Jump to content
Dogomania

sikają gdzie popadnie-na wyścigi


marta23t

Recommended Posts

tematów jest wiele ale nie doczytałam nic o wpływie psa na psa i załatwianie się w domu:roll: jeśli temat jest-a nie znalazłam- przepraszam:oops:
nigdy nie miałam problemów większych z czystością u moich psów. od kiedy pojawiła się mała Tosia i sikanie na maty / kwarantanna/-psy zgłupiały:shake: Popi sikała 4 razy dziennie teraz robi siku z 20-30 razy chociażby troszkę ale robi. dodatkowy problem-największy to notoryczne sikanie na łóżko:placz: po dwa -trzy razy dziennie czasem się zdarza a sikają obie -nawet nie wiem, która zrobiła:shake: wychodzę bardzo często na dwór ale one na łóżko sikają wtedy kiedy np. pójdę do łazienki albo wyjdę do sklepu:shake: nie chcę zamykać pokoju gdzie jest łóżko bo Popi ma w szafie swoje legowisko a nie chciałabym jej odbierać miejsca gdzie czuje się bezpiecznie i gdzie ma spokój /taki swój mały azyl przed szalejącym szczeniakiem/:oops: próbowałam zostawiać zabawki psie, jedzenie na kanapie-nie działa.
najgorsze jest to że na swoje legowiska też sikają:shake:
ta mała -szczenie mam ogólnie dziwne zwyczaje-potrafi położyć się i usnąć na zasikanej macie-nosi tam jedzenie a przecież psy -szczeniaki nie powinny sikać tam gdzie śpią .
feromony nie skutkują.
może ma ktoś jakąś poradę?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ostatnio opisywalam swoj przypadek, nasza yorka jeszcze nie wychodzi na dwor bo nie ma wszystkich szczepien, siusia na gazety, ale byl czas kiedy zaczela robic siku na swoje legowisko oraz do lozka, jak na razie nam sie udalo Libra nie ma dostepu do pokoju w ktorym robila siku na lozko a jej legowisko zostalo schowane zamian za to pojawila sie kuweta ktora sunia od razu zaakceptowala, ona i tak spi na fotelu lub z nami takze na razie to dziala w momencie kiedy bedzie wychodzic na dwor sprobujemy zrezygnowac z kuwety a pozniej przyzwyczajac do legowiska mam nadzieje ze sie uda, moze wlasnie na poczatek kuweta, nie wiem na ile to ma sens u Was ale zawsze mozna zobaczyc co bedzie

Link to comment
Share on other sites

badania moczu sa jak najbardziej poprawne, a z legowiskiem na fotelu na razie sie boje, poczekamy jeszcze troche, jak bede miala pewnosc ze to ten czas nie chce ryzykowac ze zrobi siku na legowisko na fotelu co wiaze sie z tym ze bedzie miala kolejne miejsce na siku

Link to comment
Share on other sites

Marta,

Specjalista nie jestem, ale wydaje mi sie ze Twoje psy znacza po prostu teren po przybyciu nowego czlonka stada. Mysle, ze dobrze byloby porozmawiac z behawiorysta.

Nie wiem jak jest u Ciebie z angielskim, ale podrzucam Ci taki film o bardzo podobnym temacie. Moze cos Ci pomoze:

[url=http://www.youtube.com/watch?v=sJyKqn_7jFQ]YouTube - Jodie Marsh - It's me or the Dog (1/3)[/url]

Masz tam trzy czesci, link jest do 1, do pozostalych dwoch sa odnosniki po prawej stronie w ramce.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

dzięki za filmiki. a z angielskiego noga:oops: ale mój Tż zna perfekt więc jak wróci z pracy zagonię do tłumaczenia.:evil_lol:
możliwe jest ,że znaczą teren ale zauważyłam że robią to też jak np. ,,pokłócą się na łóżku,, -i 1 wtedy z nich sika, albo jak zamknę drzwi /od łazienki, pokoju, domu/..wtedy mam automatycznie kałużę pod drzwiami. a ostatnio Tośka nalała przy mnie pod drzwi jak przyszedł dostawca chińszczyzny i zamknęłam się z psami w sypialni /sąsiedzi wyzywają jak psy wylatują na klatkę i szczekają:oops:/ żeby Tż odebrał jedzenie w spokoju -a ona wtedy w kilka sekund nasikała / tak jakby ,,na złość,,, że nie może iść zobaczyć kto przyszedł/

Link to comment
Share on other sites

Marta, zajrzyj moze na podforum takich maluchow, moze tam wiecej osob ma podobne problemy, moze cos wiecej podpowiedza.
A swoja droga przydaloby sie troche sunie wyuczyc zostawania na miejscu i ciszy, jak ktos przychodzi, moze jacys znajomi sie dadza namowic na pomoc - robienie za przychodzacych/dzwoniacych gosci ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...