Jump to content
Dogomania

gdzie składać metryke


Recommended Posts

Próbowałam znaleźć jakieś info, ale nie ogarnęłam.
Więc mam pytanie. Gdzie składać metrykę ON z przedłużonym włosem? Suka jest po krótkowłosych rodzicach, ale to nie ma znaczenia:)
Dzwoniłam dziś do związku kyn i akurat panie nie miały pewności:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mi-la']"Panie nie miały pewności"...jak miło.
Metryka domyślam sie wydana przez ZK. Proponuję wystapić o rodowód do tych "niepewnych pań".[/quote]
Dokładnie składasz metryke w odpowiednim oddizale i zgodnie z nia otrzymasz rodowód..czy suczka ma wpis w metryce o długim włosie?bo jak nie to bedzie miała nawet w rodowodzie wpis krótki włos-taka polska paranoja:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lisica']O wystawach w ZKwP zapomnij,jeśli już to jakiś związek kłaków.
Owczarek niemiecki długowłosy jest psem niehodowlanym,poczytaj wzorzec,jak byk stoi.Czy przy zakupie hodowca nic na ten temat nie wspomniał?[/quote]

Czy ja wbiłam na forum ON?? Nie! Tylko na DON! Więc wiem, że w inne, że tak napisze wystawy bawią się długowłose! Chciałam się dowiedzieć gdzie się bawią itd! ale to forum jest zbyt profesjonalne dla laika!
Wystarczyło odesłać mnie do klubu psa rasowego czy jak to się dokladnie nazywa. Pozdrawiam i dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi!

ps, nie pytałam o czym mam zapomnieć tylko co mogę ewentualnie z taką suczką! A dodam, że kłaka sobie wyszukałam, a nie hodowca mi wcisnął!

Link to comment
Share on other sites

Ajjj...nerwowo się zrobiło? Kaatia...spokojnie:)
Forum jest po to, by pytać a Lisica może troszę zbyt dosadnie odpowiedziała;).
Taka jednak jest prawda. Nawet jeżeli będziesz miała rodowód ZK to na organizowane przez ten związek wystawy nie pójdziesz...bo to "kłak".
Możesz uzbroić się w cierpliwość i poczekać na uznanie DON...ponoć w czerwcu coś będzie wiadomo. Na ile to"uznanie" jest pewnie ja osobiście nie wiem. Myślę jednak, że do PKPR, ZOND, KOND zawsze zdążysz.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Czy ja wbiłam na forum ON?? Nie! Tylko na DON! Więc wiem, że w inne, że tak napisze wystawy bawią się długowłose! Chciałam się dowiedzieć gdzie się bawią itd! ale to forum jest zbyt profesjonalne dla laika!
. Pozdrawiam i dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi![/quote]Oj,nerwowość widzę:cool3:
Rodowód musi Ci wydać ZKwP a z tym rodowodem dopiero do innego związku,potem tam Ci go zabiorą i na jego podstawie wydadzą własny,tak jest w ZOND
[URL="http://www.zond.pl/"]ZOND Związek Owczarka Niemieckiego Długowłosego w Polsce[/URL]
nie wiem jak to funkcjonuje w
[URL="http://pjw.ovh.org/"]PKPR http://pjw.ovh.org/[/URL]
[URL="http://www.klub-owczarka-ndwp.pl/"]Klub Owczarka Niemieckiego Długowłosego w Polsce - Start[/URL]
Można też poczekać do czerwca na decyzję SV.

p.s.można też było sobie samemu wyszukac w internecie;)
[quote]Wystarczyło odesłać mnie do klubu psa rasowego czy jak to się dokladnie nazywa[/quote]

Link to comment
Share on other sites

nie nerwowo, tylko jakoś dziwnie czasem podchodzicie do tematu. Gdybym wiedziała to bym nie pytała, suke kupowałam nie na wystawy, ale naszła mnie ochota i tyle. Wiem, że kłaki nie są uznane itd, ale też piąte przez dziesiąte słyszałam ,że są oddzielne wystawy itd dlatego pytałam:)
Bardzo dziękuje za odpowiedzi i Pozdrawiam.
ps. można samemu wyszukać w necie, jak się wie czego się dokładnie szuka...a pytania na forum też są po to by znaleźć. Pozdrawiam.

A przy okazji zapytam, może znacie i macie zdanie na temat Pakrosa?:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...