Jump to content
Dogomania

Sara, Fila Brasileiro, 8 lat, szuka domu! Sara za TM.


laverte

Recommended Posts

[COLOR=Green]To jest SARA.

[IMG]http://triton.imageshack.us/Himg243/scaled.php?server=243&filename=sara1gu1.jpg&xsize=578&ysize=480[/IMG]

[/COLOR][COLOR=Green]Wlasciel Sary umarl ['].
Opiekuje sie nia ponad 80 letnia pani (mama zmarlego), ktora nie ma dla niej sily - a co gorsza -[I] nie ma juz checi sie nia zajmowac[/I] !!

Sara dostaje od niej jesc i wychodzi na sapcer 1.... lub max 2 razy dziennie - no bo ta pani nie ma sily na wiecej.

[/COLOR][COLOR=Green]Suczka wyglada nie na 8 a 15 lat...
[/COLOR][COLOR=Green]Sara jest ponoc bardzo spokojna i ulozona[/COLOR][COLOR=Green], choc no coz - jest fila - wiec osoba, ktora by sie decydowala na adopcje musi miec swiadomosc jaka to rasa.
Ale dziewczynka jest dojrzala i stateczna, wiec na pewno obdarzy nowych wlascicielu ogromnym i ufnym uczuciem!

Na spacerach nie ciagnie, jest raczej powolna, jak to wiek...
Jak kazda fila; nie lubi wody, sniegu, mokra. Najchetniej by tylko lezala przy fotelu i spala.
Do psow i ludzi raczej spokojnie. Nie wiadomo co z kotami. Nie przepada za malymi psami, no ale peweni moze sie przyzwyczaic.

Potrzebuje spokojnego i wyrozumialego domu, kochajacych wlascicieli i spacerow, ktore przywrocilyby jej chec do zycia!
Nie moze trafic do kennelu ani do klatki. Moze byc dom lub ewentualnie mieszkanie.
[/COLOR][COLOR=Green]
SZUKAJMY DOMU DLA SARY JAK NAJSZYBCIEJ !!!

To jest konieczne.
[B]Dajmy jej dorzyc spokojnej starosci !! [/B][/COLOR][COLOR=Green]:placz::placz::placz:

Chwilowo Sara jest w Koszalinie, u 80 letniej opiekunki, ale organizujemy jej transport do DT do Krakowa.

[IMG]http://img519.imageshack.us/img519/9052/p1010176640x480hg8.jpg[/IMG]

[IMG]http://img292.imageshack.us/img292/3950/p1010179640x480jg4.jpg[/IMG]

CZY KTOS SIE NIA ZAOPIEKUJE NA OSTANIE LATA ??

Wiecej informacji u mnie, mozna pisac na maila [/COLOR][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [COLOR=Green].[/COLOR] __________________

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Green]Dzieki dziewczyny!

[B]Zbojini[/B] z forum, ktory by Sare mial przechwycic w Gdansku jeszcze nie wie dokladnie kiedy bedzie jechac do Krakowa, a od niego to jest zalezne. Jestem z nim w kontakcie!

Poniewaz suczka jest starutka, ale jednak to fila, wiec chcialabym ograniczyc ilosc "przerzutek" z auta do auta do minimum. 1. bo jej sie to na pewno nie bedzie podobac i 2. chce jej oszczedzic stresow.

Poniewaz nie udalo sie znalezc transportu bezposredniego Koszlin - Krakow, to przystalam na opcje Koszalin - Gdansk - Krakow.

Zadzwonie dzis do Zbojini i dowiem sie czy on w przyblizeniu wie kiedy bedzie jechal. Odezwe sie do was dzis lub jutro.

Dziekuje jeszcze raz za chec pomocy, mam nadzieje, ze sie uda, bo dziewczynka czeka juz od wielu miesiecy, popada w depresje... a jej obecna opiekunka ma jej dosc - doslownie... :sad:
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze w temacie:
Jeśli będzie cokolwiek wiadomo odnośnie terminu wyjazdu Zbójiniego do Krakowa i to ja mam ją przekazywać w Gdańsku ,proszę o kontakt.Z kilkudniowym wyprzedzeniem istnieje możliwość zamiany w pracy ,z dnia na dzień nie jestem w stanie załatwić nic.Byłabym zapomniała -13 ,piątek ,nie wchodzi w rachubę...wprawdzie jadę do Gdańska ,na lotnisko ,ale wiozę ze sobą dwie osoby i dziecko ,więc siłą rzeczy Sara się juz nie zmieści...
Pozdrawiam
Małgorzata

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Małgorzata 40']Samoglow-pewnie ,że by się dało.Ja mogę pojechać po Sarę do Koszalina i podrzucić ją np. do Lęborka ,a Ty Ją tam przechwycisz ;)...jakoś to poukładamy ,jak tylko będzie znany termin.[/quote]

I dobrze, ale niestety tylko w soboty lub niedziele

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zbójini']Mój brat kiedys sobie wymyślił Tosa Inu. To coś podobnego?[/quote]

[COLOR=Green]Fizycznie troche podobne, Tosa jest bardziej masywna, wieksza i ma mniej skory. Ale ludzie czesto myla, szczegolnie z powodu koloru. Tosy sa glownie zlote, ale bywaja tez czarne i ciemno pregowane.
Fila tez moze byc zlota, pregowana w roznych odcieniach, teoretycznie moze tez byc czarna, ale nie jest do dobrze widziane umaszczenie przez wiekszosc hodowcow.

