Jump to content
Dogomania

Uczulenie na pchły


Guciek

Recommended Posts

Witam!

Temat dotyczy pchełek a dokładniej UCZULENIA PSA NA PCHŁY :o Moja Ninka ma właśnie coś takiego. Jak ją dziabnie jedna to tak sie gryzie na grzbiecie w okolicach ogona że normalnie sobie sierść wygryza i ma gołą skórę. To wygląda okropnie :evil: Na dodatek jak sunie głaszcze to tak sie trzęsie jak ręką dojeżdżam na środek grzbietu że aż mi jej szkoda :( Co można z tym zrobić? Kupiłam Frontlinbe w zeszłym roku i aż dziwne że działał okragły rok ale teraz wet narazie tego nie ma i nie mam gdzie kupić. Co jas mam zrobić? Mi sie psa żal robi jak sie tak drapie. Pchełki przeżuciły się na srugą sunie (chyba) bo sie gryzie i drapie ale pcheł nie iwdać. Narazie próbuje z piołunem. Wrzucam w ścierki i do bud, w mieszkaniu i gdzie sie tylko da. Nawet psy tym nacieram. Ale to długo być nie może bo mi śmierdzi. Doradźcie co zrobić żeby sunie wyleczyć z alergi na pchły?

Link to comment
Share on other sites

Gucio z alergii psa nie wyleczysz :( niestety. Możesz mu jedynie usunąć pchły zakraplając preparatem, np. Advantix'em. Moja sunia też jest uczulona na pchły :evil: Lekarz kazał mi zastosować właśnie Advantix, bo Frontline na nią nie działa. Dodatkowo, żeby pozbyć się tych okropnych ranek na ciałku, pieska musiałam kąpać co ok. 2 dni w szamponie Hexoderm. Walczyłyśmy z tym ok miesiąca ale minęło. Teraz pozostało mi tylko dbać o to, żeby pchły więcej się nie pojawiły.

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Skibi a ile te środki kosztują i gdzie mozna je kupić? Kupiłam dziś obroże przeciwpchelną i szampon taki najnormalniejszy w świecie za 4 zł dla psów krótkowłosych.

Kasja wiem że przez 3 miesiące. Ale słowodaje że pcheł przez okrągły rok niebyło :o

Link to comment
Share on other sites

Kasja wiem że przez 3 miesiące. Ale słowodaje że pcheł przez okrągły rok niebyło :o

Frontline działa przez 3 miesiące, a potem to po prostu szczęście dopisało i pies pcheł nie złapał. Nie jest powiedziane, że każdy niezabezpieczony pies zaraz będzie miał pchły... ale prawdopodobieństwo, że je złapie jest spore.

Jako, że Twój jest uczulony, powinnaś go szczególnie troskliwie zabezpieczać.

Teraz najważniejszą rzeczą jest pozbycie się pcheł!!! Natychmiast! Żeby nei pogarszać sprawy. I to pozbyć się należy ich u wszystkich psów w domu. Jeśli wet nie ma akurat frontline, to weź jakiś inny preparat na pchły i do roboty. A potem radziłabym jakiś porządny leczniczy szampon (taki najzwyklejszy może psa dodatkowo uczulić i pogorszyć sprawę). Jak mój pies miał takie przeboje pchłowo-alergiczne to używałam szamponu dr. Seidla (ok. 12 zł), w zielonkawej butelce. Kąpałam go kilka razy w odstępach tygodniowych. Do tego jeszcze wapno dostawał zwykle i w zależności od decyzji weta i stanu skóry- czasem jakieś zastrzyki przeciwzapalne, lub antybiotyk...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moj tez ma uczulenie na pchły.

Stosowalam frontline, ale nie dzialal. Postanowilam sprobowac advantix. I przez miesiac bylo spoko. Miesiac minal i pchelki zawitaly z powrotem :evil: :evil:

Jest to preparat dzialajace tylko przez miesiac.

Czy znacie lecznice w Warszawie, gdzie Advantix ma "normalne ceny"?! Wy piszecie o 20 zlotych, ja musialam zaplacic 24, a w innej lecznicy uslyszalam 26.

Ciekawe ile ten preparat kosztuje w hurtowni?! :-?

Link to comment
Share on other sites

Miesiac minal i pchelki zawitaly z powrotem :evil: :evil:

A skąd on te pchełki w kółko łapie? Może masz je gdzieś w domu?

Przy moim pierwszym psie jeszcze nie było żadnych Frontline'ów, a pchły łapał sporadycznie, raz na rok, albo raz na dwa lata... :roll:

Zresztą, Kreska też pcheł nie ma, a Frontline z pewnością już nie działa, powinnam zakropić nowy.

Link to comment
Share on other sites

A skąd on te pchełki w kółko łapie? Może masz je gdzieś w domu?

Wet mi powiedzial, ze jak mu zaaplikuje ten advantix to i pchly pojda. Moze lapie od jakiegos psa, sama nie wiem. Nie ma morzu, moze podlapac na spacerze?!

W necie wyczytalam, ze advantix dziala 28 dni.

Ogolnie z zalet to pies po tym srodku nie drapie sie jak opetany, nawet teraz drapie sie okazjonalnie.

Co ciekawe to mimo bardzo dokladnego czesania pchel nie widze, ale widze ich odchody, sladowe ilosc, ale zawsze :evil: . A wczesniej jak nie byl na tym spocie, to bylo je dosyc dokladnie widac i je wylapywalam. :evilbat:

Coz znowu mu ten spociak zaaplikuje. I dokladnie podkurzam wszystkie zakamarki! :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

W sklepach zoo też już można kupić dobry środek p/pchłom, tylko że nie wszyscy sprzedawcy o tym wiedzą:((

-Advantage z Bayera już ma rejestrację na sklepy - subst czynna imidakloprid

- Sabunol dr Seidla : imidakloprid, permetryna, hormon juwenilny

To co przychodzi mi na myśl od razu.

Wspomagająco szampon łagocący świąd Alervet (uwaga na okresy przed i po zastosowaniu środka spot on)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...