniej troszkę
I jeszcze jedno Ja bym sobie zawsze Życzyła, aby moje pieski trafiały do Takich Ludzi jakimi są Kasia i jej TZ :razz:

I w zasadzie powinnaś tu napisać
Przepraszam, a nie się tłumaczysz , bo Ciebie zdenerwowała :shake:

W Społeczeństwie jest trudno żyć jak się nie potrafimy przyznać do błędu
A to co powiedziałam teraz zostawię dla innych "dorosłych" z forum
Jak będziesz starsza, może zrozumiesz to za kilka latek ;)
Życzę bynajmniej powodzenia w prawidłowym postrzeganiu Świata

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cardea']Kochana Roxie nie chodzi o to , że ktoś Tobie skarbuś coś powiedział
Powiedziała Kasia co myśli i tu po części się z nią zgadzam
Kotek nie chodzi o to, że ktos chce dla Ciebie źle zrozum
Yorki to nie tylko koczki ubranka
Momentami są bardzo przykre i dość traumatyczne przeżycia zastanawiam się czy jesteś na to gotowa ???
Jak czytam Twoje wypowiedzi stwierdzam, że możesz nie podołać temu wszystkiemu.
Życzę Tobie jak najlepiej, ale tu nie chodzi o pieniądze o "tulaski" YorkoFe
ale o całokształt
Zaatakowałaś Kasię, a Kasia kochanie nie ma tyle latek co Ty :razz:
Normalnie jakbyś ją spotkała na ulicy powiedziałabyś Pani Kasiu, Pani Katarzyno
I powiem jeszcze od siebie, bo Mnie to też dotyczy Kasia ma 2 pieski z Mojego Domku więc spokojniej troszkę
I jeszcze jedno Ja bym sobie zawsze Życzyła, aby moje pieski trafiały do Takich Ludzi jakimi są Kasia i jej TZ :razz:

I w zasadzie powinnaś tu napisać
Przepraszam, a nie się tłumaczysz , bo Ciebie zdenerwowała :shake:

W Społeczeństwie jest trudno żyć jak się nie potrafimy przyznać do błędu
A to co powiedziałam teraz zostawię dla innych "dorosłych" z forum
Jak będziesz starsza, może zrozumiesz to za kilka latek ;)
Życzę bynajmniej powodzenia w prawidłowym postrzeganiu Świata[/QUOTE]


Czy pani wie ile mam lat?
I ja nigdy nikogo nie zaczepiam na ulicy ;)
Nie wiem czy pani wie ale ja mam już jednego psa i jestem w pełni świadoma tego jak trudne jest wychowanie psa (a moim psem od dobrych 3 lat ja i tylko ja się zajmuje: chodzę na wizyty i szczepionki do weta, odrobaczam, jeżdżę na 2 godzinne spacery do lasu, kąpie go i pielęgnuje, karmię i robię wszystko aby mu było jak najlepiej). Dobrze wiem, że na pewno nie mam takiego doświadczenia z yorkami jak pani, ale psem zając się potrafię i wiem, że do tego trzeba naprawdę olbrzymich umiejętności: trzeba mu poświęcać cały swój wolny czas, trzeba o niego dbać i pielęgnować go, czasami trzeba być twardym i postawić na swoim, potrzebna jest do tego wieeelka odpowiedzialność i cierpliwość a żeby psa wyszkolić potrzebna jest olbrzymia determinacja i temperament i ja potrafię psa wyszkolić i zająć się nim. Naprawdę:roll:

Dobrze rozumiem, że ktoś może o mnie sobie myśleć co zechce i te myśli wyrażać ale niech mnie nie osądza jak mnie nie zna i nawet nie widziała!
Ja mogłabym ją przeprosić, ale niech i ona to zrobi bo nie tylko ja jestem winna! Potrafię się przyznać do błędów, jeśli naprawdę ja i tylko ja go popełniłam:roll:. Wiem, że zachowałam się trochę zbyt pochopne (to wszystko przez te pobieranie krwi którego nienawidzę). ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agasc']I tak i nie, a to oznacza tylko tyle,że owszem,kup psa z rodowodem ale...nie sugeruj się wyłącznie ceną czy bliskością miejsca hodowli.
Nie każda hodowla psów rodowodowych jest dobra i nie w każdej - dobro rasy - to cel hodowli.[/QUOTE]

No wiem ale za daleko po psa nie moge pojechać:-( bo rodzice sie nioe zgodzą. Tak właściwie to powiedzieli że albo mam sobie znaleźć w Warszawie lub okolicach typu Ząbki, Zielonka, Pruszków albo w Łodzi (w Łodzi dlatego że często tam jeździmytam 2 razy w miesiącu załatwić to i owo). A sama przecież nie moge pojechać z taką sumą pieniędzy autobusami lub pociągami sie tłuc;)

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]Warunki hodowlane musi mieć zarówno suka jak i pies aby ich potomstwo mogło mieć szczenięta z rodowodem
Są to trzy wystawy
(jedna międzynarodowa bądź klubowa i dwie krajówki)
po ukończeniu 15 miesiąca życia
w przypadku suki minimum z oceną bardzo dobrą w przypadku psa tylko i wyłącznie ocena doskonała
Gdy suczka/pies kończy 18 miesięcy udajemy się do ZK z ocenami z wystaw i pies ma wbite w rodowód "suka hodowlana" bądź "reproduktor"
i to tyle jeśli chodzi o same warunki hodowlane

[/COLOR][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane'][CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]Warunki hodowlane musi mieć zarówno suka jak i pies aby ich potomstwo mogło mieć szczenięta z rodowodem
Są to trzy wystawy
(jedna międzynarodowa bądź klubowa i dwie krajówki)
po ukończeniu 15 miesiąca życia
w przypadku suki minimum z oceną bardzo dobrą w przypadku psa tylko i wyłącznie ocena doskonała
Gdy suczka/pies kończy 18 miesięcy udajemy się do ZK z ocenami z wystaw i pies ma wbite w rodowód "suka hodowlana" bądź "reproduktor"
i to tyle jeśli chodzi o same warunki hodowlane

[/COLOR][/FONT][/CENTER][/QUOTE]

Wielkie dzięki nane:loveu: bardzo mi pomogłaś:multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...