Natomiast psychicznie jest duza roznica. Tosa jest psem bojowym, do walk z innymi psami, a Fila psem do strozowania. No i u Fili jest slynna ojeriza - czyli niechec do ludzi obcych. Jest ona slabsza lub silniejsza, w zaleznosci od osobnika, ale kazda fila ja ma.

Dlatego uczulam na Sare. Bo choc mowia, ze jest spokojna i ma 8 lat, to... jest to Fila, i na pewno nie bedzie szczesliwa, ze "obcy" ludzie czegos od niej chca!

Zadzwonie dzis do jej opiekunki, zapytac o kaganiec i te sprawy, bo niestety, ale to chyba bedzie konieczne.

[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Małgorzata 40']Samoglow-pewnie ,że by się dało.Ja mogę pojechać po Sarę do Koszalina i podrzucić ją np. do Lęborka ,a Ty Ją tam przechwycisz ;)...jakoś to poukładamy ,jak tylko będzie znany termin.[/quote]

[COLOR=Green]Pisalam juz o tym.
Ze wzgledu na [B]wiek Sary, jej temperament Fili, oraz ostatnich przykrych przejsc zyciowych [/B]wole, zeby trasa z Kosszlina do Gdansja [B]nie byla dzielone na kolejne etapy.[/B]
Mialam mozliwosc przewiezienia Sary z Koszalina do Krakowa na 3 czy 4 etapy i zrezygnowalam z tego.

Koszalin - Gdansk - Krakow to jedyna opcja na jaka moge sie zgodzic z mysla o dobrzu tej suni...

Przepraszam, ze tak stawiam sytuacje, ale nie moge postapic inaczej, bo wiem, ze ona sobie po prostu nie pozwoli na takie przerzutki z auta do auta i to potem Wy bedziecie mieli z nia problem... A jest to pies, ktory wazy 50kg! I pomimo wieku, jak sie zezli, to moze pokazac prawdziwy temperament.

[B]Tak jak juz pisalam, ja zwracam koszty transportu. Ale musi to byc transport bezposrednio Koszalin - Gdansk, a potem w Gdansku (przy brakmach) przejmie Sare Zbojini i dowiezie juz calkiem do mnie.
[/B]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Do Koszalina mogę wyjechać najwcześniej o 15.Jeśli Zbójini może Sarę przechwycić w okolicach 20 ,myślę ,ze mogę pomóc.Myślcie więc i dajcie znać.
Jeśli chodzi o zachowanie Sary...no cóż ,Ty ,Zbójini ,masz klatkę :lol: ,pozostaje mi być dobrej myśli i wierzyć ,że wrócę w całości ...
Pozdrawiam
Małgorzata

Link to comment
Share on other sites

hmmm planowałem wyjechać raczej przed południem jak zwykle ale może jakoś to poskładamy...
Laverte , czy Ty masz możliwość odebrać niunię w Katowicach na przeciwko Reala 3 stawy? To jest przy autostradzie.

P.S. do klatki to ona jeszcze będzie musiała chcieć wejść i się jeszcze zmieścić:evil_lol:

Podejrzewam że od ONka to to cudeńko troszku większe?:p

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Green]Sara ma w klebie ok 70cm i wazy ok 50kg, wiec jest sporo wieksza od ON.
Do sredniej klatki (60x90) powinna sie zmiescic. Moje file do takiej wchodza i nie ma problemu.
Nie wiem jednak czy ona kiedykolwiek wchodzila do klatki...
Zadzwonie do opiekunki, to bede wiedziala wiecej.
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Zbójini ,nie chciałabym pokrzyżować Twoich planów ,jutro jestem w pracy i zobaczę ,może uda mi się coś pozakręcać.Problem w tym ,ze w środę mam nockę i po niej muszę trochę odespać.Zobaczę co się da zrobić ,na nocki nikt nie chce się specjalnie zamieniać.Zajrzyj tutaj jutro wieczorem ,byc moze bede miała lepsze wiadomsci:lol:

Link to comment
Share on other sites

przepraszam za offa. zginęły mi psy, proszę o pomoc, dawanie ogłoszeń, przeszukiwanie portali, moze ktoś ma znajomych w okolicy?

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f96/2-owczarki-niemieckie-mierzeszyn-k-gdanska-5-6-luty-2009-a-131136/"][COLOR=#000000]2 owczarki niemieckie Mierzeszyn k. Gdańska 5/6 luty 2009[/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

w słodkiej niewiedzy założyłam jej drugi wątek na dogo - ale chwala Bogu, ze jest juz w jej sprawie ruch ;).

podaję link do tego drugiego wątku - tam są nowe zdjecia Sary, robione w sobotę w schronisku, bo od tygodnia tam jest:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/koszalin-sara-starenka-fila-brasileiro-131303/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Witam.
Wróciłam z pracy i od razu piszę...niestety ,nie są to dobre wiadomości dla Was i dla Sary.[COLOR=Red]Laverte[/COLOR]-nie mogę jechać w czwartek po Sarę i na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie określić ,kiedy będę mogła.To ,że mi przykro nie zmienia faktu ,że nie jestem dyspozycyjna.
Małgorzata

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Green]Ze wzgledu na to, ze Sara trafila do schroniska (opiekunowie oddali ja bez poinformowania mnie o tym...)

[B]odlowuje transport, gdyz sama pojade po Sare pod koniec tygodnia.[/B]


Wszystkim bardzo dziekuje za okazana pomoc.
Dam znac co dalej w tej sprawie.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...